Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Állásinterjún láttam rövidnadr...

Állásinterjún láttam rövidnadrágos fiatalembereket. Akkor mégse igaz az a szabály, hogy csak hosszúnadrágban szabad menni ilyenkor nyáron állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Egy alapítványi iskola hirdetett meg többféle tanári állást. Én is elmentem az állásinterjúra, egyedül voltam a férfiak között, aki hosszúnadrágban volt. A többi férfi - öten-hatan - mind rövidnadrágban jött el. No nem a sportos típusúban, hanem elegáns, utcára való térdnadrágban, amely szöveg anyagból vagy farmerből volt. Mondta is az interjúztató igazgatóhelyettes, hogy túl komolyra vettem a figurát, túlöltözve jelentem meg az interjún. Jövő héten megyek egy másik iskolába ugyancsak állásügyben, de most már úgy összezavarodtam, hogy nem tudom, hogy öltözzek.

2018. júl. 2. 10:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, a szövegben elgépeltem: szövet anyagból --- így gondoltam.
2018. júl. 2. 10:14
 2/5 flora08 ***** válasza:
85%
Szia! Szerintem elég szomorú, hogy még neked szólnak be, hogy túl komolyan vetted a dolgot, amiért kiöltöztél. Ez elég undok dolog. Lehet, hogy nekik nincsenek nagy elvárásaik ezzel kapcsolatban, de akkor sem kell szóvá tenni. Egy állásinterjúra pedig igen is ki kell öltözni, legalábbis én soha nem mentem farmerban vagy rövidnadrágban (nyáron sem!). Így illik megtisztelni azt, akik meghallgat, és lehet, hogy a jövendőbeli munkáltatód lesz. A másik iskolába is szépen felöltözve menj. Sok sikert! :)
2018. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugodtam, akkor talán mégsem az én készülékemben volt a hiba.
2018. júl. 2. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is neked volt igazad! A többbiek komolytalanra vették a figurát, nem tisztelték meg a szituációt és az interjúztatót, akinek ezek szerint erről fogalma sem volt... Szóval menj nyugodtan elegánsan, az a megfelelő interjú öltözet!
2018. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a sulin múlik. Nálunk a tanárok egész évben lazán öltözködnek, igazság szerint más iskolákban is ezt tapasztaltam (Bp). Front office-ból kihajítanának ilyen ruhákkal :).
2018. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!