Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ezek közül mi okozhat mitessze...

Ezek közül mi okozhat mitesszereket/pattanásokat?

Figyelt kérdés

Balea MED Ultra szenzitív arctisztító gél

Mixa Optimal Tolerance micellás víz

CeraVe Moisturizing Cream

L'Oréal True Match alapozó


Mintha az utóbbi pár napban kicsit több mitesszerem, kisebb pattanásom lenne, de nem tudom, mitől. Ezek elvileg mind nagyon érzékeny bőrre valóak, és egyikben sincs illatanyag (nagyon rosszul reagál mindenféle illatanyagra a bőröm).


Vagy talán lehet a hámlasztás hiánya is az okozó? Esetleg a túl sok UV-sugárzásnak való kitettség? (Sajnos még nincs fényvédőm, mert normálisat nem kapni a környéken, de mindenképp veszek majd. Emiatt nem hámlasztok, mert az érzékennyé tenné a bőrömet a nappal szemben.)



2021. aug. 12. 20:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Az az alkohol nem szárítja pont hogy a beszívódást segíti elő

És naptej kell, nincs olyan, hogy tökéletes, se olyan hogy rossz, az a rossz naptej amit nem kensz fel az arcodra, nem is értem, hogy nyáron hogy nem használsz naptejet

2021. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem sokat vagyok kint nyáron, kivéve akkor, amikor táborba vagy vásárolni megyek, szóval nagyon nem vagyok veszélyeztetve a naptól. De ősztől sulira muszáj lesz venni egyet, mert minden nap akár több órát is kint lehetek.

Melyik illatmentes és mattra száradó drogériás fényvédőt ajánljátok?

2021. aug. 12. 21:40
 13/15 anonim ***** válasza:

Nivea shine control, dm-be, megbízható márka

La roche anthelios anti-shine, tényleg matt, sűrűbb állagú, gyorsan kell eldolgozni, én futáshoz használom és nagyon szeretem

Vagy la roche shaka fluid, ez nem teljesen matt, de ez alá nem kell arckrém, mert ez pont annyira krémes, és az állaga híg, könnyű vele dolgozni

2021. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A Niveásban van Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol és Parfüm. Ettől garantáltan tiszta pattanás lenne az egész fejem, ha mindennap magamra kenném.

Az Anti-Shine-t már 4 közeli gyógyszertárban is megnéztem, de sehol sincs, valahol azt is mondták, hogy már nem gyártják.

A Shakában pedig rengeteg Isopropyl Myristate van, amivel már szintén volt rossz tapasztalatom a komedogenitása miatt.

Sajnos szinte lehetetlen normálisat kapni az én bőrömre.

2021. aug. 13. 10:57
 15/15 anonim ***** válasza:

La roche-t neten nézd még, asszem anthelios xl név alatt van, de van neten

A shaka-t meg próbáld ki mert egyáltalán nem komedogén, én régóta használom és nincs ilyen gond, bőrgyógyász ajánlotta mind a kettőt és ez hülyeség, hogy komedogén

De te tudod, ameddig nem véded az arcod a napsugárzástól addig csak rosszabbat teszel magadnak

2021. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!