Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülpiercingem alá nőtt egy...

Fülpiercingem alá nőtt egy pukli, ami kicsit fáj és nyomja fel a piercinget. Ez gyulladás vagy vadhús lenne?

Figyelt kérdés

Pár napja elég durván elakadt a piercingem. Féltem is, hogy ettől majd begyullad..ma reggel láttam, hogy nőtt egy sárgás pukli alá. Hozzáérni nem mertem, octenisepttel fújom rendszeresen. Aki szúrta a piercinget, több féle variációt írt a kezelésére ha begyulladna, de nem tudom, hogy nálam melyik állhat fenn.


Azt írta, hogy vadhús alakul ki ha megsérül a fülem az elakadástól. Ekkor dermazinnal kell kenni amíg el nem múlik.

Viszont írt olyat is, hogy ha pukli nőtt a piercing mellé, akkor steril tűvel ki kell szúrni és hidrogén-peroxiddal ecsetelni.


Kiszúrkálni nem merem, ha pedig vadhús, akkor nem is lehet/szabad. A kérdés az, hogy ez vadhús lehet?


Illetve, hogy miképpen kezeljem? Vegyek rá dermazint az octenisept mellé? De olvastam valahol, hogy a tetrán is jó. Vagy hidrogén-peroxidot? Mit javasoltok?


Így néz ki jelenleg:


[link]



2023. jún. 8. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább gyulladásnak néz ki és a kifolyt "trutyi" nyomja kifelé. Írass fel oxycort-ot. Fúj le octenisept-el, hagyd hatni 1 percig és utána fúj be az oxycort-al. Ezt napi 2x. Nekem ezt javasolta a piercer mikor gond volt és pár nap alatt helyrejött
2023. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rászáradt fehérvértest koncentrációnak tűnik, amibe beleragadt a por.

Patikában a peroxid 4-500 ft. Fülpiszkálót belemártod alaposan, majd rárakod óvatosan az ékszerre és környékére (lehet vattalap is, de ne szálazós vatta legyen, hanem vattakorong). Tartsd rajta jó öt percig, majd utána másik pálcikával peroxiddal óvatosan törölgesd át.

Ha lejött minden, akkor csak a fent leírt volt.

Ha vadhús, akkor igen, peroxidos kezelés remek rá. Napi 3x megcsinálni, amit fent leírtam, három héten keresztül. Ha utána sem múlik, akkor váltani teafa olajra, szintén úgy, három héten át. Ha utána sem, akkor vissza peroxidra további három hétre. Ha ez után sem, akkor mindenkép mutasd meg piercernek (de azt hamarabb is megteheted)

Ha oxycort sem rossz, viszont sokszor nem elegendő, főleg, ha a porcszövet oldala felrepedt, mert arra két dolog jó, egyik, hogy kiveszed az ékszert, a másik a túlbúrjánzó szövetek és sejttörmelék oxidációja, amire nem elég.

Ocenisept tökéletes alapápoláshoz és utókezeléshez, illetve fertőtlenítéshez, de sejtkinövésre nem.

Nagyon durva esetben pedig a peroxid sem segít, csak a szike.

Krémmekkel, kenőcsökkel meg piericinget nem kenünk, mert többet ártunk vele, mint használunk.

2023. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Alaposan áttisztítottam octenisepttel. Sajnos, de remélem nem sajnos, vettem dermazint rá és bekentem már vele. Várok vele 1-2 napot, ha nem használ, mehet a hidrogén-peroxid. De valahol meg arról olvastam, hogy nem jó rá. Sajnos mindenki mást ír, ahány ember, annyifélét javasol.


A pukli sajnos továbbra is ott van, csak az alapos tisztítás miatt már nem olyan csúnya.


Sajnos elég valószínű, hogy vadhús/szövetszaporulat/keloiddal van dolgom. :/


Tényleg köszönöm a segítő válaszokat!

2023. jún. 8. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Furunkulus
2023. jún. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!