Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, ma megtartjátok a...

Ugye, ma megtartjátok a böjtöt? Nagypéntek van.

Figyelt kérdés

Ma húst egyáltalán nem szabad enni,még kóstolás céljából sem,még egy falatot sem. Halat szabad. Háromszor szabad enni,és csak egyszer szabad jóllakni. Egyetlen korty ital,ami nem víz,már étkezésnek számít,tehát étkezések között csak vizet szabad inni,az evésekhez lehet mást is. Ezek a szabályok a 18 és 60 év közöttiekre vonatkoznak,de a súlyos betegekre nem.

A 18 év alattiak és 60 év felettiek húst és alkoholt ne fogyasszanak ma.

Alkoholt ma egyáltalán nem szabad inni. Éjféltől éjfélig tartanak ezek a böjti szabályok.

Ma halt meg értünk Jézus Krisztus,Isten Fia,délután háromkor. Ezzel megváltott minket a lelki,örök haláltól. Megköszönjük neki ezzel is,és tiszteletet is adunk,mert maga az Isten Fia halt meg.


2017. ápr. 14. 16:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%

Súlyzós edzést végzek idestova 7 éve, ugyan megvagyok keresztelve de nálunk nem szokás senkinek sem böjtölni, az öregek csinálják csak, én ilyenkor tudok rendesen enni mert nem kell dolgozni.

24F

2017. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
65%
Engem nem nagyon szokott érdekelni, ha éhes vagyok és pont valami húsra, akkor az кurva biztos, hogy enni fogok. Nekem ugyan mеg ne mondja senki, hogy mikor mit egyek :D
2017. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki maga dönti el, hogy böjtöl vagy sem. Nem hinném hogy kötelező.

Én személy szerint kolbásszal indítottam a reggelt de eszembe se jutott milyen nap van ma. De ha tudom is, akkor is azt eszek amit akarok.

2017. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Blondie.W ***** válasza:
18%
Tartja a franc, nem vagyok idióta. :D
2017. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Hah
2017. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%
Mi az hogy nem szabad? Attól még, hogy vallásos vagy és más mondja meg, hogy mit csinálj nem kell a hülyeségedet ránk erőltetni.
2017. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
32%

Az ilyeneknek mint Te zárt osztályon lenne a helyük :)

De, hogy a kérdésre válaszoljak: egy kolbász volt a reggelim, szóval... :D

Pont ugyanolyan ez a péntek mint bármely másik.

2017. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
45%
Rántott húst ettem , már vagy 3-at.
2017. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
61%
Most fogok brassóit enni. Abban eléggé sok hús van. Előtte betoltam vagy 10 tojást meg fél kiló sajtot.
2017. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%
A párommal és az egyik barátunkkal voltunk ma ebédelni,ahogy láttam senkit nem érintett meg a böjt mertindenki húst evett.A szomszéd asztalnál ülő úr konkrétan egy fél kacsát elfogyasztott.😂👋🏻
2017. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!