Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért utánozza mindenki az...

Miért utánozza mindenki az ázsiaiakat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, csak nekem tűnt-e fel, de engem kimondottan zavar egy ideje. Én is szeretek két-három dél-koreai bandát, illetve ismerek jópár animét- D ettől még nem kezdem el őket majdmolni, utánozni, mivel tudom, hogy én európai, fehér ember vagyok, teljesen más mentalitással és kultúrával.


Nevetséges, hogy minden második emberen rajta van ez a kamu-szemüveg, oversized, színes pulcsik valami japán felirattal, amit maga az illető sem ért, illetve az elmaradhatatlan frufru, ami a többségnek idiótán áll és rendesen beállítani sem tudják. Ha valaki nem szereti BTS-t, Blackpinket vagy ezeket a népszerűbb bandákat, az már gáz, meg elmaradott, meg rasszista. Ronda cicaszemet sminkelnek magukat és utánozzák a k-beauty vlogokat, hogy ők is "ulzzangnak" nézzenek ki. Szerintük ez egyedi, de annyi koreaboo meg otaku4life szaladgál már mindenhol, hogy teljesen elveszett az egésznek a varázsa. Ettől pont, hogy tömeg-emberekké válnak, de kicsit sem egyedivé.


Mindenkinek az álma, hogy Dél-Koreában vagy Japánban tanuljon, próbálkoznak a nyelvvel is (a jpán például szerintem gazdaságilag hasznos is lenne), de úgyis feladják, mert ez ilyen múlandó hóbort a többségnél. Aki meg nem vevő erre a stílusra, azt lenézik, ők pedig eljátszát az áldozati komplexusos, meg nem értett emberkét, közben csak ázsiaiakat próbálnak utánozni, annak ellenére, hogy sosem fognak ugyanúgy kinézni. (Genetika...)



2019. febr. 15. 11:20
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

"...mivel tudom, hogy én európai, fehér ember vagyok, teljesen más mentalitással és kultúrával."


Ez csak nekem fura, hogy először azt mondod, hogy te fehér ember vagy, ezért nem öltözöl máshogy, aztán meg arról írsz, hogy azok akik szeretik a BTS-t, és a Blackpink-et azok rasszistázzák le az embereket és hogy ez milyen rossz?


"Ha valaki nem szereti BTS-t, Blackpinket vagy ezeket a népszerűbb bandákat, az már gáz, meg elmaradott, meg rasszista. "


Hát lehet hogy te máshogy vagy vele de engem azért néznek le mert szeretem ezeket...


"Aki meg nem vevő erre a stílusra, azt lenézik, ők pedig eljátszát az áldozati komplexusos, meg nem értett emberkét, közben csak ázsiaiakat próbálnak utánozni, annak ellenére, hogy sosem fognak ugyanúgy kinézni. "


Nekem naponta mondják, hogy milyen sz@r a kpop, de ettől nem leszek szomorú, csak csalódott, miért nem fogadják el, hogy a másik ember mit szeret. Áldozati komplexusom végképp nincs, büszke vagyok rá, hogy szeretem őket. Ha ezt mások nem támogatják, az nem változtat semmin.


Nekem tetszik ez a stílus, bár sem szemüvegem, sem "cicaszemem", sem frufrum sincs. Oversized pulcsim is csak kevés, japán feliratos meg csak egy egyszínű feliratos, amit ajándékba kaptam (nem én választottam), és el tudom olvasni (女らしさ a felirat, alias onna-ra-shi-sa, alias nőiesség).

És nem nézem le az embereket akiknek ez nem tetszik (pedig nekem tetszik), és így elvárom, hogy a többi ember is elfogadja a stílusomat úgy, ahogy én az övéket. (Ami be is szokott válni, ezért nem tudom min problémázol)



(Szerintem az nagyobb baj (minthogy több ilyen tizenéves van, mint amilyet te mondtál) hogy egyeseken kevesebb és kihívóbb ruha van, mint egy strandon...)


Szerintem is túlreagálod. Ne foglalkozz a többi emberrel ennyit, ha ennyire szánod őket.

2019. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!