Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mikor és hogyan kezdjem el...

Mikor és hogyan kezdjem el magam sminkelni?

Figyelt kérdés

12/lány vagyok, novemberben 13 de már rengetegen mondták, hogy kinézetre meg gondolkodásmódra is érettebb vagyok a koromnál. Az osztályomba már mindenki sminekli magát. Van egy totál "deszka" csaj, 2 kg smink nélkül ki se lép a házból. Én egyáltalán nem sminkelem magam de kicsit már kellemetlenül érzem magam miatta főleg mert a srácok már ehhez szoktak hozzá és ez jön be nekik. Nem akarok az iskola ribanca lenni de azt hiszem a szempillaspirál és a szemcerka már elférne... Csak a szememet akarom kiemelni és esetleg a szem alatti karikákat eltüntetni...

Vélemények, tippek? Vagy inkább ilyen korban csak alapozó és spirál?



2012. okt. 13. 09:26
 1/5 A kérdező kommentje:
egy barátnőm a vízvonal kihúzást ajánlotta, viszont sokan undorítónak tartják.
2012. okt. 13. 09:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Hmm. Szerintem ebben a korban még tök felesleges a smink, a fiatal lányok a korukhoz illő dolgokat csinálják, és ezzel nem megbántani akarlak, szerintem még nem kell semmi smink, ám ha mindenképpen festeni akarod magad, akkor szerintem az alapozó+spirál bőven elég. Sőt, igazából szerintem alapozó sem kellene.

Az első és legfontosabb az, hogy a bőrödet megfelelőképpen ápold. Lehet venni drogériákban (dm, rossmann) arcpakolásokat, meg bőrradírt, azokat használd, nézz utána neked melyik tetszik, illetve melyiket engedi meg a pénztárcád.

Én alapozót még nem javaslom, mert a legtöbb ilyen korú kislány nagyon el tudja rontani, csíkos lesz az arca vagy olyan mint valami halotti maszk lenne rajta. Esetleg egy színezett hidratálót válassz, vagy ha nem tetszik, nézz utána hogyan kell jól alapozni, úgy hogy ne legyél csíkos és ne 5 árnyalattal legyen barnább az arcod, mint a nyakad.

Spirálból mindegy milyen választasz, de legyen fő a természetesség, ne legyenek olyanok a szempilláid mint a póklábak, az úgy elég fura. Egyébként ide is írok egy tippet, gyógyszertárban lehet venni ricinusolajat 200-300 forint, ha azzal kenegeted 2-3 naponta a szempilláidat (rákened, 2-3 óra múlva lemosod), sokkal feketébbek dúsabbak és hosszabbak lesznek. Én is használom és tényleg nagyon tuti. Ha azzal kenegeted, szempillaspirál nem is kell nagyon, mert anélkül is szépek lesznek :)

Szemcerka szerintem még nem kell, egyébként az nem is áll jól mindenkinek, ha pl alul kihúzod, mert kisebbíti a szemet és olyan emos hatású lesz, ami meg ugye.. na mindegy.

Szóval szerintem egy leheletnyi alapozó v színezett hidratáló elég, meg a spirál. 12 évesen nem kell nagyon kenegetni magad :)

2012. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi. ez a válasz most jól jött. a ricinusolajat tuti kipróbálom :)
2012. okt. 13. 09:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok.. általánosban tilos volt sminkelni magunkat (egyházi iskola volt).. Most középiskolába elkezdtem ,de nekem nem jön be ez a "műcsaj" stílus..csak szempillaspirált és szemtust teszek fel..és néha ha pattis vagyok akkor alapozót..De ha veszel sminket mindenféleképpen minőségit vegyél..mert ezek az olcsó dolgok nem mindig a legegészségesebbek.. A youtuben csomó jó smink videó van..csak keress rájuk és tanulj!:D
2012. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gimiben kezd majd el festeni magad:egy kis szempillaspirál,szemceruza,ha zsíros a bőröd néha púder,de ezt mindenki maga dönti el.:)
2012. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!