Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Milyen színű körömlakk...

Lányok! Milyen színű körömlakkokat használtok? Milyen gyakran festitek ki a körmeiteket? Meddig hagytok fent egy színt,2-3 napig, vagy amíg nem pattog le? Szerintetek igénytelenség, ha el lány nem festi a körmét?

Figyelt kérdés

Nekem elég sok körömlakkom van. Sok féle márka, sok féle szín, de nagyon ritkán festem ki a körmeimet.

Egyrészt nem mindig sikerül túl szépre, és ez bizony elveszi a kedvem, másrészt nem igazán találtam még meg azokat a színeket, amiket igazán a magaménak érzek.

Van pl. egy gyönyörű, sötétlila körömlakkom, ami nagyon jól áll, imádom, abszolút tükröz engem, de pl. hétköznapokra csak nem használhatom.



Ti milyen színű, márkájú lakkokat használtok? Milyen gyakran festitek a körmötöket? Szerintetek igénytelenség, ha egy lány nem nagyon festi a körmét?



2012. okt. 7. 17:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként ápolt lány vagyok, a stílusom is inkább csinos, nőies, mégis megkaptam már, hogy igénytelenség, hogy nem festem a körmöm. Nem értem, miért, hiszen ápoltak a körmeim, rendszeresen lereszelem, a körömágybőrt ápolom, amikor hosszabb a körmöm nincs alatta kosz meg semmi, csak ritkán festem ki.
2012. okt. 7. 17:44
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg körömlakkom van,amiket legtöbbször használok: francia, vörös, türkiz, korall, nude. akkor szedem le ha elkezd kopni.
2012. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
leggyakrabban nudeszant kenek fel, a rózsaszínt vagy a barnát. Nekem is van sötétlila lakkom, hétköznapokra is ugyanúgy használom, az összes közül ez a kedvencem.
2012. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

sokféle piros, színtelen, kék és nude van. Nyáron szeretem festegetni, 2-3 naponta. Most télen inkább csak színtelenre, de a lábkörmömet mindig kifestem.

Vegyél körömlakk-eltávolító tollat, DM-ben is lehet kapni, ha a festék mellé megy, azzal tudod korrigálni a bőrről. Fedőlakkal tartósabb a lakk.

És szerintem egyáltalán nem igénytelen a lakkmentes köröm, igény kérdése, mint a smink.

Rimmel, Miss Sporty, Avonos és Maybelline lakkjaim vannak.

2012. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt meg szoktam igazítani, ha a bőröm is olyan lesz. Fogpiszkálóra teszek egy picike vattát, amit belemártok a körömlakklemosóba és azzal szépen el tudom távolítani a körömlakkot a nem kívánatos helyekről, inkább azzal van a baj, hogy nem mindig sikerül egyenletesen festeni. :S


Lehet, hogy rossz termékekkel próbálkozok, a legjobb körömlakkom is essence, egyébként inkább olcsóbb lakkokat szoktam venni pl. lora, rose nails stb.

2012. okt. 7. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Essence lakkom nekem is van, nincs azzal baj, ha nem a legdrágábbat használod, a márkás is hamar lenő vagy lekopik, ha sötét színű.
2012. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok lakkom van, olyan 100 körül, egy ideje nem számolgatom :)

Mindenféle színben van, és mindegyiket szeretem! Nekem mindig ki van festve a körmöm! Csak akkor nincs, ha elkezd lekopni, ezért le kell mosnom, de nincs időm újat csinálni. Ha csak simán egy színnel lakkozok (ez is ritkán van, csak ha nincs rá időm), akkor 1-2 napig van csak fent, mert hamar elkezd kopni.

De legtöbbször mintákat festek, díszítek stb. Azok akár 1 hétig is fent maradnak kopás nélkül a több réteg lakk, és a vastag fedőlakk miatt.

A márkák, amiket használok és szeretek: Moyra, Essence, Rose Nail, Lora

2012. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem van piros Miss Sporty, pink Moyra, átlátszó, világosabb rózsaszín, halvány gyöngyházas rózsaszín, világoslila (üvegében, de körmön csak fénye lilás), ezüstösen fénylő.

Most kezdtem kedvet kapni újra lakkozgatni, egyik sem drága lakk, a Miss Sporty volt a legdrágább, többi mint olcsó kategória. Rövid körmöm van, mert elég hajlékony, vékonyak, meg duci a kezem is sajna, de hálisten hosszúkás a körmöm formája, úgyhogy még röviden sem csúnya kikenve. :)

Nekem 3-4 napig bírja, max 5, ha nincs olyan munkám, de sokat dolgozok a kezemmel műanyag, fém alkatrészekkel, mosogatok is.

Volt Lora lakkom is, elajándékoztam, mert irdatlan büdös volt még száradás után is. :(

2012. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is: NEM igénytelenség, hogy nem fested a körmöd, ki találta ki ezt a hülyeséget? A második legfontosabb: ne vegye el a kedved, gyakorlással fogod szépre festeni a körmeidet, minél többet fested, annál jobban fog menni! Harmadrészt: hacsak nem vallásos iskolába jársz, vagy olyanba ami tiltja a körömlakkot, miért ne festhetnéd sötétlilára? Ősz van, igazi őszi szín. Nekem vagy 30 db lakkom van, általánosan 4-5 napig vannak a körmeimen, de úgy hogy alig kopnak valamit. Alaplakkot és fedőlakkot is használok. Van egy blogom, ami a körömlakkokról szól, ha gondolod írj privátban és megadom a címét.
2012. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Részben vallásos a suli, de nekem nagyon tetszik a lila, és most tényleg nagyon divatos, úgyhogy legközelebb lehet, hogy kipróbálom. Végülis, mások meg csili-vili macskakörömmel (műköröm) járkálnak, akkor egy sötétlila lakk is belefér, nemde? :)


Még annyit kérdeznék, hogy egy sima átlátszó lakk miben különbözhet az alap és fedőlakktól? Nekem egy sima átlátszó lakkom van, azt szoktam használni alapként és fedőlakként is. Nagy különbség van köztük? Érdemes lenne venni alap és fedőlakkot is?

2012. okt. 9. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!