Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Zselés műköröm készítése...

Zselés műköröm készítése otthon? Mik szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
Egyszer volt zselés műkörmöm, és imádtam. Az a baj, hogy nagyon gyorsan nő a körmöm, ezért nem engedhetem meg magamnak, hogy rendszeresen töltessem, csináltassam. A legegyszerűbb, sima francia manikűrrel megelégednék, csak nem tudom, hogy pontosan mik kellenének hozzá, s az elkészítését is csak olyan 85%-ba tudom. Nagyon hálás lennék, ha leírnátok, hogy hogy kell lépésről lépésre csinálni és mit mivel. De ha van más tippetek, hogy hogy és mivel lehet szép ápolt és TARTÓS körmöket csinálni, azt is szívesen venném. Előre is köszi.
2011. nov. 3. 12:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
a hozzáállás alatt itt azt értem, hogy csöppet lusta tanulni például
2012. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
Én is ezt értettem alatta, csak épp szerintem ahol szinvonal van, aki lusta tanulni nem is tud, ergo bukik... Ahol nem az a suli szégyene, nem a diáké...
2012. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
92%

Kedves valaszado holgyeim.

Hogy ti mekkora b....k vagytok,hiszen a kerdezo holgy Csak azt szerette volna megtudni hogy mik szuksegesek a korom epiteshez.en magamtol tanultam meg kormozni,nem kellett tobb szazezres tanfolyamokon reszt vennem.attol VAGYTOK elszallva hogy ti tudtok kormozni?en ferfi vagyok es megsem vagyok elszallva,holott a felesegem kormet en szoktam megcsinalni.

Dezső

2012. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
100%

Ami minimum kell hozzá:

Uv lámpa elég változó az ára én 5000Ft ért vettem nem a legjobb a minősége de azért rendesen működik

Reszelők 2db minimum

Puffer nagyon picit reszel inkább simít és eltávolítja a porszemeket

Zselé ecset több méretben is van

Körömlakk lemosó

Uv zselé átlátszó 2000-3000 Ft

Fehér zselé francia műkörömhöz

Köröm ágy hosszabbító zselé elhagyható de ha kicsi a köröm ágyad akkor ajánlott

Fertőtlenítő és gombátlanító lehet egyben is venni

Primer (zsírtalanító) kétfajta van a savas az erősebb bár fájdalmas lehet az Uv lámpa alatt

Fényes fedő lakk vagy színtelen körömlakk

Ha tippes mű körömmel próbálkozol akkor tipp és tipp ragasztó ha zseléssel akkor sablon

Különböző kövek, színes zselék, akril festék, virág és egyéb díszek már csak hab a tortán!

Én személy szerint valamelyik aukciós portálon szoktam megvenni itt elég olcsón jutok hozzá mindenhez és nem is rossz minőségben. Mert azért nem szabad a legrosszabb minőséget megvenni mert akkor lehetsz akármilyen ügyes hamarabb leválik mint gondolnád. Ezek a cuccok elég sokáig elegek lesznek és ha ügyes vagy behozza az árát. Akár a barátnőddel is veheted közösen és meg is tudjátok csinálni egymás körmét.

Megpróbálok leírni minden infót ami eszembe jut. Persze rengeteg videó is van de nem párosul hozzá magyarázat is.

1, A köröm legyen tiszta és ne legyen hosszú. A köröm ágyat fel kell kicsit húzni és a köröm széleit is megtisztítani.

2, A köröm felületét megreszeljük óvatosan finomabb reszelővel.


3, Lefújuk fertőtlenítővel a körmöket majd ha megszáradt a gombátlanítót a köröm peremeire és alá kenjük majd ezt is hagyjuk megszáradni.


4, Most jön a Primer ez zsírtalanítja a körmöt ez is általában ecsetes és úgy kenjük fel mint a körömlakkot csak nagyon nagyon vékonyan kell kenni rá épphogy és nem szabad hogy a bőrhöz érjen belőle! Ennek is meg kell száradnia!


5, a,Ha tippes körmöt használunk akkor először válogassuk össze melyik újukra milyen méret illik aztán kenjünk egy kis ragasztót a műkörömre csak a bemélyedésig ragasszuk fel ez általában a saját körmünk fele szokott lenni de változó attól függ mekkora köröm ágyunk van. A felragasztásnál ügyeljünk rá, hogy ne kerüljön levegő a ragasztó és a körmünk közzé mert az látszódni fog és hamarabb le is válik.


5, b, Ha csak zselét használunk akkor a sablont helyezzük a köröm alá és hajtsuk be a két végét fontos, hogy úgy illesszük rá a sablont hogy ne legyen hézag közötte.


6. Ha az összeset felragasztottuk akkor levághatjuk a kellő hosszra és egy kicsit reszeljük meg a tetejét. Óvatosan vágjuk le nehogy megtörjön a műköröm. Általában egy nagyobb köröm vágóval a két szélét vágom be először utána a közepét.


7, Kezdhetjük felkenni a zselét a körömre az ecsettel. Ügyeljünk, hogy ne kerüljön a bőrre és sima legyen a felszíne. Ehhez gyakorlás kell hogy olyan legyen amilyet szeretnénk. Egyszerre egy körmöt zselézünk utána rögtön toljuk be a Uv lámpa alá nehogy lefollyon a szélére. Minimum másfél két perc kell neki. Ügyeljünk, hogy a köröm egyenesen legyen a lámpában ne folyjon féloldalasra. Amíg az egyik szilárdul addig a másik kézen kenhetjük a következőt. Ne kenjünk egyszerre túl vastagon több rétegben kell felvinni a zselét.

8, A második réteg után le lehet venni a sablont a zselés műkörömről. Óvatosan reszelgessük az oldalát és a tetejét. Szépen be kell reszelni, hogy természetes legyen ez odafigyelést igényel.


9, Száradás után mindig marad egy kis nedves réteg ezt egy pici körömlakk lemosóval töröljük le. Itt lehet használni a köröm ágy hosszabbító zselét egy rétegben a köröm ágy fölötti részig kenjük be hogy ha lenő akkor se látszódon. Majd ez után a fehér zselével lehet francia körmöket, vagy köveket, esetleg körömlakkot, csillámmal kevert színes vagy színtelen zselét használni lehet kísérletezni vele a végtelenségig.


10. A díszítés után még egy réteg színtelen zselét illik felkenni majd ismét körömlakk lemosóval tisztítani. Utólag még lehet reszelni a kisebb egyenetlenségeket.

2013. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
91%
Egyszeruen nem tudok nem hozzászolni ezekhez a buta kommentekhez, kb. 3 evvel ezelott kezdtem el magamnak csinálni a zseles kormoket, azota is folyamatosan kisebb szunetekkel , idovel persze szebbek es szebbek lettek, kb. 2 eve már baratnoimnek szomszedoknak..sot munkatarsaknak egyarant csinalom, honaprol honapra..szukseg szerint..sose voltam tanfolyamon...es nem vagyok en sem p*csa..aki meg akart valamit sporolni..egyszeruen erdekelt...es megtanultam...szinten nem hasonlitanam a kormos "szakmát" az acsmunkához..szerintem ezen nincs mit tanulni ha valaki ugyes es van hozza erzeke megtanulja magatol...ja...es a buszke korom szakma...ugyan miert megy lassan a luftba?..mert a sok "hulye P*** " otthon ugyanugy megcsinalja ak ormet es nem jar szalonokba
2013. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%
Így van utolsó, semmit nem kell hozzá tanulni, mint ahogy a fodrászathoz sem, hisz festéket összekeverni és rákenni a hajra mindenki tud, sőt olló is volt már mindenki kezében. A kozmetikát is teljesen felesleges tanulni, hisz pattanást nyomkodni és gyantázni mindenki tud. Nem is értem miért pazaroltam el erre 2 évet...
2013. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
80%

Sziiaa,

én leírom, honnan vettem -privátban-, én is megcsináltam magamnak , nagyon szép lett -és én sem tanultam..

2013. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem miért kellett így leugatni. Mi az hogy meg se próbálja mert nagyon nehéz?! 3 éve magamnak csinálom. Persze, először egyenletlen volt a teteje és az egész szoba csillámlott, de bele lehet jönni.

Nekem sincs 3 hetente 5 ezer forintom erre. Itthon kicsit lassabb, de körmösnél is ültem már 3 órát még régen.


És most megyek főzni, pedig nem vagyok szakács, ehhez mit szóltok?


A menetét már nem írom le mert megtették előttem. Én úgy tanultam meg hogy voltam körmösnél életemben kb 4x.

2013. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
11%
Csak a sok hülye arra nem gondol hogy miket tanulunk.... Minden bőr ès körömbetegséget kivlről belülről tudni kell ;)
2014. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

túlreagáljátok am:)

bnőm nem járt tanfolyamra, mégis műkörmözik és rengetek vendége van. nagyon ügyes:)

jóhogy nem már csak egyetemi végzettséggel lehet körmöt csináltatni...úgy előadjátok

2014. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!