Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ezek közül mi okozhat mitessze...

Ezek közül mi okozhat mitesszereket/pattanásokat?

Figyelt kérdés

Balea MED Ultra szenzitív arctisztító gél

Mixa Optimal Tolerance micellás víz

CeraVe Moisturizing Cream

L'Oréal True Match alapozó


Mintha az utóbbi pár napban kicsit több mitesszerem, kisebb pattanásom lenne, de nem tudom, mitől. Ezek elvileg mind nagyon érzékeny bőrre valóak, és egyikben sincs illatanyag (nagyon rosszul reagál mindenféle illatanyagra a bőröm).


Vagy talán lehet a hámlasztás hiánya is az okozó? Esetleg a túl sok UV-sugárzásnak való kitettség? (Sajnos még nincs fényvédőm, mert normálisat nem kapni a környéken, de mindenképp veszek majd. Emiatt nem hámlasztok, mert az érzékennyé tenné a bőrömet a nappal szemben.)



2021. aug. 12. 20:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem ebbe az alkategóriába akartam kiírni, hanem a bőr- és hajápolásba, de most már mindegy.
2021. aug. 12. 20:12
 2/15 anonim ***** válasza:

A balea mednél van, hogy pár embernek pattanást okoz pl, de a ceravet se bírja mindenki bőre, hiába tuti.


Illetve nemrég olvastam olyat, hogy a túlhidratalas is okozhat ilyet.


Ciklusban hogy állsz? Pms idén is hajlomos a bőr kirugyezni.


A mitesszerek meg lehet az oxidáció miatt látványosabbak.

2021. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az alapozóktól kipattog a bőröm.
2021. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oxidáció miatt? Ez mit jelent?

Eddig nem tudtam, mi az a PMS, de most utánanéztem, és elvileg valahogy most, vagy a következő 1-2 napban lenne nálam ez a PMS. Akkor akár ettől is lehet? Szimplán a hormonok miatt?

A Baleát igazából kétlem, azt már pár hónapja használom, és nem volt vele gondom. Csak a többit kezdtem nemrég.

Szerintem megpróbálom azt, hogy a következő pár napban ha már úgysem megyek sehova, akkor nem teszek alapozót, és akkor nem is lesz fontos a micellás vízzel lemosni, aztán meglátom, hogy hogyan változik majd a bőröm. Ha kicsit sem változik, akkor valszeg a CeraVe lesz a ludas.

2021. aug. 12. 20:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is leginkább az alapozóra gyanakszom, de elvileg ebben nincsen semmi olyan anyag, ami eltömíthetné a pórusaimat.
2021. aug. 12. 20:39
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Alapozó ebből a legvalószínűbb

De naptej nélkül ne is számíts jobbra, az a pattanásra sem jó illetve a pórusokbak sem, nagyon gyorsan szerezz be egyet, plusz sapka

A dm-be is vannak szuper, megbízható naptejek arcra, én nélküle ki se mennék

2021. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Dm,Rossmann sajátmárkas fényvédője nagyon jó.
2021. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből az alapozó a leggyanúsabb, de simán lehet az is, hogy teljesen más az oka és nem ezek a hibásak. Lehet akár ékezés vagy csak a hormonok is.
2021. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De a DM-esekben is mindig találok valami kivetnivalót. Mindig csak a tökéleteset akarom megvenni, nehogy kidobott pénz legyen a vége. Így is legalább 15 ezer forint elment olyan termékekre, amik nem használnak. Pl. olyan púderek és korrektor, amik tele vannak illatanyaggal, ezért teljesen kicsinálják a bőrömet, de akkor még nem tudtam erről. És nem akarom, hogy fényljen (elég fura egy ragozás ez xD), ezért mindenképp mattító hatásút szeretnék venni, pl. La Roche Posay Anthelios Anti-Shine vagy Eucerin Sun Oil Control, de ezek közül egyiket sem lehet kapni a környező városokban.
2021. aug. 12. 21:23
 10/15 A kérdező kommentje:
A SunDance szenzitívesben pedig elvileg talán denaturált vagy valamilyen alkohol az egyik összetevő, ami nagyon száríthatja is a bőrt. Ezt csak emiatt nem vettem meg.
2021. aug. 12. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!