Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Céges karácsonyi vacsorára...

Céges karácsonyi vacsorára mit vegyek fel?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt mindenki túlstresszeli és amúgy nem is érdekel senkit, de most ez számít, mert első rendes munkahelyem.

Az összes munkatársam férfi, kivéve a főnököm. Az irodánk Facebok csoportjában visszakerestem régi képeket, a tavalyi bulin mindegyikük farmerben, ingben volt, a főnökasszony fotózott, tehát nem láttam, ő mit viselt.

A hétköznapokban minimalistán, divatosan öltözködök, általában bokacsizma vagy sneaker, farmer és kötött pulcsi, visszafogott ékszerekkel. Szóval nem öltönyös/kosztümös iroda, egy kreatív ügynökségnél dolgozok, kényelem a fő.

A főnököm általában hasonló elv szerint öltözködik, mint én, csak nyilván "felnőttesebben", komolyabban, gyakran hord pl. mom jeanst blézerrel. Főleg nála akarok jó benyomást tenni, hogy tudok én, ha akarok:D

Köszönöm a tippeket!

21L



2018. dec. 5. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Én valami ilyesmi szettet tudnék akkor elképzelni, főleg amilyen az első outfit:

[link]


Ez kényelmes, minimalista de mégis kicsit jobban ki vagy öltözve mintha farmerban mennél.

2018. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az elso jokat linkelt.

Kicsit legyel csinosabb, de ne vidd tulzasba, es semmikeppen ne legyel kihivo.

2018. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Kreatív cégnél, légy kreatív!


Új irodavezető csaj, tavaly kezdett nálunk, ő akkor ilyenben jött és mindenki imádta, vele táncolt mindenki, vele szelfiztünk, és imádta az egész iroda!


[link]

2018. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:

A farmer és ing az mérsékelten elegáns, vagyis az elegáns hétköznapi viselet, persze kérdés milyen inggel volt kombinálva. Mert ingből is van pár féle. Mindenesetre ennek vedd a női megfelelőjét.


Az első link az totál színtelen és nem elegáns/hétköznapi, hanem csak hétköznapi viselet.


Nézz olyanokra a neten mint "women business casual" meg akár a főnökasszonnyal is megbeszélheted, hogy nagyjából mi a szokás. Nem keresztrejtvény.


Néhány példa...


Farmer és női ing vagy blúz, elegánsabb cipővel:

[link]


Vagy egy elegánsabb ruha:

[link]


[link]


Ennyire elegáns a maximum, még beleférhet, de ruhától függ:

[link]


Vagy ilyesféle:

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Jókat linkeltek, szerintem valami blúz meg blézer tökéletesen elég.

Én is hasonló helyzetben dolgoztam, de ott csak a titkárnő volt nő meg egy kolléganőm volt, tavaly, ugyan ennyi idősen.

Én egy fekete térd fölé egy 10 centivel érő kötött ruhát vettem fel egy tweed zakóval, vastag fekete harisnyával.


Amúgy annyit, ami sokat dob, hogy tudod, hogy te ki vagy. Hogy mi áll jól, miben érzed jól magad, és hogy neked senkinek se kell megmutatni semmit.

2018. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Coffelia válasza:
2018. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ruhát vennék fel. Ha nem nagy szabású, akkor rövidebb fazont, ha puccosabb, akkor maxi ruhát.
2018. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

A lényeg itt nem csak annyi, hogy mondjuk ruhát vegyen e fel, az legyen elegáns jellegű is. Nem mindegy. Azért jó lenne tudni miféle ingekről és hozzá milyen cipőkről is van szó. Ahogy kiveszem félig meddig elegáns férfi ruhákról ír a kérdező.


Öltözz te is hasonlóan, farmer, blúz vagy ing.

2018. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mom jeans, mint komoly ruha. Azigen.

Szerintem egy sima elegáns felsőt, blúzt, bokacsizmát, sötét nadrágot (nem farmer, nem trottyos nadrág).

2018. dec. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Ruhát nem szeretnék venni, utána még megyünk tovább a városban, nincs kedvem megfagyni, amúgy meg szerintem nagyon hülyén néz ki a kabát hosszabb ruhával.

Szerintem sötétszürke nadrágban megyek (mom jeans, igen, lehet komoly:D), egy bordó bársony felső, fekete blézer, fehér sneaker.

2018. dec. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!