Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire fura, ha valaki nem...

Mennyire fura, ha valaki nem szeret ruhát venni?

Figyelt kérdés

Kislánykoromban mindig örököltem a ruhákat, cipőket, nagyon ritkán mentünk ruhaboltba, évi egyszer kínaiba, ha épp olyan cipő vagy ruhadarab volt szükséges (esetleg fehérnemű), ami nem volt a zsákokban, amit a rokonok, barátok adtak.

Egyedül az zavart, hogy nem öltözhettem úgy, ahogy nekem tetszett, eldöntöttem, ha felnövök, összerakom a saját ruhatáram a saját ízlésem szerint.

Ez meg is van, körülbelül 4 éve, amióta dolgozom, állandó a ruhatáram. Nagyon ritkán veszek hozzá bármit.

Nem szeretek vásárolni, nem szeretem az érzést, ha valami "új". Turizni szoktam nagy ritkán, ha megfordul a fejemben, hogy szeretnék valamit. Nagyon kevés pénzt költök ruhára, a holmijaim többsége 3-4 éve megvan már (úgy, hogy előttem hordta más is).


2019. máj. 26. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura
2019. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen azért volt szokás a ruhát továbbörökíteni és nagy becsben tartani, mert a fizetésekhez mérten igen drága volt minden ruhadarab, cipő és kiegészítő. Ma egy új ruha reálértéke kb. negyede annak, mint az 1950-es években (azaz 4x annyi ruhát és cipőt tudunk ugyanannyi munkából, mint elődeink) vagyis túl sok értelme nincs annak, hogy valaki ezen spóroljon. A vásárlási folyamatos egyébként szerintem senki nem szereti, mert a ruhaboltok (főleg a kínaiak) elég élettelen, steril helyek, de ha újat kell venni, akkor újat kell venni, ez nem szeretés kérdése.
2019. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Furának nem mondanám,mert senkinek semmi köze hozzá,viszont igaza van a 2esnek,hogy nem látom értelmet ezen spórolni,pláne ha elhatároztad,hogy kialakítod a saját stílusod és ma is pl 4éves darabok vannak rajtad,szerintem igazán ne sajnáld magadtól az új dolgokat.
2019. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Flagstaff válasza:
100%
Én sem szeretek, szerintem elég fura. Régebben nagyon kövér voltam, akkor élveztem a nézelődést, válogatást, próbálgatást. Aztán lefogytam, és most a fülemnél fogva kell engem berángatni a ruhaboltba, évekig nyúzok egy farmert két pulcsival.Nem a pénzt sajnálom, hanem csak nincs kedvem vásárolni soha. Fura ez, akárki akármit mond.
2019. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom, csak nem szeretnék semmi újat.

A 4 éves darabok meg olyan szép, hibátlan álapotban vannak, mintha újak lennének, nem áll szándékomban csak azért kidobni, mert már 4 éves.

2019. máj. 26. 12:18
 6/9 A kérdező kommentje:
A saját stílusom pontosan 4 éve ki is van alakítva, akkor vettem a ruháim.
2019. máj. 26. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én semszeretek,de van hogy havonta veszek valamit,mert az előzőt pótolom,mégsem esik ki a szekrényemből a ruha.Mondjuk én csak egy ket boltot látogatok,vagy neten megrendelem leárazáskor amelyiknek tudom a méretét.Nekem is van 5-10 éves ruhám.Sporolni nem spórolok direkt rajta,mertha drága is,de minőségi.Viszont az hogy hetente vegyem a vackokat csak azért,hogy vásárolhassak meg hamar tönkre megy,az nem az én világom.Szóval egyáltalán nem fura.
2019. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan barátnőm, akinek több edzőruhája volt, mint normális. Ő volt ilyen, de sosem zavart
2019. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értelek, attól, hogy veszel valami újat, mégis mi a búbánatos francért kéne kidobni a régit? Ha valami nem fér el/nem kell, akkor elajándékozod, vagy leadod szeretetszolgálatnak....
2019. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!