Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti mit vesztek fel öltönyhöz...

Ti mit vesztek fel öltönyhöz télen?

Figyelt kérdés

Vannak helyek, alkalmak, ahová illik öltönyben menni. De télen egy szál öltönyben hideg van. Akármilyen kabátot is veszek fel kintre, kevés alá egy öltöny egymagában.

Elég kevés olyan ruhadarabot ismerek, amit akár öltöny alá, akár fölé felvehetnék. Egy hétköznapi pulóver akkor is gáz, ha bent hagyom a ruha tárban.

Például a báli szezon is télen van és a bálok éjjel, tehát nagyon hidegben érnek véget.

Nem megyek mindenhová autóval.



2017. nov. 28. 11:22
 1/9 anonim válasza:
100%

Többnyire szövetkabát és sál. Télen le szoktam mondani az eleganciáról, inkább egy sötét farmert veszek fel, cipőnek egy elegáns sötétbarna/fekete bakancsot.

Sajnos a zakóra mást nem tudsz felvenni.

2017. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Öltöny fölé szoktak szövetkabátot venni, de a fiatalabbak pufikabátot is szoktak.

A báli szezonban pedig taxival szoktak közlekedni, a nők is fáznának a hatos villamoson a nyitott hátú estélyiben.

2017. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap simán lehet pulóvert venni az öltöny alá. Vannak elegáns pulóverek. Ha a munkahelyen van dress code, akkor legfeljebb leveszed, ha odaérsz.

Alkalmakra, bál, színház, hangverseny, és vagy kocsival vagy taxival megyek. Ha nemcsak hideg van, hanem latyak, hó, szél, eső, akkor tömegközlekedéssel utazva nem lenne megfelelő a kinézetem, mire odaérnék.

Elegáns helyre öltöny fölé szövetkabát való.

Hétköznap lehet mást is húzni, nagyon sokfajta kabát van, amikkel jó.

2017. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy az is számít, hogy milyen anyagból készült az öltöny. Vannak egész vékony anyagok, amik nyárra valók. És vannak vastagabb anyagok, azok télen sem olyan hidegek.

Aki mindig öltönyben jár, annak általában van mindenféle.

Ha csak egy-egy bálra mennél el, akkor húzd fel, ami van és ülj taxiba.

2017. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a kabát a kérdés. A kérdés az, hogy ha a zakó és a kabát együtt nem elég, akkor mi van.

Ahogy olvasom, lényegében a kocsival közlekedést ajánlja mindenki ilyen esetre.

Pedig a mai taxi árak mellett egy oda-vissza útból kijön egy belépő.


Mindenesetre köszi a válaszokat.

2017. nov. 28. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy ha a zakó és a kabát együtt nem elég, akkor mi van."


De elég!!!

Én minden ünnepi helyzetben öltönyt veszek, legalább 20 éve. Ebben volt sok év, amikor még busszal mentem haza késő este (most is azzal mennék, csak két kicsi gyerekkel ez körülményes).

És nemcsak A-ból B-be utaztam hidegben, hanem sokszor ültem karácsonykor istentiszteleten a hideg templomban egy órát. Voltam jó néhány temetésen is télen. De olyan is volt, hogy Szenteste, mikor nem jártak a buszok, gyalog mentem haza szüleimtől (háromnegyed órás séta).

Ilyenkor mindig öltöny + szövetkabát volt rajtam.

Egy bál után meg, ne vicceljél már! Táncolsz egész este, átmelegszel, még jól is esik utána a csípős hidegben hazamenni!

2017. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán elég.

Ing + zakó + kabát, ez három réteg.

Hétköznap sincs rajtam több réteg: ing vagy póló + pulóver + kabát.

Persze rendes téli kabát kell. Akkor szerintem nem fogsz fázni. És hozzá sál, sapka, kesztyű.

Mondjuk cipőben nem lehet olyan igazán meleget húzni öltönyhöz. Ezért is jó a taxi. Meg eleve koszos lesz az ember, mire odaér, ha rossz az idő.

2017. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Télen az ing alatt elfér egy trikó, póló (esetleg hosszabb ujjú is), hiszen az ing be van gombolva és nyakkendő is van. Tehát nem látszik ki semmi.

Valamint az öltönyökhöz szoktak készíteni mellényt is ugyanolyan anyagból. Ez már eleve 4 réteg.

Ráadásul vannak vastagabb (gyapjúval kevert anyagból...stb.) öltönyök is. Télen ezek előnyösebbek.

2017. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3/4-es irhakabát bőrkesztyűvel.
2017. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!