Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen szempontokat veszel...

Milyen szempontokat veszel figyelembe amikor ruhát mész vásárolni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 23. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Elég sok kritériumnak kell megfeleljen egy ruhadarab ahhoz, hogy megvegyem.

Először is, ne legyen túl drága, nem szeretek vagyonokat költeni ruhákra, de a túl gyenge minőség kizáró ok, illetve szeretem a természetes anyagokat, pláne felsőknél (pl a viszkóz egész jó, de a poliészter nem igazán a kedvencem).

Mindig felteszem magamnak a kérdést, ha meglátok valami szimpatikus darabot, hogy tényleg szükségem van-e rá, nincs nagyon kevés ruhám, de halmozni sem szeretem őket.

A ruhának tetszenie kell és illeszkednie a stílusomhoz ahhoz, hogy egyáltalán felpróbáljam, fontos, hogy a színe, szabása előnyös legyen, jól érezzem magam benne, kényelmes legyen és visszafogott (erkölcsös). Továbbá az is fontos számomra, hogy jól kombinálható és jól kihasználható ruhadarabokat vegyek. Mindez úgy hathat, mintha egy csomó időt töltenék el a vásárlással, pedig valójában gyorsan szoktam dönteni, azért, mert már az évek folyamán eléggé bebetonozódtak a standardjaim, és hamar leesik, hogy megfelelő-e nekem a darab vagy sem.


26N

2019. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb, hogy tetszik-e.

Utána jön, hogy mivel tudnám viselni.

Ezt követi az ár (mivel turizok, ez annyira nem komoly tényező többnyire).

Utána jönnek az olyanok, minthogy van-e már hasonlóm (ha van, akkor minek még egy), mennyire tudnám kihasználni (tehát hová is lehet pontosan felvenni, hány évszakban), milyen a minősége, milyen az összetétele (bár ez inkább csak pólóknál, pulcsiknál).

Aztán jön, hogy kell-e ez nekem igazából.

Tehát lehet, hogy találok egy gyönyörű, paprika piros, A-vonalú miniszoknyát, ami remekül passzol 3 felsőmmel is, klassz az anyaga, télen-nyáron egyaránt tudnám mivel viselni, kihagyhatatlan áron kínálják, és már látom magam lejteni benne az utcán, de:

-már 5 hasonló fazonú szoknyám van otthon, csak más színekben

-a szoknya nem egy póló, nehéz elnyűni, nem kell mindig új

-ugyanilyen színben van már egy midi szoknyám, nem kell mini is

Tehát van, hogy minden kritérium stimmel, de mégse jön velem haza a ruha, mert véges a hely a szekrényemben.


Többnyire alapdarabjaim vannak, az összes pólómat/pulcsimat fel tudom venni minden nadrágommal, és majd´ minden szoknyámmal. Nagyon kevés a mintás vagy a feliratos (ilyen csak kettő van) darab a szekrényemben, és pár meghatározott színre épül a ruhatáram.

A nadrágokat évszakfüggetlenül hordom, télen kötött pulóverek alá egyszínű rövidujjúim (fekete ill fehér) vannak, a pulcsikat simán felveszem nyáron is, ha korán indulok el otthonról, amikor még hűvös lehet, illetve tavasszal farmerkabát vagy bőrdzseki alá is.


25N

2019. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak online megyek ruhát vásárolni:D De a lényeg ugyanaz.

Hát evidencia, hogy stimmeljen a méret és előnyös legyen a szabás. Legyen fekete. Legyen vagy basic, minimál a cucc, vagy pedig a másik véglet, különleges szabás és szokatlan megjelenés. Tudjam mivel felvenni.

2019. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tetszenie kell és árban számomra megfelelőnek kell lennie. KB ennyi.
2019. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

-Mire van szükségem (csak ritkán veszek ruhát, ha nincs rá igazán szükségem)

-Mi áll jól, mi illik a stílusomhoz, miben érzem jól magam

-Minőség, kényelem, praktikusság

-Ár: mi felel meg az anyagi lehetőségeimnek

2019. ápr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.) Szabás: legyen mérethelyes vagy könnyen alakítható és álljon előnyösen az alkatomhoz, milyen a varrás, illesztések minősége.

2.) Funkció: milyen alkalmakra tudna megfelelni, mennyire kombinálható, hogy elérjem vele a kívánt eredményt.

3.) Anyag: az anyag fajtája, minősége, textúrája, a szövés típusa.

2019. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

- CSAK természetes anyag, kellemes tapintás

- A konkrét célnak megfelel? (Pl egy póló bírja két hétnél tovább? Egy túracipő állja a strapát, tompítja az ütéseket, stb? Egy polárfelső elég meleg? Hasonlók.)

- Minél egyszerűbb szabás

- Normális ár (értsd pl. pólónál max 3-4ezer)

- Fenntartható?

- Szimpatikus a bolt általános profilja? (Pl Sugarbird ruhát akkor se vennék, ha a többi feltételnek megfelelne.)

- Gyorsan tudok végezni vele? (Ha hosszú sor áll a próbafülkéknél egy boltban, akkor be se megyek. Ha nem tudtam előre megnézni a weboldalon a kínálatot, akkor szintén.)

2019. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Szín

2. Tetszen

Olyan legyen, amit tudok használni.

Ne legyen másik nyolc ugyanolyan.

Bizonyos darabokból a tökéleteset keresem, másból bármi ami megtetszik.

Végül az ára

2019. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!