Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csajok, nők! Ti mennyi ideig...

Csajok, nők! Ti mennyi ideig viseltek egy ruhaneműt? Mikor szabadultok meg tőle?

Figyelt kérdés
Tele van a szekrényem ruhákkal, viszont az a problémám, hogy sok ruhám van, ezért nem tudom elhasználni őket. Van olyan ruhám, ami évente 2-3 alkalommal van rajtam, mivel egyszerűen nincs több alkalmam felvenni, mivel sok van belőlük. A másik dolgo pedig az, hogy sokszor azokat a ruhákat hordom, amiket alig várom, hogy végre elhasználjak, de hiába a sok használat nem akarnak tönkremenni.
2018. aug. 29. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában addig használom amíg tönkre nem megy,vagy amíg tetszik magamon.Sok ruháman van,már alig férek a gardróbban,de csak úgy nem dobok ki ruhát.
2018. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést hogy mi az amiben jól érzed magad?

Mi az ami igazán előnyös?


Mi az ami illik az alakodhoz, a bőrszínedhez, a hajadhoz?


Milyen munkád van, mi az az "egyenruha" amit napi szinten hordasz? Menedzser vagy és kiskosztümben egész nap, vagy sminkes és talpig feketében, de kényelmesen? A médiában dolgozol, tehát extravagánsan kell kinézni? Vagy szociális munkát végzel, és fontos hogy megnyugtató színű, strapabíró és kényelmes legyen minden?


Meg gyomláld ki a duplákat. Jó, pl ha napi szinten feketében vagy akkor fekete farmerből, meg fekete pólóból kell 4-5.

De pl. két hasonló piros szoknya? Add el vagy dobd ki az egyiket.

2018. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor tönkremegy. Van amelyik csak pár hónapot bír, van ami éveket.
2018. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondold át, melyek azok a ruhadarabok, amik még mindig tetszenek, amiket sokat hordasz, amit most is megvennél és ami illik a stílusodhoz. Ezeket tartsd meg. Amiket már nagyon ritkán vagy egyáltalán nem hordasz, kopottak, nyúlottak és nem illik a stílusodhoz, azt szelektáld.
2018. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is gondot jelwnt néha, h nem férek a szekrényben, de én erre azt találtam ki, h csak az évszakhoz illő ruhákat tartom a szekrényben, ami nem az adott évszakhoz való, azokat elpakolom egy bőröndbe (3 hatalmas + 1 kicsi gurulós bőröndöm van) Így sokkal átláthatóbb az egész. Általában addig használok valanit, amíg tönkre nem megy, illetve néhány cuccot még aztán is. Pl a viseltes (persze nem szétszakadt) bugyikat mensihez, mert inkább az legyen olyan mint egy teljesen jó. Vagy a harisnyáim közül is van olyan ami csak picit sérült, azt télen naci, vagy cicanadrág alá még fel tudom venni még egy két alkalommal....

Vannak olyan ruháim, amiket jelenleg nem hordok, de nem szoktameselejtezni, mert bármikor kedvem támadhat felvenni. (Mint pl legutóbb a szürke-rózsaszín egyberuhámat: 2 éve nem volt rajtam, de múltkor a kezembe akadt, és azóta már 2x is viseltem...

Esetleg olyan szokott még lenni, h a ritkán használt ruháim közül csereberélek barátnőkkel, uncsitesóimmal, vagy csak neki ajándékozom. De olyat nem csinálok, mint néhány ismerős/kolléganő csinál, h párhavonta lecseréli, legalábbis leselejtezi a ruhatárát. Nem követem az aktuális divatokat, ezért a ruháim túlnyomó része bármikor/bármilyen helyzetben helytállóak. Jó nyilván nem mindegyik akárhova, de elég sok ruhám van így bármilyen alkalomhoz (pl színház, étterem, kb bármilyen stílusú buli) van 4-5 összeállításom, amiben mehetek.

Amúgy, ha direkt arra mész, h elhasználódjon rajtad, és azért hordod gyakran, akkor az tutira sokáig fogja bírni még. Legalábbis nálam így van.. Pl a harisnyáim közül a legátlagosabb, legegyszerűbb darabok, amikre nem is figyelek annyira, azok véletlen sem mennek tönkre hamar. Bezzeg a drága, különlegesebb darabok, amikre nagyon oda figyelek, vigyázok rá azok sokszor egy használat után tönkre mennek... De pl cipővel is jártam már így... :/

Jah, és amúgy én a cipőimmel is ugyanígy vagyok, kb 70-80pár tutira van, főleg balerina és magassarkú, de benne vannak a csizmák, bokacsizmák, a sportosabb cipőim, valamint van egy sarum, lábszáron megkötős, egy szandim, 1 lábujjközes és egy csinibb papucsom. Utcára nem veszek fel nyitott lábbelit, így szandi, papucs, saru kilőve. A többit pedig váltogatom, egymás után két nap sosem veszem fel ugyanazt a cipőt, így sokkal tovább használhatók, valamint sosem lesz lábszaguk, még a nylonharisnya miatt sem (gyakran van rajtam), mert egy nap hordás után könnyen kiszellőznek. Tehát effektíve elég sok cipőmet ritkán veszem fel, de nem azért mert nem tetszik már, hanem pont azért mert imádom a cipőimet, és így lehet kicsit jobban kímélni, ha hagyjuk picit "pihenni" őket, h minél tovább maradjon újszerű állapotban. Pl van olyan balerinám, ami már 5 éve megvan, és nem látszik rajta, h már ilyen régi. Nem koszos a talpbetét, nincs letaposva, kinyúlva a sarka, nem töredezett a bőr, nem büdi stb. Ezzel szemben egy barátnőm amit tavasszal vett hasonló balerinát, elég leharcolt állapotban van. Mert egész nyáron szinte csak abban volt, ami érezteti is a hatását, mind esztétikum, mind pedig szagok formájában. A lába is és a cipője is elég egérszagú, ha leveszi, pedig még harisnyát is csak ritkán húz fel. És ez azért picit ellentmondásos egy kifejezetten igényes, csini csajszi esetében szerintem. Bár kinek mi, de ennyit tesz az, h hagyjuk kiszáradni a cipőt, vagy pedig hetekig, netán hónapokig napi szinten lábon van, napi szinten egy csomó izzadságtól átnedvesedve, mert egy éjszaka alatt nem szárad ki rendesen, így egyre jobban beleivódik, és minél tovább kapja ezt a fajta strapát, annál gyorsabban használódik el, és jut el arra a szintre, h már nincs vissza út, mert szagos marad még akkor is, ha egy hónapig nincs használva....

Na de mindegy is, kissé eltértem a tárgytól, a lényeg az, h szerintem nem baj az, ha sok ruhája/cipője van egy nőnek, és sokat ritkán használ csak. Viszont így van választék, és sosem tudni, h mi mikor, mihez fog jól jönni. Nekem pl ott a szallagavatós ruhám (ilyen estélyi szerű, csak picit modernebb stílus) az a szallagavatóm után 3x volt rajtam, 2x esküvőn, amikor én voltam a tanu. (Szimpla vendégként nem abban voltam) Illetve egyszer az operában, ennek ellenére meg sem fordult bennem, h leselejtezzem, mert bármikor lehet olyan szitu, h jó h ott van kéznél, nem akkor kell egyet beszerezni. Szóval szerintem inkább örülj neki, h ennyi cuccod van, és inkább a tárolásukra fektess nagyobb hangsúlyt, és arra, h könnyen átlátható legyen. Erre vonatkozólag is vannak praktikáim, ha esetleg érdekel, de már így is túl sokat írtam, és nem is kapcsolódik közvetlen a kérdéshez, így most nem mennék bele...

30/n

2018. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!