Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sí-snowboard kabát viselése a...

Sí-snowboard kabát viselése a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek az ilyen stílusú kabátok.

És az lenne a kérdésem, hogy ha simán utcára hordom, melegít-e annyira, mint egy normál télikabát?

Nem szívesen adnék ki 50 ezret egy kabátért, ha nem hordhatom, csak szánkózáshoz.


2018. nov. 29. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Te most ne haragudj, de gondolkozol? :D Egyáltalán snowboardoztál már mondjuk -5 fokban a hegytetejéről szakadó hóban és szélben? Mert én igen és nem fáztam benne. :D
2018. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ezeket már eléggé divatosra csinálják meg, és a legtöbben fel sem ismerik. Ha tetszik és megfelel nyugodtan hordjad. Amúgy is vannak akik eleve túracuccokat hordanak.
2018. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert még sosem snowboardoztam. És nem is síeltem.

Csak olvastam, hogy ezek a kabátok speciálisan sportoláshoz lettek kifejlesztve és a mozgás közben termelt hővel melegítik tovább a testet.

Speciel a buszmegállóban ácsorgás elég elenyésző mennyiségű hőt termel.

2018. nov. 29. 16:43
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem ismerem a pontos számadatokat manapság, de komolyabb túra ruházatoknál kiírják melyik hány fokban javasolt hordásra és a vízállósági szintjét is. Egy jobb kabát az tényleg meleg is. Vannak amiket -40 fokra gyártanak. Csak pénz kérdése.


Na ezt idézném:

"a mozgás közben termelt hővel melegítik tovább a testet."


Jó reklám szövegnek hangzik, de ez érvényes minden ruházatra, mert a mozgás közben termelt hővel te magad melegíted magadat, a ruha csak tartja azt a hőt.


Amúgy kérdezd meg az eladót akik általában bennfentesek és ismerik tapasztalatból. Szerintem álldogálás közben sem fogsz jobban fázni benne mint másban ami hasonló kapacitású kabát.

2018. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A többi kabát egy vicc. Ezek melegek.
2018. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én síkabátot hordok és szerintem semmi baj nincs vele. Nekem is ezek részének+ télen szoktam síelni is benne. Ha esik a hó vagy eső tök jó mert nem ázik át. Jó meleg, nem fúj át rajta a szél. Sőt még jól is néz ki. Ha bemész eg boltba akkor azért hamar meleged lehet de kintre tökéletes.

18/L

2018. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!