Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek nem teszik tönkre...

Szerintetek nem teszik tönkre a cipőt ezzel?

Figyelt kérdés

Most értem haza egy kolléganőm lagzijából, és olyat láttam, ami nem hagy nyugodni. Szóval az este előre haladtával egyre több nő vette le a cipőjét, és mezítláb táncoltak, mászkáltak a tetmben. Nem is ez az érdekes, hisz mindenki járt már így, h nem bírta tovább a cipőt, inkább mezítláb volt. De idővel egyre szürkébb lett a lábuk, akin harisnya is volt azoknak méginkább. Aztán, ahogy elkezdtek elszállingózni az emberek, figytem, h mindenki csak úgy vissza veszi a cipőjét a koszos lábára. Elég furcsa dolognak tartom, én bizti nem vettem volna fel koszos lábra a csini cipőmet, mert szerintem nem tenne jót neki, h a talpamon lévő por, összekoszolja a cipő belsejét. Pl, ahogy izzad a lábam beissza a cipő. És piszkos marad belülről. Vagy ez nem így van? Valaki már csinált hasonlót? Ha igen, mi lett? Koszos lett a cipő a talptól, vagy nem volt vészes? Illetve, ha koszos lett ki lehetett tisztítani utána? Én nem merném megkockáztatni egy drága alkalmi cipővel, h esetleg tönkre megy. Egyébként is útálom, ha koszos a talpam vagy a harisnyám ezért én ilyenkor mindig viszek magammal váltó cipőt, és ha már kezd fájni a lábam az alkalmiban lecserélem, és probléma megoldva.

Jó, nyilván nem egy életbe vágó kérdés, csak nagyon meglepődtem ezen, és gondoltam, itt hátha van valaki aki volt már hasonló helyzetben, és választ ad a kérdésemre, vagyis, h mi történik a cipővel, ha koszos lábbal bújnak bele?

Én 2x jártam úgy, h le kellett venni a cipőmet, mert nem bírtam tovább. A harisnyám talpa totál szétment, a talpam meg olyan szutykos lett, h otthon 3soron meg kellett mosnom mire tiszta lett. De eszembe nem jutott volna visszavenni a cipőm, sőt, a második ilyen óta vagy alapból olyan cipőben megyek, amiről tudom, h kibírom benne az estét, vagy viszek egy váltót magammal, mert nem szeretnék többször pórul járni.



2018. júl. 7. 05:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam, hogy visszaveszem rá a zoknit. max az lesz koszos, de azt ugye kimosom

plusz ahol én mászkálok mezítláb, nem lesz nagyon koszos a lábam. furcsa, de tényleg nem

2018. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A munkahelyen a kolléganőim is mezítláb sétálnak az irodában és a folyosón is, majd visszaveszik a papucsot, délután meg a cipőjüket. Nem nagy ügy, nekem kimondottan tettszik.

30f

2018. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

7# Na annyira azért nem érdekel, h harisnyában menjek el sétálni... :D Főleg mert falun lakom, ha meglátnának így napokig ez lenne a téma... :D


8# Nem körömcipő, hanem inkább magassarkú, magas sarkú szandál. Azt nem tudom, h harisnya nélkül volt e a többség, volt ilyen is olyan is, de inkább az idősebb korosztály volt harisnyában, bár szerintem nincs nagy különbség aközött, h valaki mezítláb van, vagy van még rajta egy vékony harisnya.


9# Na látod, ezt én sem értem. Én tudtam, h nem fogom bírni ezért vittem is magammal váltó cipőt. Nem értem erre miért nem gondoltak többen is....


10# Azért ez elég gáz amit írsz, mert az egy dolog, h levetetik a cipőt vendégségben. Általában én is leveszem, ha vendégségbe megyek. Na de akkor ne legyen már akkora kosz, h szutykos legyen a harisnyám! Az úgy azért eléggé minősíti a háziakat, h vendégeket várnak, de nincs kitakarítva. Nekem égett volna a pofám rendesen...

Amúgy meg pont erre gondoltam, h a koszos láb összekeni a cipő belsejét is, amit nem igazán lehet kitakarítani. Nem tudom, szerintem elég kiábrándító olyan cipőt felvenni. Én akkor szoktam leselejtezni a topánkáimat, ha már nagyon látszik benne a talpam lenyomata, és nem tisztítható. Magától is olyan lesz előbb utóbb, nem tennék rá még egy lapáttal azzal, h koszos lábra veszem föl.


11# Milyen zoknit? Szerintem a harisnyazokni nem sokat számít. Már csak ha abból indulok ki, h ha piszkos lesz a harisnyám, attól még a talpam is olyan lesz. Jó, valamit biztos számít, de teljesen nem védi meg a talpam.

A pamut zokni az már jó lehet, de mivel lagzi volt, nyilván senki nem vett vna pamutzoknit a csinicipőjéhez... :D Viszont ezt megjegyzem télire amikor csizmát hordok, akkor általában veszek egy zoknit a harisnyára akkor jól fog jönni ez az ötleted, h vegyem le a zoknit, indulás előtt pedig vissza, így tiszta marad a zokni talpa, amivel kímélem egy picit a csizmám belsejét. :)


12# Nekem is van egy ilyen kolléganőm, aki cipő nélkül szokott lenni az irodában, mert az ortopédus azt javasolta neki, h minél többet legyen mezítláb így megelőzhető valami rendellenesség. Mondjuk a mi irodánkba alig jön be valaki, és minden este takarítják, így nem lesz piszkos a lába. Ellenben a harisnyáit gyilkolja rendesen, mert ilyen régi parketta burkolat van, ami nem tesz túl jót a harisnyának, ha bele akad valami kiálló szálkába... Én már csak ezért sem lennék mezítláb, meg amúgy sem tartom helyénvalónak munkahelyen. Főleg, h csinos megjelenést várnak el, akkor ne legyünk már cipő nélkül bármennyire is otthon érezzük magunkat. Én max csak annyit szoktam, ha sokat ülök a gép előtt, h félig kibújok a cipőmből úgy, h a sarkam kiemelem, de a lábujjaim benne maradnak. Persze nyilván kinek mi fér bele, ha nálatok ez a szokás, és a kolléganőid így szeretnek dolgozni, akkor minden további nélkül, főleg, ha téged sem zavar. (Lehet, h a te kedvedért is csinálják... :D) Viszont engem piszkosul zavarna, ha mezítláb kellene lennem melóban...


Összegezve a dolgokat arra jutottam a kérdésemmel kapcsolatban, h konkrétan nem teszi tönkre a cipőt, ha koszos lábra veszik fel, inkább "csak" arról van szó, h kinek mit visel el az ízlése abból szempontból, h piszkos lesz a cipő belseje. Valaki nem szívesen veszi már úgy fel, valaki pedig nem foglalkozik vele.


Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2018. júl. 15. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!