Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért visel magán mostanában...

Miért visel magán mostanában lassan az összes 16-20 év közötti lány műkörmöt?

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 15:21
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
27%
Mert mindenből terjed a mű.
2019. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
31%

Mert buták, befolyásolhatóak, és a birka tömeghez szeretnének tartozni.

16 évesen idősebbnek akarnak tűnni, aztán meg 30-35 évesen meg majd azért sírnak, mert kb. 10 évvel idősebbnek fognak kinézni a koruktól, mert fiatal korukban tönkre b..szták magukat a sok kemikáliával, sminkkel, alkohollal, cigivel.


Pedig mennyivel egyszerűbb lenne, ha vitamindúsan és egészségesen étkeznének, és hagynák, hogy a körmük megnőjön és maguknak festenék be, ha erre vágynak. Olcsóbb és természetesebb.

Nekem soha nem volt műkörmöm, nem is tetszik, viszont hagyom, hogy megnőjön és azt formázom és festem nagyon ritkán.


29N

2019. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
31%

Nekem ha lenne körmöm (óvodás korom óta rágom, sajnos) se tennék fel megint. Egyszer volt. Egyszer. Hát basszus, valami borzalom volt. Olyan idegen, olyan zavaró, olyan nem igazi (mily meglepő). Nem tagadom, vannak szépek, ahogy az egyik tanárnőm csináltatja, mindig kicsit másképp, az nagyon szép, és a kortársaim között is van néhány ritka példa, de többségben undorítóan néz ki, főleg ha bónusz, hogy hosszú is, amivel nem lenne gond, ha az illetőnek jól áll, és nem akkora, mint az ujja negyede.


A miértre, gondolom azért, mert ettől különlegesebbnek, egyedibbnek érzik magukat, vagy jobban. Ismétlem, van aki ízlésesen, szépen csinálja meg, annak oké. Hatással van a környezet is. Három iskolát jártam meg, a mostani előtt kettőt. A mostanit leszámítva, az előző kettőben egytől egyik, minden lány osztálytársamnak műkörme volt, kinek jobb, kinek rosszabb, és kinek még rosszabb. Pardon, volt 1-2 ember rajtam kívül, akinek nem volt, hát jóval év vége előtt lett neki(k) is.


Első iskolámban volt egy lány, nem cigizett, többség igen. Hirtelen ő is elkezdett, és oka nem volt rá, csak belevonzották a többiek. Volt még egy lány, ő ritkán alkalmi cigis volt, rászokott állandóra, műkörme is lett, bár esetében az összhatás nem volt rossz, mert tényleg jól nézett ki, az össze-vissza haját is megcsináltatta, vágatta, festette, de ízlésesen. Tényleg azt lehet mondani, hogy nem tucat, hanem egyedi stílus.


Nade a lényeg, a környezet láthatatlan kötéllel, gyöngéden, lassan de biztosan húzta be őket a "körbe". Szerintem a műköröm is lehet ilyen, beilleszkedés gyanánt.

2019. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
21%
Lemaradt, 18/L.
2019. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
85%

Nekem azért van, mert amúgy a saját körmömet rágnám és az baromi undorító szerintem! Csak így tudtam leszokni róla. Felváltva van néha gél lakkom, néha műkörmöm, de soha nem hosszú, csak szép pici ízléses és mindig egyszínű, néha francia, díszítés nélkül.

Szerintem sokkal igényesebb így, mintha a húsig visszarágott beszakadt körmöm lenne!!!

2019. aug. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
En pl olyan munkat vegzek, ami iszonyatosan roncsolja a sajat kormeimet, marha undoritoan tud kinezni. Egy igenyes, finom mukorom viszont szerintem szep, nekem jobban tetszik igy a kezem, mint a beszakadt, szennyezodott kormeimmel(az eros szennyezo anyagok befogjak a sajat kormom es nem lehet letisztitani) igy nem kell dugdosnom a kezem, ha kapaszkodok a metron, nyugodtan mehetek hivatalos ugyeket intezni, ha valami elegans helyre kell mennem, akkor nem kell elotte orakig manikuroznom.
2019. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt divat, másrészt sok embernek csúnya a saját körme (törik, vékony stb), de nincs ideje minden áldott nap reszelgetni, lakkozgatni. Egy ízléses műkörömmel semmi baj sincs szerintem, vannak olyanok, amikről meg se mondanád, hogy nem a sajátja van kifestve. Én is csináltatnék ilyet, ha nem olyan munkát végeznék, ahol a csutka köröm a praktikus.
2019. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%

Te írtad hogy undorodsz tőle hogy minden ismerősödnek van:D

Akkor elmondok valamit. Nem érzem magam ettől különlegesnek, se egyedinek, nem akarok beilleszkedni ezzel a társadalomba és nem a divat miatt csináltatok gél lakkot (ezt is műkörömnek hívják a laikusok)

Nem versengek a többi nőtársammal, nem akarok jobb lenni ezáltal.

Cseszhetem az egészséges életmódot, ha a munkám miatt törik, koszolódik a saját körmöm, a sima lakk egy nap alatt lepattogna... Szeretem hogy igényesebb a megjelenésem, és igen akkor is igényes ha le van nőve, mert 2,5 hetente járok pont azért hogy ne legyen elhanyagolt. Úgy gondolom hogy ha már dolgozom, akkor ezt a 3400 ftos luxust megengedhetem magamnak. Aki ettől rosszul van, szóljon adok neki hányó zacskót :)

Még annyit, hogy nagyon unom ezt a "mű nő" kifejezést. Nem ettől lesz valaki mű.

2019. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk azért, mert ettől érezzük jól magunkat?! Nyilván te mástól. Nekem pl. a hajam nincs festve, a hajfestés is teljesen elfogadott lett, nem is értem miért...

Amúgy pont nemrég láttam egy nőt, semmi smink nem volt rajta, nem volt műkörme, csinosan sem volt öltözve és kb velem egyidős volt (23 körül). Hát szerintem a mai világban társadalmi elvárás, hogy egy nő nőnek érezheti magát ezektől, amolyan lehetőségek. Én sem sminkelem agyon magamat, de az általam említett lány egyáltalán nem volt se nőies se szép arcú. Elég egy kis szempillaspirál, már mennyit dob az emberen és nem nézikki, hogy ez hogy néz ki. Le lehet pontozni, de ez az igazság. 10-ből 9 ember hamarabb megfordul olyan nő után, aki ad magára, mint egy szürke kisegér után, akit kinevetnek. Erről én nem tehetek, te sem, kérdező és az sem, akik ezt olvassák, ez már társadalmi elvárás, hogy főleg fiatal, csinos nő adjon magára, a piacon van választék bőven erre. A nőiességhez az igényes is hozzájárul, az ápolt kéz, köröm. Én tömegközlekedési eszközön is meglesem más nők körmeit, szerintem a mai világban rengeteg lehetőség van, hogy brutál szép körmöket készítsenek. Ehhez képest a "növeszd meg és fesd ki", a közelébe sem ér. Ráadásul én sosem tudtam megnöveszteni...így már ennyit erről.

Szerintem szokj hozzá, hogy csak több lesz, ráadásul ez már szakma, amit tanítanak.

És ez már a modern világ, ahol már pl a tetoválás is természetes, nem értem, miért a műkörmön problémázol, amikor az kevésbé feltűnő normál esetben, mint egy tetkó, ami látható helyen van. A mai világban olyan természetes a műköröm, mint pl a szőkére festett haj...

2019. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
65%
#18, adom a válaszod! 🔝
2019. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!