Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Épp most tanulom az extrább...

Épp most tanulom az extrább sminkeket szemre. Szerintetrk ez milyen?

Figyelt kérdés
[link]

2019. dec. 7. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha egy ügyesebb ovis csinálta volna
2019. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez tényleg elég extra, hisz olyan, mintha behúztak volna...

Én sem vagyok profi sminkes, nem is tanultam, így szakszerűen nem értek hozzá. Nem tudok tanácsot adni, de nem is kérted! Az első hozzászólónak rögtön feltetted a kérdést: mit csinálj másképp? De amikor a kérdést tetted fel, akkor viszont a véleményünkre voltál kíváncsi, tehát a negatív véleményt is el kell fogadni. Erre mondják, hogy aki a választ nem tudja elviselni, az ne kérdezzen. Én sem tudok tanácsot adni, hogy mit csinálj másképp, hisz saját magamnak elég az a szint, hogy teszek alapozót, arra kőpúdert, majd a szememre elkészítem tussal a vonalat felülre, cicásan meghúzom, és jöhet a szempillaspirál. Szemöldököm sminktetoválással készűlt, így arra nincs gondom. Nekem ennyi a napi rutin, így nem fogok neked hülyeségeket leírni, ha én sem értek hozzá.

Ami viszont a te munkádban probléma, ez "hozzáértés" nélkül látszik: a lilában nincs átmenet, mintha az egészet befestetted volna egy színű lilára. Legalább a szemzugnál az a fehéres jó és azt tényleg oda kell használni, ezt én is tudom. 😀 Amit viszont nem értek, hogy az a fehéres szemhéjpúder mit keres a tusvonal felett is? Oda felesleges.

Alul pedig egyáltalán nincs eldolgozva a festék, nagyon vastagon odakented azt a lilát, emiatt van az a "mintha behúztak volna" hatás. Egyébként szerintem már ez a lila szín is borzalmas, mert nagyon erős, picit tényleg olyan hatást kelt, mintha egy ovis játszott volna anyu sminkjeivel és épp ezt kente volna magára.

Extrának viszont csak is a színe miatt nevezném ezt a sminket, én nem engedném, hogy akár profi sminkes ilyennel fesse ki a szemem. Amit a 7-es hozzászóló csatolt, ott sokkal természetesebb, lágyabb a szín, te viszont mintha több rétegben felkented volna ezt az amúgy is erős színt. Ráadásul az extra sminkeket gyönyörűen feldobják tusvonallal. Általában kihúzzák hosszabban, cicásra. Te pedig csak úgy vékonyan húztál tusvonalat a szempilla tövébe, emiatt kissé "felesleges" is, egyáltalán nem dobja fel a sminket. Egy picit tovább kellett volna húznod a végét, nem muszáj a szemed sarkáid. A fehéret pedig inkább alulra kellett volna tenned, mint a tusvonal fölé, amúgy sem nagy a szemed, így még kisebb hatást kelt, hogy alul is kihúztad feketére.

Nem tudom, hogy hogyan érted azt, hogy most tanulod az extrább sminket szemre..jársz tanfolyamra? Mert ha igen, akkor szerintem gyakorolj sokat, hisz sminktanfolyamon nem az extrább sminkkel kezdik az oktatást, hanem könnyebbel, ahhoz képest pl a tusvonalon is lenne mit csiszolni.

Hogyha otthon csinálgatod hobbiból, akkor szerintem nézz sok youtube videót, step by step make up videókat, képeket.

Illetve ez amolyan magánvélemény, de én tavaly szilveszterre magamnak készítettem, képek alapján egy gyönyörű füstös sminket, mindenki azt hitte, hogy sminkesnél voltam. Személy szerint én is meglepődtem magamon, hogy milyen jól sikerült, ahhoz képest, hogy én már mindennap rutinból készítem a sminkem, nem szoktam extrákat. Viszont én a füstös sminket sötét árnyalatokból (barnából) készítettem. Talán először neked is érdemesebb lenne sötét árnyalatokból gyakorolni a füstös sminket, hogy benne legyen a kezedben a gyakorlat, melyik szín hova megy. Hiszen a szép füstös smink több színből készül el, a tiéden én csak 2 színt látok, a lilát és fehéret a szemzúgnál. Néhol a lilát elmostad, hogy világosabb legyen, pedig általában a szemhéjra 2-3 szín megy, aztán a szemzúghoz a fehér. És minél világosabb színnel gyakorolsz, annál nehezebb az átmenetet szépre SZERINTEM. Ez tényleg az én véleményem csak...én, aki szintén nem sminkes és nem hozzáértő, biztosan barnás árnyalatokkal kezdeném a gyakorlást, ahol lehet, hogy nem lesz tökéletes az átmenet, de nem úgy néz ki, mint a lila, hogy az egész egybe van. Illetve tényleg több színből kell elkészíteni, nem úgy, hogy néhány helyen elmosod ugyanazt a színt, amiből néhány helyre többet teszel.

2019. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs átmenet, kevés a szín. Vigyél bele még egy szint, pl sotétet a végére a legeslegvégére kis fekete es dolgozd össze.
2019. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lilát felejtsd el. Olyan, mintha a barbie újságban találtad volna.
2019. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát gondolom kezdö vagy, az ive kataszrofa celux ragasz a szemed vegebe es ugy jobb lesz meg könnyebb, mélyebb lilával mélyisd a mélyitő vonalad,az alsó szempilla tőig satirozd el alul a színt ne vidd le teljesen a színt a highliteres szint pedig alul ne csak a felso szemzugba tedd,mivel kicsi a szemed ezert ne feketevel hanem feherel huzd ki a vizvonalad,szempilla spiralod csereld le mert bozalmasan vannak kifestve, hát elég rosszul sikerült smink.
2020. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!