Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy orrplasztikája legyen?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves és orrplasztikát szeretne. 3-4 éve az orra miatt depressziós. Még a barátaival sem szeret elmenni. Már többször mondta,hogy inkább megöli magát,minthogy így éljen tovább, egyszer meg is próbált öngyilkos lenni... Az egyik felem megengedné neki viszont a másik felem azt mondja,hogy még várni kéne,viszont félek,hogy megint megpróbál öngyilkos lenni és mi van ha most összejön neki?! Esetleg volt olyan akinek 18 éves kora előtt volt orrplasztikája és jóra sikeredett?

2013. febr. 5. 15:44
1 2
 11/16 Doruss ***** válasza:

De tényleg ronda az orra? Mert ha igen, akkor szerintem megengedhető, de mindenképpen konzultálni kell orvossal, hogy ilyen fiatalkorban nem rossz-e.

De hogyha nem ronda, csak ő látja annak, akkor tényleg pszichológushoz kell vinni, mert az önértékelési zavar lehet.

Zárójelben megkérdezném, miért utálja ennyire? Piszkálták emiatt? Vagy nincs valami más trauma vagy ilyesmi a hátterében? Mert sok lány van úgy vele, hogy utálja valamiét, de nem akar miatta öngyilkos lenni meg semmi ilyesmi.

2013. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az eddigi pszichiáter nem vált. Nagyjából annyiból állt 1 óra,hogy feltett 1-2 kérdést és a továbbiakban szépen elüldögéltek,de mint ki is derült kb 20 percet szánt a gyerekre utána elküldte,de ugyanannyit kellett fizetni 20 percért mint 1 óráért. Ezért most felkerestem ma egy új pszichiáter hozzá jövő héten kell menni. Az orrát nem divatból akarja megműttetni,azt kell mondjam tényleg csúnya az orra. Tehát nem csak bebeszéli magának,mindig voltak gondja az iskolában is ezzel piszkálták. Most gimnáziumban 9-es és ott még jobban piszkálják miatta mint általánosban.
2013. febr. 5. 19:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Vidd el a bajai kórházba pszichiáterhez, ott nagyon jó orvosok vannak (csak ne a Gyulai Èvához, mert ő gáz), és ugye tb támogatott. Lehet nem àrtana valamilyen depresszió ellenes gyógyszert szednie, ettől sokan idegenkednek, de a depresszió igenis nem csak lelki betegség lehet, hanem testi is, ha nem megfelelő a szerotoninszintje az embernek.
2013. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Doruss ***** válasza:
Na jó, ebben az esetben szerintem én megengedném. Mert ezek szerint nem belülről fakad a probléma, és pszichológus nem fog rajta segíteni. Ha mindenhonnan csak negatív kritikát kap szegény, nem csodálom, hogy tönkreteszi az életét...
2013. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Igen! Ha körülötte az egész "világ" úgy gondolja, még a saját anyja is, hogy csúnya az orra, akkor hogyan várod tőle, hogy máshogy lássa magát? Ezt nem bántásból írom, de ha te is rondának látod, és emiatt mások is megkülönböztetik, nem tud úgy fejlődni a személyisége, ahogyan kellene. Nem tudja kibontakoztatni magát egy olyan környezetben, ahol elnyomják. Hogyan is tudná. Őt meg sem látják, csak azt nézik rajta, ami csúnya, és már meg is bélyegezték. Én attól félek, hogy ez meghatározza a kapcsolatotok minőségét is - főleg, hogy öngyilkos is akart lenni... Haragudni fog rád, amiért tönkre megy az élete, nem tud az lenni, aki szeretne lenni, és ezt te végignézed. Fiatal még, de kirívó esetekben indokolt lehet a beavatkozás, pont az ilyen dolgok elkerülése végett (személyiség fejlődésének zavara), mint amit te is írtál. Kisebb gyerekeken is végeznek plasztikai műtéteket, hogy ezt megelőzzék, akár még az előtt, hogy közösségbe kerülnek (pl. extrém elálló fül - óvodás korban). És mivel még fiatal, ha most megműtik, még sok minden javulhat, alakulhat az életében, normális felnőtt lehet. Ha sokat vártok, már nehezebb a pszichológusnak is helyrehozni egy zárkózott, lelkileg sérült, beilleszkedési problémákkal küzdő fiatal felnőttet. Ugyanis lehet, hogy az orra egy csapásra meg fog változni mondjuk 18 éves korában, de a személyiséggel ez nem így működik. 2 év sok idő ilyen esetben, és sokat jelenthet kettőtök kapcsolatában is, ha ezt megengeded neki. Sokat segíthetsz neki ezzel, de rengeteget árthatsz, ha nem érted őt meg és cserben hagyod. Drukkolok nektek, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnétek!
2013. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy lelkiismeretes plasztikai sebész nem fogja elvállalni, mert 18 év alatt az orr még változhat és nem garantálható a műtét végeredménye.

Ha elmúlt 18, akkor viszont szerintem feltétlen meg kell csináltatnia.

Sajnos én tudom min ment keresztül, mert ugyanez volt a problémám. A középiskolai éveim abból álltak hogy mindenki az orromon röhögött, meg azzal csúfolt. Míg más boldogan emlékezhet vissza ezekre az évekre én gyűlöltem minden percét. Suli után munkát vállaltam és 3 évig gyűjtöttem a műtétre. Mikor megvolt a pénz felkerestem az ország legjobb plasztikai sebészét és megműttettem vele az orromat. Óriási teher esett le a vállamról hogy azóta nem kell szégyenkeznem miatta. Ha valaki akkor én tudom mi a gondja, és elhiheted hogy nem pszichológusra van szüksége. (Inkább azoknak az embereknek kéne akik az orra miatt nap mint nap piszkálják)

Hosszú út áll még a lányod előtt, sok kitartást kívánok hozzá!

2013. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!