Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fiúk,30 ezer forint környékén...

Fiúk,30 ezer forint környékén milyen jó karórát lehet venni?

Figyelt kérdés

Tudom, ennyiért nem lehet igazán márkást venni, viszont lassan 22 éves férfiként muszáj lenne valamit feltennem a karomra :D Egyetemre járok, mellette dolgozok (vezetési tanácsadó vagyok) és jó lenne egy olyan óra, ami elegáns.

Milyen ajánlotok?


2018. nov. 10. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sose értettem minek egy embernek karóra. Van mobiltelefon a zsebedben, és kész.
2018. nov. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Az ebay-en nézz szét, amit itthon kapsz azt is kínából hozatják jóval drágábban.
2018. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Kérdés hogy öltözködsz, illetve ennek viszonylatában milyen jellegűt gondoltál. Esetleg mutass párat mintának. Alapvetően ennyiért elég ha a legjobb megjelenésűt nézed ki, nem lesz semmi más eltérés.
2018. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Néhány javaslat, és árban érdemes kicsit alatta és fölötte is nézni. Nagyjából pár ízléses darab, viszont jobb megnézni élőben valahol, mert másképp tudnak mutatni képeken.


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

30 ezerig én Casio-t ajánlanék. Évtizedek óta a piacon van, milliós tételben gyártja a tipusokat, a mo-i forgalmazó öreg motoros, a hazai garancia, szervízháttér adott és hosszú éveken át el fognak ketyegni gond nélkül.

Nyilván mutatós órára gondolsz és nem lcd kijelzősre.

Amire érdemes figyelni: ha a krumplit minden nap, hosszú időn át tervezed viselni, akkor a rozsdamentes tok (az óra háza) a célszerű, mert a galvanizált sárgaréz tokokat előbb-utóbb kikezdi a kéz klímája.

A rozsdamentest hívják nemesacélnak is, a rézház meg az "alkalmi viseletre " szövegből sejthető.

Mutatós óráknál érdemes átgondolni, hogy a plusz funkciókra szükséged van-e, amikért érdemes fizetni (pl. stopper, kb. 99% hogy az első játszadozás után nem használnád).

Ha a kiszemelt óra van fém és bőrszíjaan is, akkor érdemes a fémszíjast választani, mert a gyári fémszíjat utólag macerás és drága megszerezni, de bőrszíjakat bármikor vehetsz kilószámra: ehhez kapcsolódik, hogy (szerintem!) érdemes kerülni az integrált szíjas órákat, mert ha azzal baj van, nem lehet más szíjat tenni rá, csak eredetivel javítható.

Ez itt példa a szokványos szíjméretre (jellemzően 20 vagy 22 mm), látod, hogy van fém, bőr, gumiszíjjal is és ezek csereberélhetőek, semmi probléma:

[link]

Ez integrált szíjas, nem lehet mást rászerelni, csak az eredetit:

[link]

Ha találsz valamit, ami megtetszik, érdemes egy képkeresést indítani, mert sok felhasználói fotó (meg videó) van az órákról, nemcsak a hibátlan prospektuskép.

Itt jól lehet szűrni feltételekre:

[link]

Ha durvábban vízálló óra kell, még azért sem kell milliókat fizetni, bár ez már nem elegáns tipus:

[link]

Lényeges olvasmány a karórák vízállósági jelöléseinek gyakorlati értelmezéséről (mert nem, nem azt jelentik):

[link]

2018. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 14. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!