Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak anyajegy eltávolítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az arcomon egy kritikus helyen van egy anyajegyem, amelynek az a kockázata, hogy borotválkozáskor megsérülhet. Ha váltanék forgókéses elektromos borotvára, szerintetek az csökkentené a sérülés kockázatát?

Ha úgy döntök, hogy eltávolíttatom, akkor kinek mik a tapasztalatai, mennyire fog meglátszani a seb, fog még ott szakáll nőni, vagy sem?

Sokat olvastam lézeres, elektromos késes eltávolításról, ezekben nem igazán bízok, mert a szikés megoldásra mondta mindenki, hogy csak az a biztonságos.

Előre köszönöm, ha meg tudjátok osztani azt, hogy kinek mi a tapasztalata, így tudunk Egymásnak segíteni.



2023. ápr. 6. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenképp magánban csináltasd.

Másodszor, nekem 3-at lézerrel, egyet szikével szedtek le, mindegyik szépen kihalványodott, alig látszik heg, annyi a különbség, hogy a lézeres kerek heget hagy, a szikés pedig csíkot. A hegesedés a testi adottságaidtól is függ, pl. ha hajlamos vagy keloidra, akkor nem lesz olyan szép. Szőr hegen valóban nem nő.

2023. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 qborka ***** válasza:
100%

A heggyógyulást vitaminokkal,kollagénnel,krémekkel tudod gyorsítani/szépíteni majd.


Mekkora az anyajegy?


Nem fog a helyén szőr nőni.

2023. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszaitokat, és természetesen kíváncsi vagyok minél több személyes tapasztalatra, véleményre, tudásra.


Sajnos hajlamos vagyok keloidra, ezért tartok attól, hogy maradandó csúnya esztétikai nyomot hagy, ráadásul "bajusz részen" az orrom alatt van szinte közvetlenül ez a kicsi, ámde kiálló anyajegy. Tehát nincs olyan út, hogyha leszedetem, attól még nől ott bajusz? A lézeres sem megoldás erre, ha jól értem. Harmadik út van esetleg?


Vegyük azt a szcenáriót, hogy nem szedetem le. Ebben az esetben óvni kell a sérüléstől, mert ha sérül, akkor esély van rosszindulatú elváltozásra. Ha marad, akkor arra gondoltam, hogy csak azon a bajusz részen forgókéses arcrasimuló elektromos borotvát használnék. Ez szerintetek megóvná a sérüléstől? Másnak akinek az arcán van kiálló anyajegy, hogy borotválkozik?


Előre köszi!

2023. ápr. 6. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha függölegesen vágják ki, akkor nem fogja annyira rontani a bajuszod esztétikáját. Más különben nekem is hasonló helyen van egy, engem is nagyon zavar és kiszeretném szedetni.
2023. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom a lezerre miért mondjak hogy nem biztonságos

Nekem azzal vettek le a hasamrol egy nagy kiállót.

Valóban kerek heg maradt de mivel a hasamon van így nem érdekel


Arcról én is csak kivagatnam ha az kisebb heggel jár.

2023. ápr. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 qborka ***** válasza:
100%

Ha kicsi,akkor a heg is kicsi lesz. Akár még a szexepiled is lehet.


Engem nem zavarna egy pici heg. Inkább,mint hogy kerülgessem borotválkozáskor.


Igaz,nő vagyok 🤣


(Nekem a karomról szedtek le egyet. Állítólag nagyon ügyes sebész,de eléggé botrányos lett a heg,de már megszoktam.)

2023. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!