Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mekkora haszonnal dolgoznak a...

Mekkora haszonnal dolgoznak a cipő és ruhaboltok, webáruházak, ha megéri nekik akár féláron is adni egy cipőt?

Figyelt kérdés
Elsősorban most a Playersroomra gondolok. 30-40-50-60 ezer forintos cipőket, ruhadarabokat kínálnak 20-50% kedvezménnyel klubkártyával rendelkező tulajoknak. Tisztában vagyok vele, hogy egy ruhadarab vagy lábbeli elkészítése, gyártási költsége közel se éri el azt az összeget, amennyit elkérnek érte, de az áruházláncok szerintem még kedvezménnyel se kapják annyira olcsón, hogy megérje nekik féláron adni. Nem értem...

2018. jan. 6. 17:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy nagy tételben mégis annyira olcsón kapnák?
2018. jan. 6. 17:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok a szutyok áruházak szerintem a leggagyibb maradék elfekvő cipőket vásárolják meg nagy tételben. Én még ilyen sportáruházakban vállalható darabot nem láttam.
2018. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hááát... Azért a timberland cipőkre nem tudom azt mondani, hogy gagyi. Márpedig árulnak azt is, 50% kedvezménnyel.
2018. jan. 6. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm dolgozott egy ferfiruha üzletben. A beszerzési ár 2.5 szerese volt a kiskereskedelmi ár.

Ha ezt kiszamolod akkor a 10 ezer forintos pulcsi 4000 Ft volt az üzletnek.

HASONLÓ arányokat képzelj el máshol is. Tehát megeri féláron adni.

Főleg hogy közben veszik a teljes árú cuccokat is.

Magamból indulok ki, vettem a H&Mben egy inget 6990 Ft helyett 3000ert de mellé egy dzsekit is 10 ezerért ami teljes áron volt....

2018. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt a családban ruha és cipő üzelt. 2,5-el szoroztuk árazáskor a ruhák nagyker árait. Ez nagyjábol mindenhol így van.
2018. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
A Playersroomban a klubkártya nélküli ár olyan 4-600%os árrés, de a klubkártyás áron is akkorát hagynak, hogy bárhol máshol nagyságrendekkel olcsóbb csak a buta proli rohan oda és veszi meg.
2018. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
elé naggyal. elvileg beszerzési ár alatt nem is adhatja el.
2018. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez nem semmi! Tehát, ha jól sejtem, akkor egy ~60000 forintos csukát elképzelhető, hogy ~24000 forintért kapnak a gyártótól? Ez esetben még féláron is van rajta egy jó kis haszon.


Miért kapnak ekkora kedvezményt? A nagy mennyiségben való vásárlás miatt? Tehát, ha én rendelnék a gyártótól 200 db cipőt vagy ruhát, akkor én is kapnék ekkora kedvezményt?!

2018. jan. 7. 10:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez sem teljesen így van de nagyjából így tudod elképzelni a cipőgyártást: [link]
2018. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!