Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Olyan a szemem mintha kínai...

Olyan a szemem mintha kínai lennék. Kicsi, barna, vágott. Milyen szineket használjak sminkeléshez, hogy nagyobbnak tűnjön?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan sminkeld a szemed ha...


Kis szemeid vannak:

Használj fényes, csillogó szemhéjfestékeket, ettől nagyobbnak fog tűnni a tekinteted. A sötét színeket kerüld, mert azok még kisebbé teszik a szemedet. Szemeidet csak felül húzd ki, és a szempilláidat csak felül és az alsó szempilláidat félig spirálozd ki.

2010. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyító trükkök

* A szemet kinyitja, és frissé teszi a fehér szemkontúr. Ezt azonban csak az alsó pillasor belső felére vidd fel, máshol nagyon természetellenes lenne.

* A szempillaspirál szintén nagyítja a szemet, mert formázza is a pillákat. Ha nem félsz használni, vess be a szempilla-göndörítőt.

* A világos színek mindig nagyítanak, a sötétek viszont kicsinyítenek.

* Ha sokat ülsz a monitor előtt, és gyakran piros a szemed, akkor használj szemcseppet, hogy a szemed fehérje tiszta és csillogó legyen.

2010. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok,nagyon picik a szemeim és ráadásul goth vagyok és utálom a csillogó/világos színeket...elég sokat kísérleteztem a szemem nagyításával és lassan úgytűnik,sikerült egy hatásos sminkelési stílust kialakítanom...a szemem alul feketével,felül mindig valami más színnel van kihúzva..kívül tovább húzom,mint a szemem sarka,a végén összeér a két szín...fogok még 2 színt,pl ha lilával húztam ki a szemem,akkor egy sötétlila és egy középlila szemhéjpúdert és a sötétet a szemhéjam külső harmadára,a világosat a belső 2/3ra viszem fel és összemosom őket középen...ez kb 2centis sáv..a szemöldököm és a 2centis sáv közé ugyanabból az árnyalatból(jelen esetben lila) egy nagyonnagyon halvány szemhéjpúdert keresek és felviszem...ez kb aig látszik,de kell...aztán jön a fehér...ez szerintem mindegy hogy szemhéjpúder,ceruza vagy bármi...közvetlenül a szemöldököm alá max 1 centis sávban elmaszatolok fehéret,hogy kiemelje a többit,valamint ahogy már írták,a belső szemzugban is elmaszatolok egy kicsit,ez kinyitja a szemet...

a lényeg,hogy próbálom elnyújtani a sminket fölfelé átlósan,hogy sokkal nagyobbnak tűnjön a szemem

[link]

valahogy így,csak nekem az alja fekete és a többi sötétebb...meg picit több a fehér..

2010. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, majd kisérletezek. Eddig sokszor használtam feketét, de nagyon nem vált be.

Az tényleg jó lenne, ha a szempilláim ki tudnám emelni, de sajnos szinte nem is látszik,hogy van, pedig próbálkoztam már mindenféle spirállal, de egyik sem volt jó.

2010. okt. 24. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Fehér szemceruzával fesd ki az alsó szempilláid feletti részt(beválalósabbaknak felül is kilehet, de az már fájdalmas), ez optikailag nagyobbítja a szemeidet; majd a szempillák alatt feketével. Ha ezzel megvagy fest ki a szempilláidat. A kínaiak, de főleg a japánok is ezt szokták alkalmazni:) Soxerencsét!
2010. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!