Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Megakarom csináltatni a...

Megakarom csináltatni a melleim, mert mindenki lenéz miattuk, van valakinek tapasztalat róla? Mennyire fájdalmas, komplikációk stb?

Figyelt kérdés
20 már elmúltam
2015. jan. 27. 09:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

magad miatt ne mások miatt csináltasd meg



fájdalmas,hónapokig tart a teljes gyógyulás


hetekig nem emelhetsz,stb


heg gyógyulás meg egyénfüggő...


komplikáció: keloid, bármi lehet



Azonnal hívd orvosodat vagy SOS számunkat, ha az alábbiakat észleled a műtétet követően:


Vérzés a varratoknál

Genny, vagy zavaros folyadék megjelenése a varratok környékén, a mellbimbónál vagy bárhol máshol

Kellemetlen szag a varratok környékén, a mellbimbónál vagy bárhol máshol

Elviselhetetlen fájdalom

Implant kilökődés

Implant elmozdulás

38,4 oC-nál magasabb láz


Más súlyosabb mellékhatások, melyek rendkívül ritka esetben fordulnak elő, de kórházi látogatást tehetnek szükségessé:


Véres vizelet vagy széklet

Véres nyál

Hirtelen izzadás és sápadtság

Feketedő bőr (nem ütés nyomán)

Kontrollálhatatlan hányás


Hívd fel plasztikai sebészed, ha a fenti tünetek bármelyike megjelenik! Ő majd eldönti szükség van-e arra, hogy bemenj a korházba.


Jegyezd fel az alábbi adatokat vészhelyzet esetére:


Orvos és az elérhetősége:


Esztétikai tanácsadónő és az elérhetősége:


Vészhelyzetben hívható telefonszám:


Kórház:


Gyógyszertár:


Egyéb:


Egyéb, hosszú távú mellékhatások, komplikációk is előfordulhatnak, melyek az alábbiak:


Úgynevezett capsula zsugorodás


A befogadó szervezet minden esetben kötőszövetes tokot (capsulát) képez a protézis teljes felszíne körül. Amennyiben ez a tok a kívántnál erősebb, hegesebb, akkor később zsugorodhat, összenyomhatja a protézist. Néha a mell feszessé és rugalmatlanná válhat. Ez a jelenség a beavatkozást követően bármikor jelentkezhet, még évekkel később is, de leggyakrabban a műtétet követően 6-9 hónapon belül. Megjelenhet egy vagy mindkét oldalon, érdesített felszínű protézis alkalmazásakor és izom alatti helyzetben a szakirodalom szerint ritkábban.


A capsulaképződés pontos okát nem ismerjük, annak megelőzése gondos odafigyelést igényel az orvostól és pácienstől egyaránt. A probléma megelőzésére és megoldására számos elmélet, gyakorlati alkalmazás született, ennek ellenére biztos módszer nincs. Súlyos esetben szükség lehet a capsula műtéti bemetszésére, vagy eltávolítására is. Bár ez kellemetlen szövődmény, a felmérések azt mutatják, hogy az érintettek nagy része ennek ellenére újra vállalná a beavatkozást.


Kilyukadás, tónusvesztés


Mint minden folyadékkal töltött tartály, a mellprotézis is kilyukadhat. A leggyakoribb ok a szilikon elöregedése, sérülés, vagy nagy mechanikai behatás által okozott szakadás. Annak ellenére, hogy a szilikon nagyon sűrű, a tok sérülése helyén kiszivároghat a környezetbe, és ez helyi gyulladásos folyamatot, feszességet, szilikoncsomó képződését okozhatja. Ha ez történik, apró csomócskákat észlel a beteg a beültetés környezetében, és ebben az esetben sebészi úton szükséges eltávolítani az implantatumot, valamint a kijutott szilikont. A testbe kijutott szilikongél késői hatásáról nem tudunk. Sóoldattal töltött protézis esetén a kifolyt oldat egyszerűen felszívódik, nem okoz károsodást. A kilyukadt protézist műtéti úton lehet kicserélni.


Gélszivárgás


A szilikongéllel töltött protézisek esetében előfordul, hogy mikroszkopikus méretű gélcseppek szivárognak át a protézis falán. Ezek a cseppek megtalálhatók a körülvevő szövetekben, de ritkán a test távolabbi pontjaira is eljuthatnak.


Fertőzés


Amennyiben fertőzés lép fel, annak tünetei (helyi bőrpír, feszesség, fájdalom, láz) rövid idővel a műtét után jelentkeznek. Ennek kezelése antibiotikumok adásával, feltárással, protéziseltávolítással történhet. Amennyiben a protézist el kell távolítani, legkevesebb 6 hónap várakozási idő után, nyugalmi periódusban kerülhet sor egy új protézis beültetésére.


Rippling


Az implantátum falának gyűrődése.


Egyéb lehetséges szövődmények


Egyéb kockázati tényezők lehetnek a következők: az implantátum pozíciójának megváltozása, utóvérzés, kisebb-nagyobb vérömleny képződés, fertőzés a műtéti területen belül, sebfertőzés, sebgyógyulási zavar, sebszétválás, elszíneződés, duzzanat, fokozott ödéma képződés, folyadékgyülem képződése az operált területen, a bőr érzékenységének megváltozása,érzészavar, érzéskiesés, gyengeség, a seb gyógyulása során kóros hegképződés kialakulása, bőrelhalás, a heg területén illetve az operált területen fokozott érzékenység és fájdalom, savóképződés, felszíni egyenetlenség, illetve kontúr deformitások, átmeneti vagy végleges aszimmetria, mellbimbó, bimbóudvar és a mell bőrének az érzékenységének átmeneti vagy végleges megváltozása, ráncok, redők a mellen, tapintható implantátum, szilikon intolerancia, légmell, implantátum elmozdulása, zsírelhalás.



Alkalmas vagy

a mellnagyobbításra?

Töltsd ki online kérdőívünket, hogy megtudd!

Mellnagyobbító beavatkozás Online kérdőív

Hírek

Mellplasztika szülés után?:

A női mellett nagyon igénybe veszi a terhesség és a szoptatás. Emiatt gyakran előfordul, hogy egy női mellei már nem lesznek ugyanolyan formásak, mint korábban voltak. A nők többségét ez nem zavarja és képes elfogadni a változásokat.

Páciens referenciák


„Sokáig tartott, amíg rászántam magam a műtétre, de megérte. A mellműtét minőségi változást hozott az életembe! Végre nem szégyellem a melleimet, sokkal magabiztosabb lettem minden téren! Így utólag úgy gondolom, kár volt ennyit gondolkodni.”

"Nagy döntés volt, de boldog vagyok, hogy meghoztam, mert a mellnagyobbítás megváltoztatta az életemet."

„Mellnagyobbításon estem át! Sokan megkérdezik, hogy bevállalnám-e még egyszer?"


Mellplasztika szótár


tokképződés


Tokosodás rokonértelmű elnevezése.

izomhártya alá történő beültetés


Mellimplantátum behelyezési mód. Az implantátum a mellizom hártyája alá kerül, mélyebbre, mint ha mirigy alatt lenne, de a mellizom érintetlen marad. Orvosi elnevezése szubfasciális beültetés.

hullámosodás


Implantáció után fellépő szövődmény. A beültetés után akár évek múlva is jelentkezhet bizonyos testhelyzetekben, de akár állandósulva is.

mellimplantátum


Mellnagyobbító műtétek alkalmával a mellbe ültetett segédeszköz.


impresszum

felhasználási feltételek

ÁSZF


oldaltérkép

mellfelvarras

mellkisebbites


Aesthetica Orvosi Központ

1133 Budapest, Váci út 76.

Capital Square II. torony, II.emelet Információs központ: (+36 1) 374 60 60

SMS-szám: (+36 20) 550 20 20

Fax: (+36 1) 374 60 65

RSS Facebook Skype e-mail

mellfelvarrás Allergan anatómiai implantátum csepp alakú implantátum emlőimplantátum implantátum implantátum csere implantátum mérete kerek implantátum mellaszimmetria mellbimbó kisebbítés mellbimbó korrekció mellfelvarrás mellizom alá történő behelyezés mellkisebbítés mellműtét mellnagyobbítás mellnagyobbító műtét mellplasztika mellplasztikai beavatkozás mellrekonstrukció mirigy alá történő behelyezés Natrelle sima felszínű implantátum sóoldatos implantátum szilikon implantátum szilikon protézis texturált implantátum zsírátültetéses mellnagyobbítás



Google a barátod.


[link]

2015. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, erre szorultok, hogy már itt kell nyomni a reklámot? Szánalom!
2015. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudtam írni, nem voltam itthon, ne haragudjatok érte!

A-s vagy inkább AA-s méretű. Borzasztóan zavar, minden nap nézek nagyobb melleket-nem vagyok leszbikus, és sírok tőle. Annyira egy semmire kellőnek érzem így magam. Engem nem érdemel meg egy férfi sem, aki gyúr vagy kicsit kövérebb, annak is nagyobb. Undorító vagyok, gyűlölöm már magam. Itt ez a sok 13 éves lány és gyönyörű, fejlődő melleik vannak. Hol vagyok én hozzájuk képest?? Hát sehol. Szánalmas vagyok tudom, ha felveszek akármilyen ruhát, olyan, mintha 5 éves lennék. Hogy tudtam így megszületni? Ott kellett volna meghalnom, nem lenne ilyen gondom.

2015. jan. 28. 21:19
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ilyenre ne is gondolj, hogy minek kellett megszületned! A problémád olyan, amit lehet orvosolni. Nekem sem volt semmi mellem, az A melltartó is nagy volt, csak mellbimbóm volt, más semmi. Én is sokat agyaltam azon, hogy mindenkinek van melle, miért pont nekem nincs..hogy az, ami másnak természetes, és magától értetődő, nekem miért nem adatott meg.

Aztán döntöttem, és megcsináltattam. Igazából ezt a problémát csak az érti meg, aki ugyanilyen problémával küzd. Mert akinek van, csak kicsi, az is egészen más, mint amikor szó szerint nulla melled van.

Én nem bántam meg, azóta sokkal jobban érzem magam, normálisan öltözhetek. Csak az tudja, akinek elmondom, nem feltűnő.

Tehát én azt tanácsolom, bátran vágj bele. Sok sikert!

2015. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! ha vigasztal, inkább lennék a helyedben kicsi mellekkel, mint a jelenlegikkel! hirtelen súlyvesztés miatt ugyanis annyira megereszkedtek, lötyögnek, lógnak, striásak és rondák, mint e(ahogy már előttem írták a példát) 50 éves, 3 gyerekes nőnek... Gyűlölöm, én is meg akarom műttetni. Utálom, hogy szó szerint lötyög, folyik, ha fekszek akkor is mint két vízzel teli zacskó.. Undorító. Bár a párom mindig hangoztatja, hogy szereti a melleimet, én nem, éppen ezért is tervezek egy műtétet. Évek kérdése, amint lesz rá többszázezrem. :DD

Visszatérve: inkább lennék kismellű. Nekem is van egy ismerősöm, alulról veri a 150 centit, szegény 24 éves, de mindenki 12-nek nézi. Szinte mellei sincsenek, de ami van neki, az kis kerek formás, van tartása, szóval nagyon szép a dekoltázsa.

hidd el, a kis mell is tud szép lenni! Amúgy meg, amelyik pasi a melled miatt utasítana vissza... Na az annyit is ér;))))

2016. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!