Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit érdemes tudni, mielőtt...

Mit érdemes tudni, mielőtt fül piercinget csináltatnék? 19/F

Figyelt kérdés

Isteni sugallat jött rám, hogy nekem kellene fül piercing (lejjebb, hogy milyet szeretnék), mert borzasztóan jól néz ki. Viszont annyi a probléma, hogy nekem se fülbevalóm, se semmilyen piercingem (fülpiercingen kívül más nagyon nem is tetszik) nem volt még soha. Hallottam, hogy elég macerás tud lenni, gennyesedhet, vadhús, stb. Továbbá attól is tartok, hogy mivel még a fülem sem volt soha kilőve, hogy nem-e lenne túl vastag egy ilyen, nem-e okozna problémákat, mennyire fájna, stb. (Tényleg teljesen fogykos vagyok, ha piercingekről van szó.) Szóval a lényeg nagyjából az lenne, hogy előtte érdemes-e valamit elvégezni, mennyire fáj közben és utána milyen problémák léphetnek fel, hogyan kell kezelni és az is érdeklne továbbá, hogy nem-e probléma az, ha ez az első, hogy a fülem lyukasztva lenne.

Előre is köszönök minden választ!

[link] (A lánc és az ajakpiercing(?) nélkül, csak a fülben lévő 4 darabról lenne szó)



2021. okt. 5. 23:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve az is érdekelne, hogy szerintetek elég-e egyik fülbe vagy esetleg mehet-e mindkettőbe?
2021. okt. 5. 23:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szóval ez egy projekt, nem egyszerre csinálnak 4 piercinget. Az alsó egy vagy kettő lobe, a többi helix.


Elsőre sztem a lobe viszonyleg egyszerűen gyógyul, ebből lehet egyszerre kettőt szuratni.


Mindenképp szólj, hogy két lobe és két helix a cél, és egyenlő távolságot szeretnél.


A lobe kb 4-5 hét alatt gyógyul, a helix inkább fél év.


Szerezz be egy utazópárnát, így ha az oldaladon alszol, a lukba befér a füled, és így nem nyom.

2021. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Irl ez mondjuk egyéni anatómia függvénye, mindenkinek kicsit más füle van.
2021. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nem kell előzetesen csinálni semmit, fájdalomküszöb meg mindenkinek más. Nekem industrialom van, conch, 4 lobe meg köldök. Amiket a képen mutattál, szerintem nem kell félni, a helix gyógyulása lesz több, arra oda kell figyelni, de sima. A lobeoktol meg nem kell egyáltalán felni tenyleg, mi egymásnak részegen szúrkáltuk, egyszerre többet, gyógyulására nem is emlékszem, mert azonnal jó volt 😂


Ami viszont minden piercingre vonatkozik, hogy elkezd gyógyulni hetekkel később és már érzed , hogy kezd jó lenni, óvatosan bánj vele, én pl jól megjártam (vadhúsos story az industriallal) :D


Fontos megválasztani jó szakembert


Octenisept-et és dermazint tudom javasolni a kezeléshez.

Vadhúsra én sós oldatot és 70%os alkoholt használtam hát nem tudom, hogy jó ötlet volt e de leszárította. Ha gáz a vadhús amugy lehet venni ilyen kis karikákat amik leszorítják a búbot.


Összességében óvatosnak kell lenni amíg gyógyuló szakaszban van, ne kerüljön be sok szennyeződés, tisztítsd megfelelően.



Btw azóta lehet mar elmentel megcsináltatni, mizu a projekttel?

2021. dec. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, külön figyelni fogok a gyógyulásra! Még nem mentem el, valószínűleg februárban fogok elmenni, de ha minden jól megy, akkor már esetleg januárban is megcsináltatnám, de az elég valószínűtlen sajnos:(
2021. dec. 26. 00:10
 6/12 anonim válasza:
Hajrá, nyomassad :)
2021. dec. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sós oldatba mi van?
2021. dec. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Forró víz,só
2021. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy előzők is írták nem egyszerre fogják szúrni. A két alsót lövetheted is, de a másik kettőt inkább szurasd. Amiket porcba csináltatsz azoknak fél év is lehet a gyógyulása, de a többi kb egy hét alatt begyógyul.
2021. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egyszerre szúrtak két helix-et, egymás alá, úgyhogy ennyit lehet megcsinálnak neked is. Akinél én voltam piercer (Budapest, Westend) azt mondta, hogy ők egyszerre maximum két pc-t lőnek be egy alkalommal, szóval lehet, hogy ez máshol is így van.

Engem mindenki arra készített, hogy a helix gyógyulása kissé körülményesebb, mint a többi (tragusom és daithem van ezeken kívül), mert hogy könnyen beakadhat stb, viszont nekem meglepő módon egyik sem gyulladt be, és kb másfél hónapig volt csak érzékeny! Persze, ez egyénfüggő, csak azért mondom, hogy az is benne van, hogy nem kellenek hosszú hónapok majd a gyógyulásnak. :)

Én tetran krémmel és octanisept sprayvel kezeltem.

2022. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!