Piercing tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg az egyik fülemben 2 fülbevaló van, a másikban 3, de ezeket még nem igazán nevezném piercingnek, cimpában van mindegyik. Szerettem volna helixet, de nagyon sok rosszat olvastam róla, hogy borzalmas a gyógyulási ideje, ezért letettem róla. Szeretnék conchot, rookot és még 1-2 fülbevalót cimpába.

Orrpiercingen régen gondolkoztam, most is tetszik a sima egyszerű kicsi karika, de félek, hogy rosszul állna vagy hogy gyerekesnek tűnnék benne.

A köldökpiercingen is erősen gondolkodom, de félek.


Leginkább az előbb említett piercingekkel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok. Mennyire fájnak? Mennyire rossz a szúrás után? Mire kell figyelni? Mivel kezeltétek?

Azt is megköszönném, ha valaki ajánlana egy jó helyet Budapesten.


17l


2020. márc. 27. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 3 helixem, 3 conchom és 1 tragusom. Amikor szúrták, fájdalomban a helix volt a legrosszabb, de nem vészes. A gyógyulási ideje... hát nekem eddig minden helix olyan volt, hogy a szúrás után 4-5 hónapig folyton fájt. A conch pedig mindig olyan volt, hogy az első pár hónapban semmi baja nem volt, de utána meg igen. A tragussal volt a legkevesebb a probléma. De mindegyik porcos piercing, szóval 1-2 évet lehet rá kell szánni a gyógyulásra. Ha szeretnél fülpiercinget, csináltasd. Mindegyik hosszabb ideig gyógyul, de nem vészes. Max. nem tudsz azon a feleden aludni. Én mindegyiket Octenisepttel kezeltem.
2020. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy helixem és egy conchom van. A helix az elején borzasztó volt, mert mindig ráfeküdtem éjszaka. Viszont két hónap alatt teljesen meggyógyult. A conch nem okozott problémát alvásnál, viszont sokkal lassabban gyógyult, gondolom azért mert vastagabb porcba van szúrva. Én naponta többször bekentem Betadinnal és beleforgattam a lyukba. (kb az első 4-6 héten) Azon kívül nem mozgattam az ékszert. Egyik se fájt nagyon egyébként, teljesen kibírható.
2020. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg orrpiercingem van, meg conch és tragus a sima fülbevalókon kívül. Régebben volt forward helixem is, de azt sajnos ki kellett vennem, mert hónapok után sem kezdett el gyógyulni, folyamatosan be volt dagadva, a végén már annyira, hogy szinte eltűnt a piercing szára.

Nekem szúrásnál csak a conch fájt, a többi teljesen tűrhető volt. Viszont az gyógyult a leggyorsabban, kb. 1 hónap után már olyan volt, mintha mindig is ott lett volna. A tragus is hamar begyógyult, viszont évek után is gyakran jelent meg vadhús mellette, ha valamilyen sérülés érte. Most már 8 éve megvan, semmi baja.

Az orrpiercing is hamar gyógyult (pedig az első héten kitéptem éjszaka forgolódás közben) és azóta sincs vele gond. Idén már 12 éves.

Az utókezelésre kell nagyon odafigyelni, akkor nem lesz probléma. Az elején naponta többször kell tisztítani őket és ami a legfontosabb, hogy nem szabad rajtuk aludni egy darabig. Én Octeniseptet használtam mindegyiknél, ha pedig begyulladtak akkor Tetran kenőcsöt. A vadhúst a patikai hidrogén-peroxid szárította le.

2020. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb fülemben 4, a balban 3 piercing van, ezekből 2 helix és egy conch és egy rook. Azt kell mondjam, hogy teljesen mindegy, ki mit mond fájdalom szempontjából, nagyon személyfüggő, hogy ki hogyan éli meg. Nekem egyetlen piercingem sem fájt, a gyógyulási folyamat volt esetenként kellemetlen, de a legkevésbé sem mondanám fájdalmasnak. Tehát ez tényleg attól függ, hogy mennyire magas a fájdalomküszöböd, mennyire viseled jól a kellemetlen érzést. Mindenesetre én azt mondom, hogy nem kell túlparázni. Ha tetszik és szeretnéd megcsináltatni, akkor kibírható lesz mindenképpen.

Így két év távlatából, míg piercingeket csináltattam a következő tapasztalatok jöttek nekem össze: a legelső piercing kellemetlen, mert még nagyon új a testednek (gyógyulna, de ugye másképp kell gyógyulnia az ékszer miatt), új neked is. Idő, mire kitapasztalod, hogy személy szerint neked mit preferál a tested, mi segíti a gyógyulást és mi hátráltatja (nekem pl nem tett jót, ha folyamatosan tisztítgattam és lökdöstem az ékszert, hogy minél tisztábban tudjam tartani. Nem azt javaslom ezzel, hogy te se tedd, hanem azt, hogy figyelj oda a jelzésekre, kommunikál veled a tested, csak érteni kell), mivel fülbe szeretnéd gond lesz majd a hajjal is (hajmosáskor megrántod, belegubancolódik blablabla), meg az alvással, mert nem szokta szeretni, ha ráfekszel...szóval lesznek apróságok. Arra figyelj, hogy ne taperold koszos kézzel, ne vakard, ha gyógyulóban van és viszket, nézd át mindig, hogy észrevedd, ha valami nem stimmel vele, mint már említettem ne feküdj rá/vigyázz a hajaddal amennyire csak lehet, legalább fél évig ki ne cseréld az ékszert és ezt nagyon komolyan mondom, menj biztosra, gyógyuljon meg teljesen, aztán lehet variálni.

Kezelni pedig octenisepttel szokták leggyakrabban, de van akinek a betadine (nem a kenőcs, azt is felejtsd el, ne kenj bele semmit), etilalkohol szokott beválni. Amint már mondtam: preferencia kérdése.

Még egy aprócska jó tanács: ugyan én budapesti piercereket nem ismerek, de ha te találsz egyet, ne félj vele kommunikálni. Ezeket a kérdéseket tedd fel nyugodtan neki is, bármi egyébbel együtt. Hidd el, neki is érdeke, hogy elégedetten távozz:)

2020. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek.
2020. márc. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!