Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mellplasztika után több évvel...

Mellplasztika után több évvel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan lányok/ asszonyok tapasztalataira vagyok kíváncsi, akik több éve estek át mellnagyobbításon. Tapasztaltak-e valamilyen mellékhatást, kellett-e változtatniuk addigi életmódjukon?

2012. aug. 28. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban jó és megbízható a sebész, akkor nem.

Nekem három éve volt, nem változott semmi. A műtét után rászámolva betartottam a kímélő időszakot. Azóta már mellizomra is edzek, fekvőtámaszozom és nincs problémám vele.


Amin változtatni kellett: nekem gyakorlatilag síkságból lett normál méret, így míg korábban gond nélkül aludtam hason, most már ez nem olyan kényelmes. Amúgy rá lehetne feküdni, nem lesz baja, csak nekem olyan, mintha egy összecsavart törölköző lenne a mellkasom alatt. Azóta oldalt vagy háton alszom.

2012. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy nem szültem soha, így a terhesség/szoptatás alatt lehet, hogy megszívom. Erre a sebész is felhívta a figyelmemet, hogy ez genetikai dolog, garanciát erre nem tud vállalni. Lehet, hogy marad ugyanolyan, de az is lehet, hogy megereszkedik és korrekcióra lesz szükség.


Saját felelősségre így is vállaltam a műtétet, bízva abban, hogy a női felmenőknek se változott jelentősen a melle szülés után, talán nekem sem fog.


Kellemes "mellékhatást" tapasztaltam: sokkal egyszerűbb melltartót vásárolnom és már az 500 ft-os merevítő és szivacs nélküliek is szuperül állnak. A végén visszahozza az árát fehérneműben :)

2012. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 6 évvel ezelőtt volt, hasonlóan az első hozzászólóról abszolút nem extrém méretre, hanem a szinte nulláról egy teljesen átlagos mellméretre (75AA-ról 75C-re). Hason fekvés nekem sem túl kényelmes, de amúgy is oldalt fekve szoktam aludni. Életmódon nem kellett változtatni, nem tudom, pontosan mire gondolsz?

Én azóta szültem és szoptattam is, jól funkcionált minden. A terhesség végére + szoptatás idejére 75E-re ment fel a mérete, de utána visszaállt ugyanakkorára, mint előtte, azaz a 75/C-re. Nem ereszkedett meg, nem lett lógós, a mellbimbó lett kicsit nagyobb és barnább, de ennek nincs köze az implantátumhoz.

Nekem még az a típus van, ami nem örök életre szól, azaz pár év múlva ki kell cserélni, remélem, a következő is ugyanilyen jó lesz, ugyanahhoz az orvoshoz szeretnék majd visszamenni.

2012. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, pontosan ezekre voltam kíváncsi, amiket írtatok. Én nagyon fontolgatom, már kb. 2 éve komolyan foglalkoztat a gondolat. Nekem most 75A van, már szültem, szoptattam két gyereket, szóval tudom milyen, amikor normális méretű mellei vannak az embernek, és nagyon vágyom rá. Sajnos szoptatás után minden visszaállt a régi méretre. Nagyon zavar, már napi problémát okoz. Viszont félek az esetleges szövődményektől, hogy egy idő után ki kell cserélni stb. Ezért érdekelne mások tapasztalata évekkel a műtét után.
2012. szept. 3. 22:21
 5/16 anonim válasza:

Nekem 10 éve volt műtétem és izomalatti implantátumot kaptam. Első pár hét fájdalmas volt, de utána nem volt gond. Kétszer volt heg korrekcióm, mert elég rosszul forrót össze, de ezt garanciába ingyen csinálta a doki. Igaz, még megemlíteném, hogy jobb mellem mindig nagyobb volt, de szerintem ez alapból így van, ezzel szerintem nem vagyok egyedüli.

Lassan aktuális lesz csere, mivel 1 éve szültem és picit megereszkedett. Na meg a SOK anyatejtől más formája is lett. Ez azért is hangsúlyozom ki, mert első héten alig volt tejem és azt hittük az implantátum miatt. Aztán megindult és annyi lett, hogy fagyasztani tudtam. Szóval, megcáfolom azokat akik azon a véleményen vannak, hogy károsan hat a tejképzésre a mellnagyobbítás.

Az elmúlt 10 év alatt nem volt semmi gondom fájdalom terén, simán sportolok mai napig, sőt mondhatni néha erősebben is mint kéne.

A lényeg, hogy a műtét után figyelni és vigyázni kell, de kb. 6 hét utána mehet minden a régi kerékvágásban.

2012. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, még mindig hezitálok. Az a helyzet, hogy mindkét mellemben 1-1 apró ciszta is belezavar a képbe. Van köztetek olyan esetleg, aki műtét előtt hasonló cipőben járt? Nem is tudom, hogy így helyeznek-e be imlantátumot. És mi van, ha utána keletkeznek ciszták?
2012. szept. 17. 21:03
 7/16 anonim válasza:

5.-ik vagyok ismét.

Barátnőmnek volt cisztája és úgy megműtötte a doki és közben megcsinálta a mellnagyobbítást is. Most nekem is van a honom alatt egy pici ciszta, valószínű nekem is ki kell venni, de ez nem mellbe van, így azzal együtt vagy külön is meg lehet csináltatni. Persze ez is dokitól függ, hogy mit mond rá.

2012. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Voltam már egy konzultáción egy plasztikai sebészeten, de ott a doki igazából nem nagyon tudott mit kezdeni a cisztákkal. Végül ő azt mondta, hogy ezt előtte kórházban távolítassam el és aztán plasztikáztassam. Én is arra gondoltam, hogy ezt miért nem lehetne egy műtéttel megcsinálni, de azt mondta, hogy nem ott vannak, ahol a plasztikai bemetszést végezné. Ez mondjuk igaz.
2012. szept. 18. 14:13
 9/16 anonim ***** válasza:

És végül,hol csináltatod,mekkorát szeretnél,és hogy fiezeted? :) Kb én is már vagy 4éve gondolkodom mellnagyobbításon,de nem szoptatás miatt,hanem poland szindróma miatt(asszimetria).

Nem tudom melyik sebészetre menjek,fogalmam sincs hol kezdej,mihez mit viszonyítsak.

2012. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia 9-es,


Külföldön élek, így itt szeretném megcsináltatni. Sajnos ezért nem tudok Neked használható infot Magyarországon ajánlani. Viszont azért én is körülnéztem interneten az otthoni plasztikai sebészetekkel kapcsolatban, és ha otthon élnék, akkor biztos, hogy felkeresném Pesten a New Contour plasztikai sebészetet, mert a honlapjuk alapján a legkorrektebbeknek tűnnek. Esetleg ránézhetsz, vagy kereshetsz véleményeket a rendelőjükről. Valószínűleg egyébként a te esetedben a TB finanszírozná a költségeket, jól gondolom?

Én több magán sebészetet is körüljártam itt nálunk, és végül valószínűleg egy olyan mellett fogok dönteni, ami egy nagy kórházban működik, és maguk az orvosok is ott praktizáló sebészek. Szerintem kezd a neten a keresést, keress véleményeket, és több helyre menj el, ne siesd el.

2012. szept. 18. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!