Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kezdjek el sminkelni?

Hogyan kezdjek el sminkelni?

Figyelt kérdés

Mivel kezdjem el a sminkelést?

Mit vegyek először? Ti mit használtatok legelőször?



2021. febr. 6. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sminkelés előtt mindenesetre mosd meg arcod, hogy a smink ne a kosz eltakarását szolgálja.
2021. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Rendben.
2021. febr. 6. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Én először szempillaspirált kezdtem használni, meg időnként alapozót vagy BB krémet. Aztán szépen lassan vettem pár természetesebb árnyalatokból álló palettát és visszafogottabb árnyalatú rúzst, aztán később pirosítót, highlightert, színesebb palettákat, primert stb. amik ugye nem feltétlenül a hétköznapi smink részei. (És természetesen amikor kellett éppen ecset/szivacs valamihez, akkor azt is vettem mellé)


Egyébként gondold át, hogy melyik sminkcuccok azok, amiket szívesen használnál rendszeresen, és azokkal kezdd (és szerintem először természetesebb árnyalatokat vegyél).

Szerintem egy szempillaspirál teljesen jó kezdésnek, az önmagában is teljesen jól hordható. Aztán ha a bőrhibáidat szeretnéd elrejteni, akkor utána vegyél mellé alapozót/BB krémet/korrektort; vagy ha a szemöldöködet szeretnéd kiemelni, akkor valamilyen szemöldökre való terméket; ha a szádat, akkor rúzst vagy szájfényt stb. Szóval igazából azt vegyél, amire úgy érzed, hogy szükséged van.


+ A konkrét termékek kiválasztásához nagyon tudom ajánlani a Krémmániát, ott rengeteg vélemény van a termékekről, amik sokat segíthetnek a döntésben.

2021. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszi, nagyon sokat segítettél!
2021. febr. 7. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Alap smink kellékbe

Szempilla spirál

Primer,alapozó.

Egy szemhejfestek paletta

Pár szemre való ecset

Korrektor

Púder

Beuty blender

Szemoldok pomade

Bronzosito vagy pirosito

Highliter

Tus

Szajfeny

Rúzs

Ez már elégnek kell lennie alap sminkhez

Catrice, maybeline,L'Oreal, Essence, ezeknél a márkáknál keresgélj.

2021. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszi!
2021. febr. 24. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Épp most kezdtem el több év kihagyás után újra sminkelni, és mivel semmim nem volt, vennem kellett egy csomó kelléket, úgyhogy le tudom írni, miket érdemes beszerezned.


Én ezeket vettem:

- sminkecsetek szemre, púderecset, pirosítóecset, sminkszivacs

- primer

- alapozó

- korrektor

- púder

- szemhéjpaletta (érdemes a szemszínedhez illőt venni, erre rá tudsz keresni)

- szemhéjtus

- szemöldökceruza

- szempillaspirál

- pirosító

- highlighter

- rúzs

- sminklemosó


Ecsettisztításhoz én szilárd sampont használok, de ahhoz is lehet kapni külön termékeket. Illetve amit még érdemes venni, az gyógyszertári alkohol a sminkcuccaid fertőtlenítésére.


Ami nagyon fontos, hogy mindig mosd le lefekvés előtt a sminket, és használj a bőrtípusodnak megfelelő arclemosót!

2021. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is szempillaspirállal kezdtem, majd szemöldöktermékekekkel kísérleteztem. Számomra ez a kettő a legfontosabb, porral kitöltöm a szemöldököm, felrakok egy kis spirált és ez már sokat dob a kinézetemen. Karikás szemekre, pattanásokra korrektort ajánlanék elsősorban, mert alapozóból szerintem senki sem találja meg elsőre a tökéleteset, ezzel sokat kell kísérletezni.

Szóval én elsősorban szempillaspirált, szemöldökport/ceruzát, korrektort és annak fixálására egy púdert ajánlanék. Kezdésnek ennyi elég.

Ha ezek megvannak szépen lassan bővitheted a kollekciód, egy-egy rúzs, pirosító különleges alkalmakra. Majd szemhélypúder és a hozzávaló ecsetek, aztán elkezdheted megkeresni a számodra megfelelő alapozót. Én az elején még feleslegesnek tartom a primerek, sminkfixáló spray-ek használatát, és a kontúrozást is.

Ha gondolod szívesen ajánlok konkrét termékeket is :)

2021. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!