Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A kontúrozás mindenkinek jól áll?

A kontúrozás mindenkinek jól áll?

Figyelt kérdés
Annak is akinek nem olyan csontos az álla, arcsontja?

2020. jan. 6. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Csak azért mondom, hogy nem, mert nekem úgy áll, mintha összevertek volna, vagy borostás lennék, vagy szénbányász. (Sminkesek csinálták.)
2020. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Sőt. Eddigi tapasztalataim alapján minimális azok száma, akiknek jól áll.
2020. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek jól áll ha jó helyre van felvine és a megfelelő szín. Ellenkező esetben nem all jól és sajnos többnyire ilyet latni.
2020. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

A kontúrozásnak pont az a célja, hogy csontosabbnak mutassa az arcot. Magas/erõs járomcsont, keskeny orrnyereg, V alakú elõreugró áll az ideál.

Aki alapból hasonló vonásokkal rendelkezik, annak nem kell kontúr, mert önmaga paródiájává válik.

2020. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! ❤️ Légyszi írnátok olyan drogériás kontúrtermékeket amik nektek beváltak és érdemes megvenni? Előre is köszi
2020. jan. 6. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kontúrozás mint technika mindenkinek tud jól állni, de nagyon nem könnyű úgy megcsinálni hogy jól álljon, és az erős kontúr nem feltétlenül érvényesül élőben, 3D-ben, természetes fényben ugyanúgy mint stúdiófények alatt egy fotón.

Viszont a kontúrozás nem azt jelenti hogy húzol mindenféle csíkokat az arcodra oda ahova valamelyik beauty guru mondja, ugyanis az jó eséllyel nem fog jól állni, hanem az arcod adottságaitól és a kívánt végeredménytől függően helyezed el az árnyékot és a fényt.

2020. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kontúrozás is olyan, mint alapból a smink:

mindenkinek jól áll, ha jól csinálják, de ez általában a legritkább. Főleg azoknál szükséges, akinél alapból nem látszik a csontjuk, mondjuk én is ilyen vagyok.

A kontúr akkor fontos, ha alapozót is viszünk fel az arcra, mert az nem csak a bőrhibákat de az arcot alkotó árnyékokat, mélyedéseket is eltünteti, ezért fontos hogy a arc és az áll csontot "visszarajzoljuk".

Én ezt úgy tanultam, és úgy is csinálom mindenkinél, beleértve magamat is, hogy föld színnel (tehát semmi vörös pigment, csak közép natúr barna) HALVÁNYAN kierősítem az eltűnt csontokat. Ha ezt jól csinálod, nem is volna szabad látszania hogy kontúrozva van, ez épp a lényege.

Nem értem azokat a sminkeseket akik vakolatot pakolnak a kliensekre. A smink lényege épp az, hogy az eredeti arc szépségét emeljük ki, és ne fedjük el egy maszkkal.

2020. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Wow, azért köszi a lepontozást.


Pl. Chrissy Metz színésznőnek teljesen mindegy, hogyan kontúrozzák, nem lesz soványabb az arca, nem is fog csontosabbnak tűnni.


Nem bántás, akinek babaarca van, azon is csak hülyén fog kinézni.

2020. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én nem hinném, hogy lepontoztalak volna
2020. jan. 7. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!