Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek ha turkálóban...

Szerintetek ha turkálóban vagy használtan vesz valaki szőrmét vagy egyéb állati eredetű ruhát, azzal is támogatja az állatok "kínzását"?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok csupán kíváncsi, kérlek ne menjetek/menjünk egymás torkának. Csak arra gondoltam, hogyha valaki mindenáron szeretne ilyen terméket hordani valamiért, akkor a használt termékek vásárlásával nem támogatja, hogy még több ilyet gyártsanak.

2019. jan. 21. 13:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, valamilyen formában, de mennyire? Nem elég az a hús, ami azért hal meg, mert megesszük, nekünk még fel is kell vennünk.

Ha valahol vannak erről számok, szóljatok, én nem sokat találtam, de pl az elektromos autó a benzinesnél 20%-al környezet kímélőbb.

Viszont a használt ruha az egyik leginkább környezet barát dolog, azaz az, hogy nem szemetelünk, nem támogatjuk a további pusztítást, hanem a meglévőt éljük fel.

2019. jan. 21. 22:08
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Örülök, kérdező, hogy benned még van empátia, és nem vagy önző és meggondolatlan.

De: a bunda, és a bőrcipő nem ugyanaz. Míg a rókát konkrétan azért ölik meg, hogy emberek magukra húzhassák (de mégis milyen jogon? az eszkimókat még megértem, de nekünk manapság rengeteg más alternatíva van, hogy ne fázzunk), addig a bőr, amiből a cipők, és kabátok készülnek, húsipari melléktermék. Ilyenkor meg akkor inkább használják fel, ha már a húsáért megőlték az állatot, minthogy kárba vesszenek.

2019. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: úgy tudom, hogy a legtöbb bőr termékhez idősebb állat kell, mint azok, amiket levágunk, és inkább csak táp lesz abból a húsból már, de javíts ki ha tévedek. Erről is próbáltam keresni cikkeket, de ezt több forrás nem erősítette meg.


Azt látni kell, hogy oké, a Földön élünk, kihasználjuk azt, az oroszlán is rosszat tesz a gazellának. De a mértéktelenséggel van a probléma, a telhetetlenséggel, ami nem csak a környezetet, az állatokat, hanem országokat és embereket is nyomorba taszít.


Árt a műbőr is, a műszőr is, a bunda is, a bőr is, de ha valamelyikből veszünk annyit, amennyire valóban szükségünk van, vigyázunk rá, ne adj isten, használtan vesszük meg azt, megmentve a szeméttől, szerintem az nem rossz út.

2019. jan. 22. 12:57
 14/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem az. Meg szerintem az sem mindegy milyen eredetű termékről van szó.


Az alpaka pont olyan amit újonnan is boldogan megveszek. Az állat nem sérül, a szőréből készül a termék, nem ölik meg őket. Ahogy a sima mezei bárányokat sem ha csak a szőrükről van szó.


A bőrtermékek pedig többnyire szarvasmarhából, sertésből származnak amiket napiszinten fogyasztok is. Az egész állatot felhasználják, haszonállatok.


Róka, csincsilla, egyéb kisállatból készült szőrmét nem vásárolnék.

2019. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!