Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért visel magán mostanában...

Miért visel magán mostanában lassan az összes 16-20 év közötti lány műkörmöt?

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 15:21
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem elég proli szokás.

Oké, felrakatja, szolid, jól néz ki. Úgy másfél hétig. És utána még hetekig járnak lenőtt körmökkel.

2019. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
25%

#19, azért te se érezd magad különbnek a kérdezőnél!

Mióta is lesz igénytelen, magára nem adó egy nő attól, hogy egyáltalán nem sminkel? Miért is lesz ettől automatikusan “szürke kisegér”? Persze van, aki az, de ez az általánosítás végtelenül szánalmas.

Az meg még inkább, hogy te más nők kezét bámulod és fikázod őket, ítélkezel felettük, miközben fogalmad sincs, hogy mit miért csinálnak. Bámulhatnád az én körmeimet is, mert bizony, csúnyák, festékesek (nem lakkosak), csutkára vannak vágva, itt-ott sérültek is. Így néznek ki sajnos 11 óra fizikai munka után, ahol a műköröm kb “enyhén” lenne csak hátráltató tényező. De tudom, ettől már igénytelen, ápolatlan disznó vagyok, pláne hogy ezek mellé még smink sincs rajtam.

2019. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%

Kedves #22, tanuld meg értelmezni, amit írok. 😊 Szerinted az én 65 éves nagymamám, aki csinálja a kertet, fóliába jár, az igénytelen, mert a munka miatt nem ragyogóak a körmei? Akkor őt is lenézem? Rohadtul nem. Hol írtam olyat, hogy csak a műkörömmel lehet igényes valaki?

Az ápolt kéz is az igényesség jele és erre már régen is adtak, főleg a nők... elég, ha valaki a bőre állapotára ad, főleg fizikai munka mellett.


"Amúgy pont nemrég láttam egy nőt, semmi smink nem volt rajta, nem volt műkörme, csinosan sem volt öltözve és kb velem egyidős volt (23 körül). Hát szerintem a mai világban társadalmi elvárás, hogy egy nő nőnek érezheti magát ezektől, amolyan lehetőségek. Én sem sminkelem agyon magamat, de az általam említett lány egyáltalán nem volt se nőies se szép arcú. Elég egy kis szempillaspirál, már mennyit dob az emberen és nem nézikki, hogy ez hogy néz ki."

Azt írtam, hogy az említett lány nem volt szép és semmi nőies nem volt benne. Huszas évei elején járó lány (hisz még csak nőnek sem nagyon nevezhető) nem hiszem el, hogy nem tud magára adni. Nem általánosságban írtam, hogy szürke kisegér, aki nem sminkeli magát...de akiben nőiesség sincs, az oké, nem tehet róla, de a mai világban számtalan lehetőség van, hogy adjon magára. A lányról írtam, abban írtam a szürke kisegerest, de neked aztán ki kell forgatni más szavát, hogy általánosítottam. 👏 Leírom akkor a mondandóm lényegét. A lányról írtam, akit láttam, nem volt egy szépség, még akkor is nevetett rajta 1-2 srác. És ezután fogalmaztam azt meg, hogy a mai világban számtalan lehetőség van, hogy az ilyen emberek ne tűnjenek szürke kisegérnek. Nekem aztán nincs gond azzal, ha valaki nem sminkel, irigylem is azt, aki szép természetesen. Csak nő és nő között is van különbség...


"Az meg még inkább, hogy te más nők kezét bámulod és fikázod őket, ítélkezel felettük, miközben fogalmad sincs, hogy mit miért csinálnak."

Mivaaaaan????? 😂 Te vak vagy, amikor ülsz/állsz a zsúfolásig teli buszon? Nem tudtam, hogy csukott szemmel közlekedsz. :D Bámulni sem kell más körmeit, kiszúrja az magától a szemem a pesti tömegközlekedési eszközökön, ami fullig van, de nem gáz. 😅 Dohányboltban voltam eladó, ilyen helyen bőven lát akaratlanul is körmöket az ember. És igen, alap, hogy szép körmökön is megakad a szemem. :) Ahogy a csúnyákon is, ha elég fiatal vagy hozzá, simán bevállalhatnád a gél lakkot, egyáltalán nem hátráltatna, mint a műköröm. A mai világ az előítéletekről szól, de mindegy... engem is zavar, de egyedül egymagam semmit nem tudok tenni ellene, alkalmazkodnom kell, mert mindenhol ez megy. De gondolom a gél lakk már túl nagy luxus mert valószínű mindannyian tömeg plázacicál vagyunk, mert igényesek vagyunk a körmümkre.. 👏

Lepontozás helyett értelmezni is kellene, amit írok.

2019. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Én járok körmöshöz, olyan a körmöm minta mű lenne hosszra, de a sajátom, csak simán ki van festre egy színre
2019. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

21-es! Az igénytelenek hetekig járkálnak úgy, nekem max 2 hétig van fent az adott szín, utána cserélve van, pont az miatt, mert nem tetszik ha már le van nőve! 🤷🏼‍♀️

De ez is a két véglet kategória, mint minden. Ha azt mondja valaki, hogy műköröm, akkor a befásult, sekélyes gondolkodású emberek csak arra tudnak gondolni, hogy hosszú csicsás karmok 6 hetes lenövéssel. Pedig nem csak ez van. És az én ismerősi és baráti körömben pont az ellenkezőjét látom!

De ugyan ez van a szemöldök tetoválással, a szépészeti beavatkozásokkal, a plasztikai műtétekkel és még sorolhatnám... csak a legrosszabb végletre gondolnak.

2019. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
h legyen mibe belekötnöd
2019. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Fodor István Ferenc ***** válasza:
15%
Most írjam azt, hogy demonstrálják, hogy nem csinálnak semmit? Akkor meg kapok a pofámra, mert "a nők mindent csak helyesen tesznek. És azért, hogy nekünk tetsszenek!" Gondolják ők.
2019. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%

#27, nem gondolnám, hogy a műköröm által bármelyik nő az adott pasinak akar tetszeni és azért csináltat... 🤷‍♀️

Magamból kiindulva. De gondolom a férfiak tökéletesek, nincsenek "rossz szokásaik" (szerintük jók, szerintünk rosszak), ami által férfi érezhetik magukat. Na mi meg azért tesszük ezt a "rossz szokást", mert az önbizalmunk kecsegteti, ettől nőiesnek érezzük magunkat, hogy adunk magunkra (már aki, más nő mástól éri ezt el) vagy épp más oka van, pl. valakinek törikna körme, gyenge. És mivel a férfiaknak ez úgysem számít, mert nem vágynak hosszú körömre, nekünk igen. Ugyanez van hajnál, hány nő hosszú hajra vágyik, ellenben a férfiakkal... és mivel normális esetben a nő igényes körmökre vágyik, de nem tudja magának "megteremteni", csináltat műkörmöt...ezzel biztosan a pasinak akar megfelelni, persze-persze...

2019. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
18%

Azt hiszik, a férfiaknak tetszik.


Férfiként mondom, tévednek 😀

2019. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
83%

#29, akkor olvasd el az előző hozzászólásom. :)

Pont nem érdekel, hogy a férfiaknak tetszik-e vagy sem. De jó, hogy te ilyen női aggyal tudsz gondolkodni...ja nem, mégsem, ezt még gyakorold. Elég sok női ismerősöm van, egytől nem hallottam, hogy azért csináltatja, hogy a férfinak tetszen... 😂😂

2019. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!