Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, nők! Ahol több nő él...

Lányok, nők! Ahol több nő él egy háztartásban, (pl több lánytesó, vagy az anyuka a lányával) mosásnál hogy különböztetitek meg, h melyik kié? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan a harisnyákra, zoknikra gondolok. Mosásnál, hogy tudjátok megkülönböztezni, h melyik kié?(pl ha 2 vagy több síma testszínű, vagy fekete harisnya van mosva) Vagy nem szoktatok vele foglalkozni?

Csak mert én eléggé harisnya mániás vagyok, és elég gyakran veszek a páromnak. Viszont ő otthon lakik a hugával, és az anyukájával, és nem egyszer fordult már elő, h kerestünk egy pár hete kapott harisnyáját, és nem volt meg, aztán az anyukája fiókjából került elő, de a huga lábán is nem egyszer láttam olyan harisnyát, amit én vettem a páromnak. Ez mennyire általános az ilyen "lányos" családokban? Csak mert megmondom őszintén, engem picit zavar, mert félig meddig a saját "szórakozásom" miatt is veszem a páromnak azokat a harisnyákat, és abban nekem semmi örömöm nincs, ha az anyukáján, meg a hugán látom vissza őket. Főleg, h ezek minőségi, drága darabok nem pedig 7-800Ft-osak amik 1-2 használatot bírnak amúgy is.

Beszéltem már erről párommal, de azt mondja, nem nagyon tud mit csinálni, mert általában nem ő intézi a mosást, teregetést, és a ruhák leszedését, az anyukájának és a tesójának pedig harisnya-harisnya, mindegy, nem igazán tudnak különbséget tenni.. (mondjuk párom is csak azóta tud, h kapott tőlem pár minőségi darabot, és -szó szerint- a saját bőrén tapasztata, h mekkora különbség van harisnya és harisnya között)

Na, de a kérdésem lényege az lenne, h valaki tud e valami prakrikát, amivel meg lehet különböztetni, h melyik kié, vagy kénytelen leszek ezt benyelni?



2018. márc. 31. 00:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Drága kényes harisnyakat érdemes nem géppel hanem kézzel mosni amúgy is.

Pici sampon langyos víz és kész. Így nem is keveredik össze a többiek cuccaival és kíméletesebb is.

2018. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk csak én hordok nagy ritkán harisnyát, anya nem így nálunk nem keveredhet semmi.

Az egyik megoldás hogy vagy kézzel kimossa magának, vagy színes cérnával valami nem látható helyre (mondjuk a derekára) varr egy nagyon pici pöttyöt és így megtudják különböztetni. Mikor sógornőm itt lakott, mi a cuccainkat így tudtuk megkülönböztetni mert egy volt a méretünk és az ízlésünk.

2018. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó vagyok. A rosszindulatú megjegyzéseken meg nem érdemes felhúzni magad. Az emberiség rég megérett a pusztulásra, úgyhogy az ilyen jellegű megnyilvánulások a másik ellen ismeretlenül, már teljesen megszokott.
2018. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Én ha leveszem, csomót kötök a lábára
2018. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es: köszi, ez a csomó nagyon jó ötlet. Egyszerű, de nagyszerű! :)


Köszi az értelmes válaszokat! Igen, a mosógép önmagában valóban károsíthatja a harisnyát, de páromék használnak ilyen fehérnemű mosó zsákot, és abba bele rakva mossák ki, így nem tesz bennük kárt a mosógép dobja

2018. márc. 31. 10:34
 16/17 anonim ***** válasza:

Használjatok külön mosózsákot!

A csomó jó ötlet :)

Nálunk sajnos könnyű megismerni,mivel egy baleset miatt barátőm elvesztette a lábát. Így az övéim "meg vannak csomózva"

2018. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne mosózsákba belerakni a sajátjait. Ha a többiek is ebben tartják mosásnál akkor egy szalagot vagy valamit megkülönböztetés céljából tegyenek rá.
2018. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!