Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy sok 50-70...

Miért van az, hogy sok 50-70 év közötti hölgy sokkal csinosabb, mint a legtöbb fiatal lány/nő? 26/f

Figyelt kérdés
Egyetemistaként sokszor járok Pesten tömegközlekedéssel és régóta feltűnt, hogy mennyivel csinosabb, nőiesebb tud lenni ez a korosztány a fiataloknál. Szinte minden nap látok 1-2 kifejezetten vonzó, kellemes, nőies érettebb korú hölgyet, akik elegáns szabású textilnadrágot viselnek (melegebb időben esetleg szoknyát, de az is megfelelő hosszúságú és szép bő szabású) elegáns, nőies, de mégis kényelmes cipővel (nem magassarkú!) és egyszerűbb, de mégis szép, csinos pulcsival vagy kardigánnal. Az egyetemen viszont az összes lány (s sajnos jórészt egyetemen kívül is) mintha egy előre megírt vagány program szerint öltözködne: mindenkin farmernadrág van (jó esetben nem szakadt) sportcipővel, és valami egyszerű póló. Ráadásul sokan eléggé mutogatják is a bőrüket, amire szerintem nem sokan vagyunk kíváncsiak. Félreértés ne essék, nem szeretnék megbántani/megszólni senkit, nem ez a célom. Csak kicsit furcsának érzem, hogy a suliban ott vagyok annyi fiatal lány között és egyáltalán nem vonzanak, mindegyikőjüket egyformának látom, de amikor megpillantok egy ilyen a fentebb leírtak szerinti csinos, hagyományos, visszafogott külsejű hölgyet, akkor valahogy megdobban a szívem, s úgy érzem, hogy sokkal szívesebben sétálgatnék vele kéz a kézben és szívesebben töltenék el vele egy romantikus estét, mint a mai modern fiatalokkal. Tudom, hogy ez egyéni szoc. probléma, s nem érdekel senkit, csak kikívánkozott belőlem. Elnézést a hosszúra nyúlt értekezésért. :)

2017. nov. 8. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert gerentofil vagy.
2017. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Talán mert egy fiatal nő hamvas egy szakadt farmerban is míg egy idősebb nőnek már jobban oda kell figyelni magára, ha csinos akar lenni és pozitív benyomást kelteni.


A fiatal úgy érzi előtte az élet raer majd cicomazni ha idősebb lesz.

Plusz egy egyetemre az ember kényelmesen jár, míg lehet az 50es nő épp munkába megy és oda így kell oltoznie.

2017. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert beteg mami fétised van még nem a világban élő emberek a hibásak.
2017. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2017. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
lol
2017. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Több a pénzük
2017. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Bocsmá hogy nem úgy öltözködünk 20 évesen, mint az 50 évesek.
2017. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdésed (sok mással ellentétben), nem vagy gerondofil. Szerintem a fiatal egyetemisták egymást koppintják meg Budapesten az átlagemberek között ez a stílus nem annyira ismert és kidolgozott. Főleg aza baj hogy drága ez a fajta stílus- öltözködés és az olcsó Zara (nekik vannak ilyen cuccaim de drágább kollekciokban), H&M, Reserved nem ezt kínálja. Többre pedig nincs pénzük sajnos az egyetemista lányoknak. Sokszor ezeket a ruhákat tisztítani kell ez plusz kiadás. Ez szép bőr vagy lakkbőr loafer cipő (lapos de mégis zárt) min. 3o.ooo forintos árról indul.

Külföldön sok fiatal lány öltözködik ebben a stílusban, kifinomult elegancia és egyáltalán nem öregesek. Budapesten a Massimo Dutti üzlet adja ezt a stílust de sajnos túl van árazva forintban a külföldi áraikhoz képest. Szóval keveseknek elérhető.

Ilyen stílusú fiatal nőkkel külföldön találkozhatsz, Budapesten a belvárosban és néhány budai negyedben(XII/II), drága szállodák lobbyjában, belváros Váci utca környéke - Vár, Liszt Ferenc Reptér indulási oldal (utasok), Kollázs-Gerbeaud cukrászda..

Akiket leírsz azok már idősebbek jobb munkával és pénzzel.

2017. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki megteheti az már dolgozik és jó munkája van, tanul de a szülei tehetősek, a párja biztosítja neki az anyagi hátteret. Sokszor ők már kocsival járnak igy nem találkozól velük a BKV járművein.

Milyen szakra jársz?

2017. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem csak pénzem múlik ez. Én is egyetemista vagyok és zsebpénzemből meg a munkával keresett pénzemből nekem is maximum Zara-ra telik. De h&mből, orsayból, mangoból stb. Össze lehet válogatni csinos, nőies, egyedi szetteket.

Nagyobb probléma az, hogy erre nincs igény. Nem tartják menőnek a klasszikus nőies öltözködést, illetve nem akarnak túlságosan kitűnni a tömegből.

Én a klasszikus nőies stílust követem, de nagyon megnéznek mindig, és nem azért rövid a szoknyám. Elég idegesítő, hogy sokan úgy néznek mint egy darab szarra, de szeretném azt hinni, hogy csak irigységből. Volt hogy egy térdig érő szoknyámra szólt be mondta egy ismeretlen

2017. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!