Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nektek mit jelentenek az emo,...

Nektek mit jelentenek az emo, punk, goth szavak? Mit gondoltok az ilyen stílusú emberekről?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok az ilyen emberekről? Voltatok/vagytok ilyen stílusba? Szerintetek az ilyen stílusban lévő emberek "lázadók"? Vannak ilyen stílusban lévő barátaitok?

2018. ápr. 9. 21:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
3%
amúgy én is utálom a divatot de ez is elég gáz. kék haj stb...
2018. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit zavar ha valakinek kék haja van? Nem mindegy neked, hogy kinek milyen színű a haja?


Már bocsánat de erre csak így tudok reagálni.


Én amúgy nem utálom a divatot. Egyszerűen csak nem foglalkozok vele. Nem érdekel, hogy ki milyen ruhát visel, kinek milyen színű a haja stb. Nekem nem ez a fontos hanem, hogy az illető milyen belsőleg mennyire lehet jókat beszélgetni vele, milyen a hozzáállása a világhoz stb...


Az is fura, hogy az extrémebben öltözködő emberek nem nagyon nézik le az átlagosan vagy a divat szerint öltözködő embereket. Egyszerűen túllátnak a ruházaton.

Fordítva viszont sokszor megesik, hogy pl beszólogatnak az utcán a ruházatom vagy a kinézetem miatt.


Persze nem azt állítom hogy minden alternatív stílusú ember a legjobb fej a világon mert az elfogultság lenne. Csak néha nem ártana ha az emberek túllátnának a külsőségeken. És nem a személyes preferenciáikat, izlésüket tekíntenék etalonnak.

2018. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem feltûnési vágyuk van, demonstrálni akarják, hogy mekkora egyéniségek, de ettôl csak önbizalomhiányosnak tûnnek. Szerintem nem kell mindenféle fura ruhát felvenni ahhoz, hogy valaki érdekes személyiség legyen.
2018. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
13%
Ti beszéltek az elfogadásról mikor ti is csak fröcsögtök azokról akik /tömegek/? Nevetséges.
2018. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Te milyen fröcsögésről beszélsz? Hol szídta bárki is a mainstream kultúrát követő nem szubkultúrákba tartozó embereket?
2018. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A kérdező kérdéseire válaszolva:Én imádom az altereket, szeretem mikor valaki fellázad a 21.századi el****ott társadalmi normák ellen, vagy csak szimplán felvállalja magát,azt amit szeret. Néhány válaszolónak pedig üzenem hogy: Ne higgyetek minden hülyeségnek amit a média által,és ne az érdekeljen már az hogy mások hogy néznek ki, mikor nincs hozzá semmi közötök!
2018. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
*állít, bocsánat! :D
2018. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%

Emo: ez egy tinédzserkori stílus, nagyon kevés olyan ember van, akinél teljes mértékben megmaradnak felnőtt korára az emo stílus jegyei. A gothok körében "babybat"-nek szokták az ilyeneket hívni. A közhiedelemmel ellentétben nem öngyilkos hajlamúak. Vannak belőle olyanok, akik egész szépen tudják kombinálni ezt a stílust, és még akár vonzók is tudnak lenni.


Punk: nem sokat tudok róluk, ez a szegmens sosem vonzott. Anarchisták, nihilisták, lázadnak a mindenkori rendszer ellen és kommunisták is - fogalmam sincs, ezeket csak hallottam. Egy punk személyt ismerek, de csak felszínesen, tehát véleményt nem tudok mondani.


Goth: próbálom ezt a szubkultúrát képviselni én is. Aki azt mondja, hogy feketeruhás depressziós idióták, elég messze jár az igazságtól. Bár 90%-unk valóban feketében jár (hiszen ez a szubkultúra alapja), belülről nézve az egyik legszínesebb szubkultúra a miénk. Bár van egy alap zenei stílusunk, az industrial és a darkwave, de senkit nem érdekel, ha te pl rapet hallgatsz. Csak picit kell beletekinteni, és bárki megláthatja, hogy a gothok a leginteligensebb emberek közé tartoznak. Roppant nagy az irodalmi, történelmi ismeretük.

Magán a stíluson belül is rengeteg alstílust meg lehet különböztetni: viktoriánus goth, old school goth, pastel goth, lolita-goth, stb.

Ahogy egyik ismerősöm mondta: "a gothok olyan gyönyörűek, mintha egy dark tündérmeséből léptek volna ki". Igazából nem értem, hogy lehet őket lenézni.

2018. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Emo: Emlékszem, gyerek koromban, 2008-2010 körül mindenki “divatemo” akart lenni. Olyan őrület volt belőle, mint tavaly előtt a grunge. Mindenki felül alaposan megtépett hajjal, full feketében, “pandás” szemsminkben járt. Alapvetően én is egy tiniirãnyzatnak gondolom, ami nem hosszú távú.


Punk: A punkról nekem egyértelműen a szokatlan színű “zebrasörény” ugrik be. Többnyire olyan emberek, akik non stop alternatív rockot hallgatnak, imádják a sört, és rengeteg koncertre járnak. Elég távol áll tőlem, mert hozzám már túl “hard” az egész.


Goth: Ezt én teljesen elkülöníteném a többi stílushoz. Nagyon közel áll hozzám, mert imádom a historikus motívumokat és vonalvezetéseket egy ruhán, szeretem a feltűnő, porcelánbaba szerű szemfestést. Ha nem is 100%-ban vagyok goth, de olyan 60%-ban ilyesmi stílusú dolgok teszik ki a ruhatáramat. A zenével annyira nem tudok azonosulni.

2018. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
*stílustól
2018. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!