Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Keresztényeknek színesen vagy...

Keresztényeknek színesen vagy egyszerűen kell öltözniük?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, csak egy kérdés ami felmerült bennem, mert Isten teremtette a színeket, de ugyanakkor úgy tudom, hogy egyszerűen kell öltözködni. Szóval mi a jobb, a minél színesebb vagy a fekete, fehér, szürke öltözék?
2018. szept. 16. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ám színes és egyszerű egyszerre. Az egyszerűség vonatkozhat a fazonra is.
2018. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vallás nem határozza meg, hogy az ember milyen színeket hordhat. Lehetsz hupililában is meg talpig feketében nem az fog számítani.
2018. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Rossz hírem van, nem isten teremtette a színeket, hanem az evolúció során fejlődött úgy a szemünk, hogy bizonyos hullámhosszúságú fényre érzékeny legyen. Úgyhogy evégett nyugodtan felvehetsz bármilyet.
2018. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ, hogy protestáns, vagy katolikus.

Protestánsok ugyanis puritán módon kéen, hogy öltözzenek, míg a katolikusoknál néha még a püspök is lilában van.

2018. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egyházi suliba jártam, sosem volt megkötés a színekre vonatkozóan. Volt egy pár dolog, aminek nem nagyon örültek, de igazából szinte bármiben mehettünk. Egyházi ünnepekkor volt csak kötelező az egyenruha, ami igazából annyit jelentett csak, h alul fekete, felül fehér, plusz volt egy nyakkendőnk a suli címerével Illetve a fiúknak még zakó, a lányoknak meg ilyen ujj nélküli kosztümfeség. De pl a lányok jöhettek nadrágban is, szoknyában is, a lényeg, h alkalmi legyen. Harisnya sem volt kötelező, és a cipőnél az volt a megkötés, h 5 centinél nem lehet magasabb a sarka. Viszont hétköznapokon akár 10 centis is lehetett, max néhány tanár csúnyán nézett egy picit, ha észre vette. A tanárok is mindenféle ruhában jártak, volt aki sportos volt, volt aki elegáns, még olyan is volt, aki elég hivalkodóan öltözött a hétköznapokon. Szóval szerintem nem az a lényeg, h hogyan öltözködik valaki, nem attól lesz jó, vagy rossz keresztény!


Amúgy valaki azt írta, h a színeket nem Isten teremtette, hanem az evolúció során alakult így. Először is: ha elhisszük, h a világot, mindent ami fizikailag létezik Isten teremtette, akkot bizony a színeket is. Mert ok, h más frekvencia, viszont kellenek hozzá a fotonok, amik közvetítik a fény hullámhosszait.

Másrészt pedig az evolúció nem zárja azt ki, h Isten teremtette volna a világot... Ugyanaz a dolog sztem mint amikor fogsz egy üveget, megtöltöd vízzel, aztán kiteszed. Pár nap, hét múlva elkezd kialakulni benne az élet, algák moszatok stb formájában. Késöbb már magasabb rendű élőlények is lehetnek benne. Na én pont íhy képzelem el a teretést is: Isten megadta a kezdő lökést, de egy csomó minden tőle fúggetlenül alakult ki... Boccs az offért.

31/n

2018. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!