Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mit képzelnek de most komolyan?

Mit képzelnek de most komolyan?

Figyelt kérdés
Idegesen látom hogy sok kozmetikus össze vissza töltöget szájakat össze vissza botoxol. Nos nem tudom hogy mennyire tudják de kozmetikus NEM botoxolhat CSAK esztétikai szakemberek! Ezért van ennyi kacsa szájú nő! Sokan még szarrá is keresik magukat vele más meg elvégzi az orvosit tisztessèggel, de azért látszik is a különbsèg! Amúgy is bűncselekmény, mert ez nem játék!

2023. jún. 30. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mit szeretnél megtudni, milyen segítséget vársz az oldaltól? Ez csak egy dühöngés.
2023. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 de nincs igazam? Majdnem belefutottam én is egy ilyen hülye kozmetikusba
2023. jún. 30. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de ez egy kérdés-válasz oldal és nincs kérdésed. Panaszládának a közösségi oldalak hírfolyama megfelelő.
2023. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 elnézést, te is valami kozmetikus vagy?!
2023. jún. 30. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentetted azt akihez majdnem elmentél? Mert itt felesleges dühöngened. 1 év szabadságvesztés jár érte alap esetben, 2 pedig akkor, ha az ezt végző személy orvosnak adja ki magát és ezzel megtéveszti (pontosabban átveri) a vendégeket.


Nem csak kozmetikusok töltenek remélem ezt tudod (és nem az orvosokra gondoltam). Vannak kozmetikusok (mint én is), akik odafigyeltek a tanórán mert feketén-fehéren megtanították plusz a tankönyvben is benne volt, hogy nem végzünk invazív beavatkozást, pláne nem töltögetünk. Rengeteg vita van közöttünk elhiheted, mert vannak olyan beszűkült tudatúak, akik azzal takaróznak, hogy "ha oktatják, akkor lehet is benne dolgozni". Azt nem tudom mit mondanak nekik ezen a fantasztikus oktatáson (ami 1 nap XD), de hialuronsavat, ami ugye a töltőanyag a gyógyszerészek KIZÁRÓLAG orvosoknak adhatnak el, minden cseppel el kell számolni és ha jól tudom fel is kell írni kinek adják el. Vagyis ez követhető kell, hogy legyen. Ha ebből indulunk ki, akkor a kóklerek mégis mit töltenek? Honnan szerzik be a töltőanyagot?


Mikor egy neves szalon ilyen tevékenységet végző kozmetikust keresett, oda kommenteltem, hogy ugye tudják, hogy ezt csak orvos végezheti? Mit gondolsz mi lett belőle? Természetesen letiltottak. Persze nekik egyszerű mert ők ha lebukik a kolléga mossák kezeiket és letagadhatják, hogy tudtak róla.


Arra pedig már gondolni is kár, hogy ezt mégis milyen néven számlázzák a vendégek felé, hisz erre nem bővíthetik a tevékenységi körüket sem.

2023. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

de ha ezt tudod, akkor minek mentél kozmetikushoz?

by the way, az orvosok ugyanúgy kacsaszájat csinálnak, és a töltőanyag mindenképpen veszélyes és mérgező

2023. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os: a töltőanyag hialuronsav, ami nem mérgező. Nem ugyanaz, mint a botox. Utóbbit nem csinálnak kozmetikusok mert "nem divatos" és annak elhiszik, hogy van kockázata. Egészen pontosan ez a hivatalos (mármint a hialuron), de hallottam már érdekes dolgokat, amiket beleinjektáltak a páciensbe.

Amúgy a kérdező írta, hogy nem ment el csak majdnem.

2023. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 így van
2023. jún. 30. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Mostanában szigorítanak majd valamit a jogszabályon pont emiatt, nem néztem utána mikor fog életbe lépni de akkor már remélhetőleg csinálnak is valamit ezekkel bár sok reményt nem fűzök hozzá. Amúgy egyetértek, bár személy szerint nem idegesítem magam ezen mert aki kozmetikusként tölt az nálam szakmailag és erkölcsileg alapból egy nagy nulla, olyan kezelésre se mennék ilyen pénzéhes kóklerekhez amit amúgy csinálhat legálisan.
2023. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!