Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mik a mukormos alap kellekek?

Mik a mukormos alap kellekek?

Figyelt kérdés

Jo lenne ha valaki segitene nincs meg a mukormos szakmam csak magamnak akarom el kezdeni de nem tudom mik pontosan az alap kellekek pl :

Reszelo ecset gomba olo epito zsele fedo lakk v

Valaki segitsen pls



2019. dec. 9. 19:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Először azt tisztázzuk, hogy milyen körmöt szeretnél csinálni magadnak?

Gellakk, épített zselé, porcelán, acrylgel?

2019. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát ha géllakkozni vagy zselézni akarsz, akkor ilyenek jól jöhetnek mint primer, gombaölő, bond alap és fedőlakk reszelő bolyhosító lámpa géllakk zselé stb.
2019. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Gell lakk zselezni
2019. dec. 9. 19:47
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

"Gél lakk zselé" nincs... gél lakk van, lakkzselé (ami = gél lakk), vagy zselé, amivel műkörmöt készítenek.

Komolyan mondom: NEEEE! Az ilyen ember miért áll neki? Pont múlthéten csináltam VOLNA valakinek a körmét. Valakinek, aki otthon, "hatalmas szaktudással" rendelkezett és sikeresen kilyukasztotta a körmét és 3 begombásodott neki. Mondanom sem kell, hogy nem vállaltam el, az ilyennel tudod semmit nem lehet kezdeni, lehet megvárni azt a pár hetet/hónapot, hogy rendbe jöjjön. A gomba miatt pedig elküldtem bőrgyógyászatra. Ja és majdnem el is felejtettem, hogy egy helyen megsértette a körmét, van egy sejtésem, hogy maradandó sérülést okozott magának. Mert otthon neki állt...

Persze, nem kell ehhez diploma...de szakma és szaktudás nélkül sem kell belevágni, pláne, ha azt sem tudod mi kell hozzá! Primerből van savas, savmentes. Tudod neked melyik kell? Ja nem, már bukhatod a tartósságot. Reszelőből van 100/100, 180/180 és stb. Tudod melyik mire van? Ha nem, akkor egyenes út, hogy te is akár kilyukszd a körmöd.

Árulja már el nekem valaki, hogy aki 0 tudással vág bele, nem tudja azt sem, hogy mi kell hozzá, annak az miért éri meg jobban egészségügyileg, ha magának hipp-hopp belevág? És anyagilag miért éri meg mindent megvenni, mint elmenni körmöshöz?! Átlagban nagy részünkél az S méret nem 10 ezernél kezdődik, hanem lentebb...és még normális körmöket is kapsz.

2019. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Gél lakk zselé 😂

Ember, menj be a kellékesbe és hidd el ott is meg lesz az eladó véleménye...Ajánlom figyelmedbe a Google-t, ahol a "zselét" elfelejteni a végéről. Vagy pedig lakkzselé... de nem, te 0 tudással, úgy, hogy azt se tudod mi kell hozzá, te vagy az ész. 😀 Ha nem gondoltad, hogy a 2 az 1, akkor miért írtad így? Hisz senki nem használ ilyen kifejezést egyben, így persze nem tudjuk mi bajod van, gél lakkról vagy zseléről beszélsz.

De sajnálom, hogy neked az én válaszomból csak ez jött le, hogy nem tudod kifejezni magad. Hisz a hangsúly az én válaszomban azon volt, hogy aki azt se tudja mi kell hozzá, az hogyan akar belevágni...? Ja és tök alap dolgokat írtam (primer, reszelő), amikről fogalmad nincs. Hidd el, a 8 évem alatt nem egy "majd én megcsinálom otthon" című sztoriba estem és javítottam körmöket. Arról nem beszélve, hogy aki otthon belevág, a legtöbbjük brutál kőrmöket készít (oldalsó, alsó párhuzam 0, C ív 0, forma mind a 10 körmön más)...és elhiszik, hogy szép. És azt is elhitték, mint te is, hogy na majd ők megcsinálják, kár, hogy nem egyet bőrgyógyászhoz küldtem és nem egyet elküldtem, hogy keressen úgy 2 hónap múlva, ha rendbejön a körme...és hidd el, én is pont azt gondolom az ilyenekről, mekkora rohadt nagy kretének. 😀 De vannak reménytelen esetek, akiknek az ember hiába járatja a száját és sosem fogják felfogni épp ésszel, hogy ez egy szakma... persze, vannak, akik otthon elkezdték és otthon csinálják végzettség nélkül és különb körmöket készítenek, mint néhány papírral rendelkező, le a kalappal előttük. Csak ők nem úgy kezdték, hogy egyáltalán mi kell hozzá?!

És van az a kategória, hogy "ezek az én körmeim, lényeg, hogy nekem tetszenek", és az ilyen kategóriától lehet a falnak menni, "kár", hogy az okj-n kemény anatómiát tanultunk és nem pedig azt, hogy hogyan készítsd el úgy a körmöt, hogy a vendég óhajtja. Értem itt, hogy rágott körömre nem fogsz L méretet építeni, nert nem lehet...míg otthon ezt is megcsinálják, mert nekik ahhoz van kedvük. Gombás körömre körömlakkot sem szabad...és sokan akik otthon elkezdik, gombás lesz a körmük, mit csinálnak? Hát persze, hogy műkörmöt építenek rá!

Bocs, hogy én szakszerűen látom a helyzetet, és nem az a lényeg, hogy te magadnak milyen "cuksi" körmöket gyártasz...emiatt nem érzem magam kreténnek. Ahogy amiatt se, hogy félreéethetően írsz, mint a "gél lakk zselé", hisz önmagában ilyen nincsen, de ha te is tudod, akkor nem tudom minek kellett odaillesztened a zselét...a kérdést elnézve a vesszőket úgyis kihagytad az írásodból (pont teszek rá, mert értem én, hogy nem nyelvtan órán vagyunk), csak így lehetett úgy is érteezni, hogy 2 anyag használata érdekel, a gél lakk és a zselé, csak a vesszőt hagytad ki. Gondolatolvasók meg nem vagyunk...

2019. dec. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, minden szavaddal egyetértek.


Viszont gyakorlatilag a csapból is az folyik, hogy csináld otthon magadnak. A nagy gyártóknak is vannak otthoni készletei, egyujjas lámpák, a női youtuberek felének van "hogyan csinálom a gél lakkot" videója, Kulcsár Edina és Tápai Szabina reklámozza a dn tollas gel lakkját, olyan gel lakkok vannak, amihez nem kell bolyhozni.

Régen a Crystal Nails pl okj-s bizi nélkül 25%-kal drágábban adta a termékeket, most már nem.


Valóban nem egy agysebészet, de azért némi utánajárás és kézügyesség kell hozzá.

2019. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#7 teljesen igazad van. Tényleg mindenfelé ez van és egyébként döbbentem állok előtte, hiszen mi, akik a szakmában dolgozunk, nem kevés pénzt kifizettünk a tanfolyamért, nem keveset tanultunk, hogy tudjuk, mit csinálunk. És most mégis elég sok gyártónál ez a "csináld magad otthon" dolog folyik. Cn-nek a one step gél lakkjai alá nem kell úgy aládolgozni, de ha valaki 3 step lakkot vesz, mert neki az tetszik meg, akkor viszont annak már nem az az előkészítési módja. De ezt sokan nem tudják, amit én teljesen meg is értek, mert az ilyet tudja a szakmabeli, aki ezzel foglalkozik.
2019. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Te nem vagy szánalmas, hogy belekezdenél valamibe, mindenféle tudás, hozzáértés nélkül, az alapokról fingod sincs, hogy egyáltalán mi kell hozzá? 😂 Drága, ez nem egy sütés-főzés, hogy elolvasod a receptet és megcsinálod utána. 😂

Kell hozzá fertőtlenítő, antiszeptikum és dezinficiens szer, kell bőrfeltoló-kaparó, mattításhoz reszelő (gondolom tudod hányas, hiszen te nagyon ügyesen belevágsz, csak azzal nem vagy képbe, mi kell hozzá), nail prep, primer (van savas és savmentes, de ezt te biztosan tudod, hogy neked melyik kell 😂), alapréteg (bond gel, base gel, és stb, márka válogatja), gél lakk, fényzselé.

Deee ha one step gél lakkot veszel, akkor elég a No buffer scrub, persze fertőtlenítés és a bőrfeltolás, letapadt bőr felkaparása után, majd gél lakk. Erre mehet a fényzselé, de valójában one stepnél elhagyható a fény. Most boldog vagy? 😅

2019. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdésedhez visszatérve:

"Reszelo ecset gomba olo epito zsele fedo lakk v"


Ha tudod, hogy a gél lakk és a zselé nem ugyanaz, de a gél lakk menete érdekel elmétileg, akkor minek kell az építő zselé? Az műkörömépítéshez kell, de akkor döntsd el mit akarsz.

Ja és persze UV lámpa, ami elengedhetetlen kelléke a gél lakknak is.

2019. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
Mint szintén szakmabeli, csak fogom a fejem. Csinálni akarod, de utána sem jársz mihez mi kell és hogyan is kéne el kezdeni. E helyett ki raksz egy kérdést és el várod, hogy a hozzá értők a szádba rágják a tudásukat. Van fogalmad róla mennyi pénzt kellett bele ölni, mennyi tanulás és igyekezet van a mi tudásunk hátterében? Hát nem. Szóval találd ki magad hogyan kell, ha már ilyen zseni vagy.
2019. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!