Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az olyan ruhneműket, amiket...

Az olyan ruhneműket, amiket nem használtok megtartjátok, vagy túladtok rajtuk?

Figyelt kérdés
Sok ruhanemüt kaptam nagynénémtől. Megtartottam őket, hogy egyszer hátha felveszem, viszon lassan 6 éve csak a szekrényben ül, nincs használatban.
2018. jan. 2. 16:05
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%

Mióta magam veszem a ruháimat, nemigen van olyan amit nem használok. Ha valamivel sikerül befürödni (rendeltem de rossz a méret vagy hordva rájöttem hogy nem kényelmes) akkor eladom, frissen, nem tartogatom feleslegesen. 16 éves koromig anyám szabta meg hogy mit vegyek fel, így volt egy rahedli olyan cuccom amiről 16 után hallani se akartam (akkor kaptam ösztöndíjat és onnantól kezdve ruháztam magam), ezek 19 éves koromig a szekrényben álltak. Akkor elköltöztem és minden ilyesmit bezsákoltam és ment a ruhagyűjtő konténerbe, a használhatatlanokat meg kidobtam.

A helyedben átnézném a ruhákat és kiválogatnám hogy mi az ami eladható, azokat feltenném jófogásra vagy fészre, a többit eladományoznám. Csak porfogó ha úgyis tudod hogy nem fogod hordani őket.

2018. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek vásárolni és szerencsére meg is engedhetem magamnak, hogy sűrűn vegyek új holmikat, ezért muszáj néha szelektálnom. Én tavasszal és ősszel szoktam egy nagy szekrény takarítást csinálni, olyankor kirakok mindent, ami előző szezonban nem volt rajtam. Tehát például most ősszel kiraktam azokat a téli darabokat, amiket már tavaly télen sem vettem fel. Van egy csaj, szerény körülmények között élnek, két kisgyereke van, a gyerekeket szépen járatja, de saját magára már nem jut. Így neki szoktam elvinni a nem használt ruháimat és cipőimet. Nagyon szokott neki örülni, nekem meg legalább nem foglalja a helyet.
2018. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is évszakváltáskor szelektálok, mint az előző válaszoló. Kipakolom a szekrényt, ami tönkrement, megy porrongynak, vagy kidobom. Ami még hordható, de meguntam vagy nem jó, felajánlom szegényebb ismerősöknek. Ha nem kell nekik, az utcánk végében van vöröskeresztes gyűjtőpont, néha elviszek pár darabot.

Azt mondják, ami egy-két szezonban nem volt rajtad, az már nem is lesz. Meg kell tőle válni, jöhet helyette új. Szerintem nyomasztó a sok utálatos cucc a szekrényben, amit látni sem akarsz...

2018. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Félévente szelektálok és eladományozom amit nem használok már.
2018. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én havonta szelektálom a ruháimat. Így mindig adok egy esélyt, hátha felveszem, de ha nem tetszik, kényelmetlen, vagy meguntam, rögtön túladok rajta adományozás, vagy ha hibás kidobás formájában.

A szelektálás segít, hogy átláthatóbban lássam a ruhákat, jobban tudom mire lesz szükségem.

2018. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!