Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért szeretsz/nem szeretsz...

Miért szeretsz/nem szeretsz plázában vásárolni?

Figyelt kérdés

Vagy magukban a plázás boltokban (H&M, New Yorker, Tally Weijl, Pimkie és hasonlók).

Én egyrészt szívesen megyek, mivel többnyire megfizethető áron kapok nekem tetsző ruhadarabokat, illetve sokszor sikerül jó minőséget is kifogni, amik aztán évekig hordhatóak (nadrágok, kabátok, melltartók leginkább).

Másrészt viszont utálom, hogy gyakran össze-vissza hevernek a ruhák, a földön tapossák őket az emberek (oké, kimossuk viselés előtt, de illúziórombloó attól még). Nemrég megtetszett egy melltartó, be is vittem a próbafülkébe, amikor veszem le az akasztóról, látom, hogy ott éktelenkedik rajta egy hatalmas véres-gennyes paca, mintha valaki abba törölt volna meg egy frissen kinyomott pattanást (bocsi a részletes leírásért).

Gondoltam, vissza vették az eladók, siettek, elfelejtették megnézni, van ilyen, ezért szépen láthatóan leraktam oda, ahová azt kell tenni, amit nem viszel el, hogy még csak véletlenül se tévesszék szem elől másodszor is.

Megyek 1 héttel később, nézelődök, és a pacás melltartó ugyanúgy fel van akasztva a szép tiszta fehérek közé előre. Hát, no comment, komolyan -.-


2017. szept. 19. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A H&M, New Yorker, meg társai tényleg jók, egészen jó dolgokat lehet kapni, olykor olykor olcsón.

Nekem inkább az a bajom, hogy tucatcuccok... egy New yorkeres felsőt konkrétan 70 emberen láttam eddig, és nem hatalmas városban élek. Nekem ez illúzióromboló. Mikor egy utcán 5 ugyanolyan lány jön velem szembe, és nem zavaró nekik, hogy szinte felvette más a ruháját. :D

Inkább turizok. A Hádát szeretem, ott jó dolgokat lehet kifogni, és rettenet olcsón.

2017. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem szeretem a plázákban a boltokat. Inkább ritkábban vásárolok de akkor a nagyobb/drágább márkák közül választok egy-egy darabot.
2017. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk szeretem a praktikus oldalát: mindig van parkoló, nincs hideg, nincs sötét, sokáig nyitva vannak, nem kell sokat gyalogolni az üzletek közt, lehet kajálni, van wc, a próbafülkék nem lepukkantak/szőnyeg nélküliek, és általában két tükör is van.

Azt nem szeretem, hogy vagy a választék sekélyes, vagy az árak vannak elszállva.

2017. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen előnye, hogy egy napig kell csak ott lenni félévente, mert mindent meg tudok venni. :D


Amúgy gyűlölöm (akkor is), tömeg, nincs levegő, lökdösődés, stb. Váh :(

2017. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egy helyen van minden, tetszenek a ruhák, abból az ötmillióból megveszek párat, akkor azért minden utcasarkon nem találom szembe magam vele.

nekem is bejön hogy van wc, meleg, légkondi, kaja, az árak is jók.

én általában neten megnézem mi tetszik, aztán csak felpróbálom őket, hogy jók-e. szóval nem is sok idő nekem egy vásárlás.

2017. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeretek plázába járni,bár nem sokszor van rá lehetőségem.

Ott minden 1 helyen van,és nem kell a város egyik pontjából a másikba szaladgálni.Vagy másik városba,hogy meg tudjak venni valamit.

2017. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek plázákban vásárolni. Ha vásárolok is valamit akkor is a H&M ben veszek sima, egyszerű, fekete polókat vagy leárazáskor a Zarában fekete farmert. Ezen kívül igyekszem nagy ívben kerülni a plázákat több okból is:


-álltalában tömeg van, én meg nagyon antiszociális vagyok és szorongok ha sok ember között kell lennem


-nem az én izlésemnek megfelelő dolgokat árulnak. Én metálos-goth szubkultúrához tartozó ember vagyok. Nincs semmi darkos cucc a plázákban max csak tömegembereknek gyártot bandáspolók amik már gyárilag szaggatva vannak stb...én meg nem vagyok olyan "pózer" hogy megvegyem a már gyárilag kifakultan árult Metallica polót, hogy olyan látszatot keltsek mintha már legalább 1000 éve azt hordanám.


-a fent említett okból jobban preferálom az alternatív, darkos boltokat, webshopokat meg turkálóba is sokat járok. Sokszor veszek facebookos adok-veszek csoportokból is cuccokat meg ruhavásárokra is néha-néha kinézek.


Szóval én megvagyok plázák nélkül is

2017. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utálom, gyűlölöm, kikészítenek a plázák.

Nincs levegő, minden "oda van rakva", olyan megrendezett, viszolygok az egésztől.

Leginkább a sétálóutcás vásárlást szeretem, ahol közben le tudok ülni a levegőn egy padra vagy egy mellékutcában kávézni. Egyébként bolhapiacok, cserecsoportok még a variációim, újrahasznosít vele az ember és drágább cuccokhoz lehet jutni olcsón.

A H&M-et szeretem, Monki, Pull&Bear, Zara, Weekday, Mango, COS, C&A, Promod néha "a boltjaim", Tally-t, Pimkiet és New Yorkert kerülöm messziről, gagyi, sokszor közönséges cuccaik vannak.


Egyébként nekem is feltűt, amiről írtál, hogy borzalmas körülmények vannak néhány plázás boltban. Ezért szoktam inkább a belvárosi üzletekbe járni, ott többnyire jobb a helyzet, mint a széleken lévő szörnyekben.


20L

2017. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!