Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A nyugdíjasok miért hordanak...

A nyugdíjasok miért hordanak több napig egy ruhát? Spórolnak a fürdővízzel és a mosáson is spórolni akarnak? Némelyikük rémes szagot áraszt a buszon.

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz sok nem nyugdíjasra is :) És természetesen a nyugdíjasok nagy része sem ilyen.
2018. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Arra gondolhat a kérdező, hogy egyes időseknél egy jellegzetes szagot lehet érezni.
2018. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Talán mert így akarnak spórolni a vizen. Meg gondolom takarításban sem teszik oda magukat olyan nagyon, ezáltal az otthonuk is inkább olyan dohos szagú, mivel öregek, nehezen mozognak stb. De ezek inkább a szerényebb anyagi körülmények között élőkre vonatkoznak. Láttam én már kikent kifent, betonkeménységűre lakozott hajú és gyomorforgató illatfelhőt árasztó nyuggert is.
2018. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Miss Endzsi ***** válasza:
70%
A nyugdíjas szag nem a ruhák miatt van. Az intenzívebben elhaló sejteknek az illatát érzed. Te is ugyanilyen szagú leszel, ha megéled.
2018. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem általánosítunk és arra az egy-egy idősre gondolunk, akkor szerintem az az oka, hogy nehezebben mozognak, így nehezebb tisztálkodniuk, mosniuk, nem olyan jók már az érzékszerveik, a szaglásuk, így ők nem érzékelik, hogy van valamilyen szaguk.

De én ezt a szagot éreztem már fiatal, 30 körüli embereken is. Mint ahogy egy csomó 70-80 évesnek sincs semmilyen szaga. Szóval az ápoltság nem korfüggő.

2018. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Hozzáteszem, nem sok nyugdíjas keres százezreket, egy albérlet viszont nekik is ugyanannyi. Így, ha egyedül élnek, vagy akár az ínséges időkből való berögződés lehet, hogy spórolnak, igen. Némelyik betegség is kellemetlen szagokkal jár, amit se fürdéssel, se parfümmel nem lehet sajnos elnyomni. Pénz meg ugye nem sok van gyógyszerre és az is csak tünetkezelés már. De sajnos rengeteg idős depressziós, vagy demens, tehát nem csak fizikai, de mentális dolgok miatt is elhanyagolhatja magát valaki. "Népszerű" gondolat, hogy neki már úgyis mindegy, közel a halál. Tulajdonképpen olyan ez, mint egy második, még rosszabb kamaszkor...
2018. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
29%

Nyugdíj előtt állok pár évvel és én mindig odafigyelek az ápoltságomra. Sőt az öltözködésemre ia nagy hangsúlyt fektetek mert szeretek fiatalos lenni. Akár bugyit sem veszek fel utcára.


58N

2018. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább igényesség és eü állapot függő.

Vannak lila hajú, rúzsozott, parfümfelhős nagyik is :D csak hogy a másik végletet említsük.


Van a tipikus idősszag, de az nem orrfacsaró megfelelő tisztálkodás mellett. Aki igényes, fitt, eltudja magát szépen látni, nem okoz neki problémát a tisztálkodás az nem áraszt erős szagot.


Sok idős nehezen mozog, ha nincs előnyösen kialakított fürdője, vagy modern mosógépe az is nagy hátrány. Külön mosni, centrizni, majd teregetni nehezebb jóval mint az automatát bekapcsolni 40 percre, főleg ha az ember dereka sem bírja már úgy.

2018. szept. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyon szerettem a mama illatát. Szerettem beülni is a szekrénybe, ahol a papa ruhái-cipői voltak. Nem tudom, milyen illat volt, volt benne biztos naftalin is, ecet is, amit öblítéshez használt, volt egy kis kölnije is, annak az illata is benne volt, és az olcsó mosdószappané is. És még a levendula is, amit összekötve a polcon tartott.

Szerintem a többi öregasszonynak is hasonló illata volt, lehet, hogy ilyesmit érzel.

Azzal sincs baj, hogy többször vesz fel valaki egy ruhát, főleg, ha csak egy-két órát használja, elmegy mondjuk vásárolni. Pocsékolás is lenne azonnal kimosni.

2018. szept. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!