Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól kezdjem...

Hány éves kortól kezdjem sminkelni magam?

Figyelt kérdés
Szempilla spirál stb. 9-dikes vagyok és méh nem érzem szükségesnek a spirált meg ilyeneket, ls nem is szeretnék koravén lenni, de nem tudom mikor kezdjem el? 10.-be? vagy 11.-be?

2012. szept. 14. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Én márt 13 éves koromban is használtam spirált mert szőke hajam van és nagyon világossak voltak a pilláim.Szerintem a festés dolog nem korhoz kötött ha megvan a természetes szépséged fölösleges.De a spiráltól nem leszel koravén. :)15/L
2012. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem szükséges. Biztosan anélkül is szép vagy. A smink idősebbé tesz, öregíti a bőrt. 30-40 évesen majd 10-el többnek néznek.. Akkor majd fiatalodni akarsz :D Én 21 vagyok és nem sminkelem magam. Nem szól meg senki, a párom így is szépnek tart.. A szememen 1 ránc sincs és hibátlan arcbőröm van.. Mígy egy két barátnőmnek a sok alapozótól nem jut levegőhöz a bőre és ha lemossák látszik, hogy eléggé megviselt CSÚNYA a bőrük.. Szóval szerintem hagyd a fenébe a sminkelést.. főleg ha még szükségét sem érzed. hagyd meg magad természetesnek :)
2012. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed szükségét akkor ne sminkelj, semmi értelme igazából.
2012. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem érezed szükségesnek, akkor egyáltalán miért foglalkozol vele?


Szerintem amúgy a nem sminkelt lányok sokkal szebbek. 19/f

2012. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz sminkelés alatt. Például, ha valakinek nagyon pattanásos, mitesszeres az arcbőre, azt az alapozó szépen eltakarja.

Én is most vagyok kilencedikes, én sminkelem magam. Ami annyiból áll, hogy egy bőrszínhez passzoló alapozó (ami eltünteti a szépséghibákat), szempillaspirál ( nagyon rövidek a szempilláim), színtelen labello ( a száraz ajkakra), szemceruza ( kiemeli a szemet).

Viszont az nekem sem tetszik, mikor valakinek több kiló vakolat van az arcán, az már undorító és ronda.

A smink nem kötelező, szóval, ha úgy érzed, nem szeretnéd, akkor ne csináld. Attól mert az idősebbek sminkelnek, attól még neked nem kell. (:

2012. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A smink - legalábbis a jól megválasztott, jó minőségű - NEM teszi tönkre az arcot. Sőt, nagyon sok olyan termék van, ami ápol, véd, fényvédő van benne stb. Úgyhogy ez ne legyen szempont.

Ha hibátlan a bőröd, akkor felesleges alapozót, púdert használnod.

Ha úgy érzed, hogy felesleges a spirál, a szájfény, a pirosító, akkor senki sem kötelezhet erre.

A mai tinik rettenetesen korán érnek, és öregítik magukat a sminkkel (nem azért, mert tönkreteszik a bőrüket, hanem mert rosszul kenik fel és túl sokat használnak - ez egyébként egy felnőttnek sem áll jól).

Nyugodtan várj 15-16 éves korodig, nem veszítesz vele semmit. És nem kell kimázolni magad, teljesen felesleges. Viszont a diszkrét smink gyönyörűen kiemeli a vonásokat, önbizalmat ad.


egy sminkes

2012. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én alapozót csak alkalmakkor használok.

Az átlag sminkem szempillaspirál + kihúzom a szemöldököm szürkével, mert amúgy nagyon világos.

De ez se napi szinten.

És kb 13 éves koromban kezdtem, de leginkább csak alkalomszerűen.

24L

2012. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha szép a bőröd és nem igányel sminket akkor felesleges! De ha egy gyenge sminket teszel fel nem ártasz nagyot, persze figyelni kell rá, hogy kihagsúlyozza az előnyös oldalaid, és ha bulizni mész sminkelj nyugodtan, nem fognak megszólni, hogy kis pisis mit sminkeli magát!:)
2012. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kell elkezdened, ha nem akarod. Én mindjárt 14 leszek és az osztálytársaim közül nagyon sokan sminkelnek. Én még nem, mert felesleges. És ha úgy érzed h ciki ha te még nem, akkor se rakj magadra fél kilót :P
2013. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!