Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A mostani fiataloknál abszolút...

A mostani fiataloknál abszolút nem szokás valamennyire "költözni" a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Mi azért nem olyan ruhákban járunk be a cégbe, mint amikben otthon vagyunk.


3 fiatal fiú van most itt a cégnél, 19-20 év körüliek, tavaly érettségiztek.

2 informatikus és egy grafikus reklám felelős.

Kb ugyan úgy öltöznek, mint otthon vagy buliba, sima szűk farmer, póló, pulóver...


Mind a hárman egy irodában vannak, nincs túl sok munkájuk, reggel fél 9-re járnak és 5-kor van a munkaidő vége, általában 11 körül végeznek a munkájukkal, onnantól filmet vagy sorozatot néznek, szórakoznak, kávéznak, cigiznek.

Több vállalathoz is járnak ki ilyen informatikai dolgok végett, gépeket javítani meg hasonlók.

Van hogy mind a 3-an kimennek reggel a városba "szerelni", majd délután 3 körül visszajönnek, összeszedik a dolgaikat és mennek haza (mindezt úgy, hogy bent a főnök is, aki persze semmit nem szól nekik erre).



2019. jan. 26. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató már annak örül ha kapott informatikust a hazai bérek és munkakörülmények mellett, nem még előírja nekik hogy miben dolgozzanak.

Egyszer kutató-fejlesztőként dolgoztam és a cég örült annak hogy van egy bolond aki elvállal olyat amire még külföldi munkaerőt sem kapott még nyugati fizetésért sem, és aki haladott is volna a témával. Ezért kötetlen munkaidőben otthon dolgoztam. Nagyobb király voltam mint a tulajdonos.

2019. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Na most a probléma az öltözködési vagy a munkakultúra?

Mert a leírásod legnagyobb része semmi köze az előbbihez.


Igen, manapság az öltözködési kultúra nem különösebben magas szintű.


Ami pedig a másikat illeti, az a munkáltató hibája is. Miért nem ad nekik munkát, ha kifizeti a munkaidejüket? Ha nincs elég munka, miért vesz fel 3 embert? Ha egy későbbi projektre kellenek, miért nem képzi őket, hogy rajtra készen várják?

2019. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Van a munkahelyen dresscod? Ha nincs akkor miert lenne gàz hogy így járnak dolgozni????!

Mindenki azt vesz fel amit akar.

2019. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

A mai fiatalok igénytelenek. Lövésük sincs a férfias/nőies öltözködésről!


Voltam HR-es. Bejött a srác interjúra, tornacipő + rövid gatya + póló kombóban, és egy "Szia!"-val nyitott.

Én csak ennyit mondtam neki: "Viszont látásra!"

2019. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
#4: és a sznobizmusod miatt lehet, kiengedtél a kezeid közül egy rendkívül jó szakembert, és felvettél egy udvarias, jól öltözött gyengébb képességűt.
2019. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Sok helyen abból fizetésből csak olyan ruhára telik... Igaz, talán informatikusként azért jobban lehet keresni...

Apropó, egyébként mi ez a munkahely, hol van? :D

2019. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
7%

#5

Lehet, de valószínűbb, hogy olyat zavart el, aki reggel nem bír időben beérni, napközben a telefonján pötyög, délután meg először lép le. Egy állásinterjún köztudott, hogy érdemes a lehető legjobb benyomást tenni és itt a kérdéses úriember egy normális hosszúnadrágot és inget nem tudott magára húzni, ami azért még mindig messze nem a kiöltözés csúcsa.


Aki hozzám úgy jön be, azt én is maximum udvariasságból hallgatnám meg, ha már eljött ki tudja honnan, mert a megjelenése helyből azt sugározza, hogy nem is igazán érdekli az állás.

2019. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs dresscode a cégnél,akkor felesleges is költözni. Mindenki dolgozzon abban, amiben kényelmes, ráadásul ha járnak gépeket szetkapni is,az elég hülyén is nézne ki,ha öltönyben meg makkos cipőben szerelgetnének.

Ha van dresscode,és nem tartják be,akkor a közvetlen főnökük feladata,hogy figyelmeztesse őket.

Ha annyi munkájuk van,vagy olyan hatekonyak, hogy 2-3 óra alatt végeznek,hát egészségükre, mit kéne utána csinálniuk, tettetni,hogy megint épp marha fontos dolguk van?

2019. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi idős vagyok kb, frissen végzett grafikus.

Amikor én elmentem állásinterjúra, nyilván smart casual-ben mentem, aztán megfigyeltem, a többiek miket hordanak, a farmer-blúz/kötöttpulcsi megfelel többnyire. Ti, akik régebb óta ott vagytok, hogy öltöztök?

2019. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Úgy van, hogy minden cég aki alattunk van fizet X összeget havonta a gépek karbantartásáért, tisztításért. Persze havonta nem kell a gépeket karbantartani, csak akkor csinálnak valami ha nagyobb probléma van.


Informatikusból azért van kettő, mert egyik a "kifutó", aki kijár szerelni, a másik bent van az irodában elvileg és az ottani dolgokat intézi. De mivel ott meg mind munka ezért mind a ketten járnak ki + a grafikus is velük, mert már ő se unatkozzon bent az irodában.


A grafikus srác a reklámmal kapcsolatos dolgokat elintézi 1-2 óra alatt, aztán mind a 3-an mennek ki (Tesco meg különböző üzletekben múlatják a napot ha nincs munka). Persze ünnepek előtt volt olyan is, hogy reggel már 7-re mentek dolgozni és este 7-8-ig ott is voltak mert annyi munka volt.

2019. jan. 26. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!