Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kérhetnék őszinte véleményeket...

Kérhetnék őszinte véleményeket az Asos webáruházról?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje szemezek az oldallal.

Már rengeteg helyen agyondicsérték, így hozzám is eljutott a híre.

Viszont van egy múlt századi születésű édesanyám, aki szerint minden internetes vásárlás ördögtől való, megbízhatatlan, amihez bankkártyát kérnek.

Én már rengetegszer elmagyaráztam neki, hogy tényleg egy megbízható, minőségi webshop, ahol óriási a választék, nincs postaköltség és túl magas árak sem.

Plázázni nagyon ritkán jutok el, akkor is futva "bármi, de legyen valami" elvel kell keresztülkoslatnom az üzleten és ezt már nagyon megutáltam.

Ez egy olyan oldal, ahol azonnal ki tudom szúrni a leendő kedvenc ruháimat és szinte az összes ruhából van 'petite' és 'tall' változat, aminek nagyon örülök, hiszen alacsony vagyok.

De a szüleim hajthatatlanok. Nem hajlandók beadni a derekukat. Attól félnek, hogy "leszívja az egész bankkártyát".


Őszintén: Nektek eddig pozitív vagy negatív tapasztalatotok volt vele?

Mennyire voltatok elégedettek a minőséggel?

A pénzetek többi része megmaradt a bankkártyán? 😳😹😬


Egyébként nem egy 14 éves vagyok, aki hisztizik, mert nem kap Adidas Superstar-t, hanem egy 18 éves, akinek még nincs saját bankkártyája, és már ideje lenne felfrissíteni a ruhatárát olyan dolgokkal, amik tökéletesen illeszkednek a stílusához. Nem az én világaim az egykaptafa tiniribis plázamárkák.



2017. máj. 31. 18:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként magyar nyelvű, utánvételes webshopokról már rengeteget rendeltünk, viszont olyanról még nem, ami bankkártyás.

Az összes velem egykorú non stop rendelget Aliexpressről, eBayről, ami véleményem szerint jobban megérné a félelmet, hiszen ott magánszemélyektől kell rendelgetni, ez pedig egy hatalmas, több éve töretlen sikerű webáruház.

2017. máj. 31. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Régóta rendelek rendszeresen az asosról és eddig semmi probléma nem volt. A ruhák nagyon jó minőségűek, gyönyörű dolgokat lehet találni és legalább nem jön szembe napi 50x mint egy h&m-es ruha. A petite változat pedig nekem is egy áldás mivel az átlagos méretű nadrágok túl hosszúak rám és utálom h felgyűrődnek. Egyébként átérzem a problémád, az én szüleim sem engedtek régen rendelni a netről mert hogy leszívja az egész kártyát. Én emiatt csináltam saját bankszámlát és arra kaptam a zsebpénzt, meg amit szülinapra meg ilyenekre kaptam rátettem és azt már arra költöttem amire akartam. És ha pl az OTP-nél vagy ott lehet csináltatni webkártyát a már létező bankszámládhoz, amire azonnal rá tudsz utalni pont annyit amennyi kell, így nem kell parázni hogy többet venne le:)
2017. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én is rendeltem tőlük, maximálisan megbízható. Mivel ez egy netes rendelésre összerakott cég, ezért is teljesen kizártnak tartom, hogy ne maximális óvatossággal kezelnék az adataidat, mert a legapróbb hiba után lehúzhatják a rólót. Ettől függetlenül néhány lehetséges óvintézkedés, vagylagosan:


- Több banknál is kérhetsz netes vásárlásokra külön kártyát, ahová előtte átmozgatod a kért összeget és a főkártya nem terhelhető


- Az Asos weboldalán ne mentsd el a kártyadatokat, ők nem tárolják akkor, a tranzakció meg elég komolyan titkosított csatornán történik


- Állíts be alacsonyabb tranzakciós/napi limitet vásárlásra


- Kérj sms szolgálatást, ami minden terhelésről azonnal értesít

2017. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Abszolút megbízható oldal, jó minőségűek a ruhák, időben megjön a cucc, sosem volt semmi gond, és a visszaküldés is rém egyszerű, ha esetleg valamivel nem lennél megelégedve. Ha visszaküldtél valamit, azonnal utalják is vissza a pénzt.

Elhiszem, hogy az online vásárlás elsőre ijesztő lehet, de én évek óta kb csak online vásárolok ruhákat, sminket, könyveket és még soha semmi gond nem volt.

2017. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Jöhetnek még.


Még egy kérdés:

A Brexit módosított valamit a vámon/postaköltségen?

Be van szabályozva, hogy mekkora összegtől kell plusz költségeket fizetni, vagy nincs ilyen?

2017. jún. 1. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az eu-n kívülről jövő csomagokra kell vámot fizetni. Még hivatalosan ők is beletartoznak úgyhogy nem kell aggódnod, azt hogy miután hivatalosan kilépnek mi lesz azt én sem tudom
2017. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj be egy bankba és csináltass kártyát.Utána ha venni akarsz valamit, akkor egyszerűen bemész a bankba és rárakatod a kártyádra a pénzt,vagy átutaljátok rá a szüleiddel.

És így tuti ,hogy nem tudják leszedni a kártyáról a pénzt, mivel nem lesz rajta sok pénz,csak annyi, amennyit el is költesz.

Az UK még európai uniós tagállam, mindenféle vámoltatás nélkül megkapod.

Ha eu-n kívül rendelsz,akkor lehet vámoltatás 22euró felett.(27 % áfa és 2500ft kezelési költség).

Megbízató az asos,az aliexpress,a wish és még az ebay is.A vásárlókat védik, bármi gond van, megtérítik.

Ha nem érkezik meg,vagy rosszat küdenek, nem buksz rajta, visszautalják.

Csak tudni kell angoul persze,hogy meg tudd reklamálni ha baj van.

Szerintem vágj bele.De tényleg tartsd tiszteletben a szüleid kérését és saját kártyáról vedd őket.

Habár évek óta rendelgetek, én sem mernék úgy utalni,hogy sok pénz van a kártyámon, mindig max pár tíz ezer van rajta, amit direkt ilyen online shoppingra használok

2017. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!