Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Előfordulhat, hogy egy 160...

Előfordulhat, hogy egy 160 centis,65 kilós lány számára a 85-ös melltartókörméret legyen az ideális?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez némi túlsúlyt jelent, de szinte mindenhonnan azt hallom, hogy ekkora mérethez durván elhízottnak kell lenni (vagy úszónak).
2019. febr. 14. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
A mell alatti korfogat számít. Ha az 85 +/- pár cm, akkor az kell. Nézz melltartó kalkulátort.
2019. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Az úszós csajoknak szinte mellük sincs, szóval erről ennyit.


Tudod, agyalás helyett inkább menj be egy boltba és próbálgass fel néhány melltartót, ha nem tudod pontosan a méretedet.


Én 159 centi 49 kg vagyok, nekem 75A-s melltartó kell, de volt, hogy más számozású volt, mert éppen az volt jó, tudod, kínai számozás ennyit ér.

2019. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, hogy jönnek ide az úszós csajok, de szemmel laáthatólag fogalmad sincs, hogy mit jelent a 85-ös méret, mert az nem a mell mérete, hanem a mell alatti körfogat. A mell méretét a kosárméret adja meg, és akár 115-ös mell melltartóban is van A-s, ami gyakorlatilag azt jeletni, hogy az illetönek alig van melle, ellentétben a 75 D/E-vel. ami kifejezetten nagy mellett jelent.
2019. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Személy szerint valószínűtlennek tartom. Nekem 90 kiló fölött kellett 85-ös (bár picit magasabb vagyok).
2019. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, néha tényleg el vannak számozva, nem csak a kínaiban, hanem olyan ruhaüzletben is, aminek nem a fő profilja a fehérnemű. Szóval elképzelhető, hogy találsz olyan 85-st ami jó rád, de attól még nem az a helyes méreted.
2019. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3

Ez nekem szól? Mert ha igen, azt kell mondjam, nem erősséged az értő olvasás. Világosan leírtam, hogy a melltartó KÖRMÉRETÉRŐL beszélek, de ha ebből nem vált volna egyértelművé számodra, hogy mit próbálok közölni, akkor sem értem, honnan szoptad, hogy a kosárméretre célzok, mikor még csak le sem írtam ezt a szót. Vagy ennyire hihetetlen, hogy valakinek 65 kilósan 84 centi (megmértem) legyen a mell alatti körfogata?

2019. febr. 15. 08:25
 7/16 A kérdező kommentje:
Az úszás meg úgy jön ide, hogy hatással van a hát szélességére, formálja a testet, főleg, ha valaki gyerekkorban kezdi.
2019. febr. 15. 08:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ha megmérted, akkor tényleg annyi :). Mell alatt szorosan, mellcsúcson lazán kell mérni. De az emberek nem egyformák, ezek szerint ilyen is van.
2019. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

A 85-ös melltartó méret azért még nem durván elhízott. Mármint igen, kövérnek kövér, de nem a "durván" elhízott kategória.


Figyi, te meg 160 centi vagy, ahhoz kb. 50 kg kellene, hogy legyél (+- 5 kg, hacsak nem sportolsz komolyabban), tehát van rajtad 10 kg felesleg legalább. Ha hasra és mellre hízol leginkább, akkor simán reális ez a körméret. Főleg, ha azt nézzük, hogy a 75 még simán átlag, és csak 80-tól húsosabb, 10 kg felesleg meg nem olyan kevés azért.

2019. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

10 kiló nem kevés, de nem is annyira sok, hogy 10 centi differenciát jelentsen, főleg, hogy amúgy egyenletesen hízom, nem kifejezetten felső testre. Már csak azért is így gondolom, mert 3 hónapja - amikor még 77,5 kiló voltam - mértem 88-89 centis körméretet magamnak; ezen kívül anno, 57 kilósan a derekam volt 74 centi, azaz annyi, amennyinek állítólag a mellkasomnak kellene lennie. :D Egyszóval paramétereket illetően valami nagyon félrecsúszhatott nálam.

De köszi a válaszokat.

2019. febr. 15. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!