Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szokott itt valaki közületek...

Szokott itt valaki közületek turiba járni?

Figyelt kérdés

Kicsit meguntam a mai fast fashion kínálatot, és hogy szinte minden szembejön az utcán. A retró vonal mostanában nagyon bejön, viszont azok a darabok, amik nagyon bejönnek horror áron mennek a neten. Adidas melegítő felsőért pl. most licitáltam 100 dolcsi felett, és a hasonló darabok is ebben az ársávban mozognak. Hosszú távon elég költségesnek gondolom így az öltözködést.

Viszont eszembe jutottak a túrkálók, amikbe nem nagyon szoktam járni. A kérdés az lenne, hogy előfordulnak márkás, igazán vintage darabok a turikban? Valamint tippeket is szívesen várok, mikor, hova (Szfvár, Bp), hogyan érdemes menni.

Köszi előre is. :)



2017. nov. 18. 02:10
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Vannak a Hádák, az üzletek pontos címét és hogy mikor hoznak teljesen új árut, megtalálod a honlapon. Itt lehet adidast stb. találni, de ugye angol használtruha, tehát pl. retró tisza cipő nem lesz. Tkp. ez is fast fashion, csak az ottani márkák és a pár évvel ezelőtti kollekciók.

Van még a Cream használtruha, az üzletcímek szintén a honlapon listázva. Ez már inkább az a vonulat, amit mondasz, régebbi cuccok, amelyeket pl. nagyszüleimen, szüleimen láttam a nyolcvanas években.

Kifejezetten vintage turkáló Budapesten a Károly körúton van egy, a Humana.

2017. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hát turiban száz dollárból lesz egy szekrény ruha :D hajrá
2017. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Humanaban sok igazán márkás ruha van.

A Hádákban szinte csak angol ruhák vannak de ha igazán menő markakra vágysz akkor Humana.

Vannak Gerry Weber blezereim onnan, férjemnek Armani ingje, és más prémium márkájú ruhája. Most turtam neki egy Tom Tailor átmeneti fekete kabátot 300 Ft-ért. Cipzarat kell rajta cserélni de azt anyu mint hobbi varrónő megcsinalja.


Arucserekor 1200 Ft maximum minden aztán egyre olcsóbb. 750- 600 Ft-os napokon érdemes menni mert az olcsó és olyankor még sok szuper cucc van.

2017. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Több mint 20 éve.)

Vidéken egyébként sokkal korábban voltak már retro turik mint Pesten. Emlékszem hogy a 90-es években vásároltam olyan retro angol egyrészes fürdőrucit amit még Marilyn Monroe is megirigyelt volna tőlem.

2018. márc. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!