Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha mindég arról hallok,...

Ha mindég arról hallok, olvasok hogy 100%-os pamut zoknit vegyél mert abban nem izzad a láb akkor miért vesznek fel az emberek 100% nejlonharisnyát?

Figyelt kérdés
Kissé üti egymást a kettő és úgy vélem sántít a teória.
2018. dec. 20. 07:25
1 2 3
 11/24 Miss Endzsi ***** válasza:
Persze egászsgelenebb abból a szempontból, hogy a bacik jobban meg tudnak telepedni. De nálam, meg gondolom többeknél sem okoz gondot, mert alapból nem izzadós tíus. ( Edzéskor sem szoktam igazán izzadni. )
2018. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nyáron szellőzik a láb a cipőben, így nem olyan vészes. Csak minimálisan lesz büdi a láb a harisnyától.

Télen ég és föld a bakancsban a müszálas és pamut zokni. Egyik izzad, büdös, másik rendben van.


De gondolom ezt te is ki tudod tapasztalni, hogy mi jó neked és mi nem

2018. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az hagyján, de férfiak is viselik.
2018. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Endzsi!


Ezekszerint sok olyan ember van akiknek nem fejlődött ki az izzadság mirigye.

Benned is egy ilyet tisztelhetünk...


12.

Nem tudom kitapasztalni mivel férfi vagyok.


13.

Mi ezzel a gond? Sok nő meg férfi ruhát visel.

2018. dec. 20. 21:12
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

Nos, az h izzad e a láb nem azon múlik, h nylon vagy pamut van rajta! Ha valaki alapból izzadósabb lábú, az nylonban is, pamutban is izzadni fog! Én inkább nylont szoktam gyakrabban hordani, harisnyát, harisnya zoknit. Bár szokott izzadni a talpam, nem szokott kellemetlen szagú lenni. Többen kérdezték már, h hogyhogy nem rohad bele a lábam?! Jó, ápolom is rendesen, sokat foglalkozom vele, bekenem, hintőporozom, stb. Na, de nem is ez a lényeg, hanem h a nylon nem szívja be a nedvességet, így ha izzad is a lábam, elég ha 5-10 percre kibújok a cipőből, és átszellőzik. Viszont a pamut, pont az ellenkezője: az magába szívja a nedvességet, így ha abba izzad bele az ember lánya, az sokkal rosszabb szerintem. Egyszer kipróbáltam a pamutharisnyát, de sokkal jobban fázott benne a lábam. Persze, mivel a pamut megtartja a nedvességet, így sokkal jobban át tud hűlni. Persze sokan nem hiszik ezt el, pedig így van. Volt egy csoporttársam, aki nagyon fázós volt, tartós hidegben 2 pamut harisnya, 1 vagy 2 pamut térdzokni és gyakran még egy lábszármelegítő is volt rajta. Ennek ellenére mindig panaszkodott, h hiába van rajta ennyi minden, akkor is majd lefagy a lábfeje. (Mellesleg jó büdi is volt már nap végére) Mondtam neki, h azért mert átestél a ló túloldalára, minél több réteg van rajta, annál több izzadságot tart magában, és minél nyirkosabb a dolog annál jobban áthül. Mondtam neki, h egy 60-80 denes harisnya, max egy zokni rá, ha nem elég bélelt a csizma, bakancs és az bőven elég. Persze nem hitt nekem, kiröhögött. Aztán pár hétre rá, csak kipróbálta (persze nem direkt, hanem véletlenül az anyukája nylont vett pamut helyett, ezért kénytelen volt azt felhúzni. Amúgy ezt csak utólag tudtam meg, mikor egy beszélgetés alatt feljöttek szóba a harisnyák, és akkor elismerte, h igazam volt... Persze sokan nem hiszik el, mert úgy vannak vele, h a pamut vastagabb, így melegebb is. De ezesetben a kevesebb néha több.

Amúgy meg én is azt javaslom, h ki kell próbálni. Venni kell egy vastag (60-80denes) fekete nylonharisnyát, meg egy pamutot is. Aztán egyik nap az egyikben menni, másik nap a másikban, így a saját bőrödön tudod megállapítani, h melyik a melegebb!

2018. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%

Mivel a nylonharisnya vekonyabb anyag, igy jobban szellozik, es ahogy az elottem szolo mondta, nem tartja a nedvesseget.

En legtobbszor harisnyat hordok, a cipoim borbol vannak es tobbnyire nem beleltek. Ha lenne egy jo kis muszalas bunda bennuk, bent melohelyen a melegben pillanatok alatt beizzadna a labam. Szoval nekem tobb mulik a cipon, a muborbe pillanatok alatt bele lehet rohadni (bar szerencsere akkor se budoset, de azert izzad a labam. Nyaron inkabb vaszoncipot hordok mint muanyag szandalokat.

Amugy tegnap egy 200 denes harisnya volt rajtam, es melegebb volt mint egy atlagos vastagsagu pamut leggings. Annak melegitesre kb egy 100 denes felel meg.

Hozzateszem en nem vagyok kizarolag pamut parti, szerintem vannak nagyon jo es kenyelmes muszalas anyagok is.

2018. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mondhatjuk hogy aki a 100% pamutra esküszik az tévedésben van.
2018. dec. 21. 08:16
 18/24 anonim ***** válasza:
94%

100% pamut azért nem jó, mert a pamut könnyen felveszi, és nehezen ereszti a nedvességet. Ha kimosol egy 100% pamut pulcsit, két napig szárad. Nem véletlen, hogy a sportruhák pl. nem pamutból vannak, hanem műszálból, ami kivezeti a nedvességet, engedi elpárologni.

Zokni esetében szerencsésebb, ha 80% pamut és a többi valamilyen műszál, mert a láb szinte állandóan cipőben van, ha egyszer beleizzad egy pamutzokniba, akkor sokáig nedves marad.

A 100% pamut imádat nem tudom honnan ered. Szerintem a régi idők maradványa lehet, mint az is, hogy a sok gyümölcsevés egészséges, és hogy a zsír hizlal.

2018. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ez elég meggyőző válasz volt az utolsó és érthető is.


Ezután már azokat az embereket nem értem akik a pamutot részesítik előnyben.

2018. dec. 21. 11:19
 20/24 A kérdező kommentje:
Eme tudományos magyarázatok hátterében már csak az a nagy kérdés.hogy a férfiak még miért is ragaszkodnak a pamutból készült ruhaneműkhöz...
2018. dec. 22. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!