Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Honnan van ennyi pénzük a...

Honnan van ennyi pénzük a tiniknek?

Figyelt kérdés
Drága sportcipők, márkás ruhák. A 12 évesek is a Zarában vásárolnak, mindegyik kezében ott az iPhone.

2018. febr. 7. 16:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%
Azért 15-20 ezer nem akkora kiadás egy sportcipőért akciósan évente 1-2-szer. A Zara meg nem egy hű de nagy márka, leárazáskor 3 ezerért már lehet felsőket kapni, ruhák, nadrágok is vannak 5 alatt. Ennyit azért elég sokan megengedhetnek maguknak. Egy használt, régebbi iPhone modell sem olyan drága.
2018. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő hozzászólóval teljesen egyetértek !
2018. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Ahogy már előttem is leírták, ezek nem akkora tételek, hogy hűha minden egyes gyerek, akit látsz ilyen meg olyan gazdag. Sportcipőket valóban lehet venni akciósan is, de még ha eredeti áron is veszi valaki, évi 1-2-szer ez belefér. Márkás ruhák akár turiból is lehetnek, a Zara meg messze nem a megfizethetetlen kategória. Ilyeneket egy középosztálybeli család megengedhet magának, a probléma szerintem azzal van, hogy sokan meg nem tehetik meg a fentieket, csak nem őket látod, mert pénz híján nem járkálnak el ide-oda. Nyilván van rengeteg tini, akik nem parádéznak márkás ruhákban meg drága telefonokkal, csak őket általában hanyagolják. Ez a felháborító inkább
2018. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

En valamelyik nap a NewYorkerben lattam 3 ilyen festett elnyalt haju bohocot full ugyanolyan homokos szettben (piros kockas ink,fekete szuk gatya,amiben latszott h nemtobbek 40kg-nal)...ez meg ugy ahogy elmegy,ha nekik ez tetszik,,de hogy ezektol zengett a bolt,,,hiaba szoltak rajuk csinaltak tovabb a fejuket...

Ami pluszba radob az egeszre ,az az hogy alig voltak 12 evesek...

Es engem szemelyszerint elegge felb4sz amikor latom az ilyen kis tetveket akik 3-an osszesen 5 taskaval mentek ki es 80 valahany ezret fizettek.

Persze,hogy a szuleiktol van a penz,meg hogy ha megtehetik vasaroljanak,,de basszus...miert kell ezt feltunoen csinalni? Miert nem lehet kussban (vagy legalabbis nem zavaroan hangosan) vasarolni? Mit szeretnek ezekben a lanyok? Se egyeniseguk,se ferfiassaguk es a kb 40kilobol latszik ,hogy testileg sem eppen alompasik(/kisfiuk)..

2018. febr. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
93%

Mennyi pénzük?:D

A kérdésedből ítélve azt hittem, hogy gyerekeket láttál Chanel táskával, Balenciaga cipőben rohangálni...


Sportcipőt nem havonta vesznek gondolom. Januárban a legtöbb boltban 40-50%-os akció van, tavasszal és ősszel ott vannak a Glamour-napok, JOY-napok, akkor is simán vásárolhatnak. Ez már 3 cipő egy évben, kétlem, hogy minden tönkretenné, így simán lehet 2 éven belül 6 "drága sportcipője".

Az Inditex üzletek (Zara, Mango, Stradi stb) minden év január-február környékén hatalmas akciót tartanak, fillérekért megvehetsz mindent. De évközben is rengeteg az akció a plázákban, ilyen-olyan napok vannak, nem hiszem, hogy az lenne a luxus, ha valaki a Zarában vásárol.

2018. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az osztálytársaim is havonta több sportcipőt vettek, tíz-húszezres nadrágokat, mindenre volt pénzük. Sose értettem mivel lehetett tudni, hogy anyagilag nem úgy állnak. Bár ha ruházkodásra ment el a pénzük, érthető, hogy más téren miért voltak anyagi gondjaik.

Viszont azt sose értettem miért menőzik valaki drága holmikkal, ha közben folyton panaszkodik, hogy ételre nincs elég pénze.

Ez viszont a kérdéstől független.


Köszi a válaszokat, ment a zöld mindenkinek, így már érthető számomra.

2018. febr. 10. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!