Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csak én látom úgy, hogy sokan...

Csak én látom úgy, hogy sokan azért vesznek drága ruhákat, hogy felsőbbrendűnek érezhessék magukat?

Figyelt kérdés

Most nem azokról beszélek akik a minősége miatt veszik meg ezeket a ruhákat, felnőtt emberek, megdolgozonak érte és ránézésre meg sem lehetne mondani róla hogy mennyibe kerültek. A 15-20 éves korosztályon belül van egy réteg aki mindig a legdrágább cuccokba jár és lenézik azt aki reális áron veszi a ruháit. Ha nincs megjelenítve rajta márka, akkor mindenkinek elmondják hogy mennyibe került meg ilyenek. Lehet hogy a ruháik fele hamisítvány vagy lehet, hogy a szüleiknek sok pénzük van, de akkor sem értem miért kell lenézni azokat akik nem költenek százezreket ruhákra.

Nem irigylem tőlük vagy ilyesmi, sőt néhány ruhát amiket ők hordanak még akkor sem vennék fel ha ingyen adnák mert szerintem a többségük nagyon ízléstelen. Lehetséges, hogy önértékelési problémákkal küzdenek és ezért próbálnak úgy tenni mint ha ők többet érnének másoknál?



2018. máj. 10. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

"Reális áron"


Hmm. Nézzük csak meg alaposabban ezt a kijelentést. Egy magyarnak mondjuk pólóért átlagos ár a 3.000 Ft. Vélhetően Bill Gates ennél azért többet szán rá. De biztos vagyok abban is, hogy Csányi Sándor sem kínais ingben megy OTP-s meetingekre. Ahhoz, hogy valaki megdolgozott érte, vagy a szülei veszik meg neki, senkinek nincsen köze. Ha valaki ezzel szeretne kitűnni, akkor nyugodtan. Bizonyára sikerülni fog neki, hisz most ez a divat. A divat sosem a praktikusságról, és a megfelelésről szólt. Nem is kell, hogy arról szóljon. Mindenkinek a magánügye az öltözködés. Ha ötvenezer forintos Gucci inget vesz fel, akkor azt fog. Ha csak egy olcsó hamisítványt, amit megvett öccázé' a turkálóban, akkor pedig azt. Igen, én is kamasz vagyok, és a szüleim tartanak el. Vannak céljaim, amiket majd szeretnék megvalósítani, ha eljön az ideje, akkor pedig saját lábakra állni. De addig miért ne fogadhatnám el azt, hogy a szüleim megengedhetnek bizonyos dolgokat, amiket esetleg mások nem?

2018. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek magánügye az öltözködés."


Igen én is így gondolom. Egyáltalán nem zavar ha valaki sokat költ ruhákra ha megteheti. Egészségére. Azt nem értem, hogy miért nézik le és kötnek bele azokba az emberekbe akiknek nem tetszenek ezek a ruhák, vagy nem engedhetik meg maguknak ezeket.

Mind különbözőek vagyunk és mindenkinek más az ízlése. Szerintem nem szabadna elítélni valakit azért mert nem áll be a sorba és nem követi a "divatot".

Akinek nem inge...

2018. máj. 10. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozok egyetem mellett, és talán többet költök ruhákra, mint kellene. De amit megveszek, évekig hordok, nem cserélem le őket, és amik rosszabb minőségűek voltak, azokat hamarabb el is nyűttem, amiket meg csak meguntam, azokat eladtam, igaz, fillérekért, szerintem vagy 50 eladásnál járhatok már.


Jó minőségű dolgokba jobban érzem magam, de rendszeresen rácsodálkoznak akik nem ismernek, mikor szóba kerül, és mondom, hogy mennyibe került egy-egy darab (olcsóbb, mint hinnék). Ránézésre lehet gazdagabbnak tűnhetek, de csupa leértékelt, outletes holmit veszek. Van graafot is szeretem, csodaszép blézert vettem 40 ezer helyett 12 ezerért. Drága? Igen. De tudom, hogy egy olyan klasszikus darab, amit két-három év múlva is biztosan hordani fogok, mint sok másik ruhámat, és ha mégis megunom, még mindig eladhatom.

Bár én a márkajelzéseket határozottan kerülöm, táskán, pólón, mindenen, nekem az a közönségesség közönségessége. :D


Aki lenéz másokat azért, mert kevesebb pénze van, attól gyorsan el kell fordulni, és jó messzire szaladni. :) Én arra vagyok büszke, hogy milyen olcsón túrtam össze ezt a király ruhatárat. :D


21L

2018. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!