Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nektek természetes dolog a...

SzBianka kérdése:

Nektek természetes dolog a mindennapi fűrdés és arcmosás?

Figyelt kérdés
ma az egyik osztálytársammal beszéltem hogy volt a tvben hogy a szempillaspirált nagyon alaposan kell lemosni mert kötőhártya gyulladást tud okozni. erre megszólal egy másik hogy nem igaz mert ő napokig nem mossa le a sminkjét. de mondom azt hogy? mikor nekem ez alap dolog az esti fürdésnél és reggel mikor felkelek szintèn megmosakszom. és mondta hogy ő nem. ez mennyire kéne hogy alapvető dolog legyen? vagy ahány ház annyi szokás?

2012. okt. 15. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetőnek kéne lennie.


Anno engem szüleim arra neveltek, hogy vasárnap van a fürdés nap, a többi napon nem fürdünk. Nem is tudom, hogy bírtam... ma már egy napot nem bírok kihagyni fürdés nélkül, mert koszosnak érzem magam...

2012. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
uristen:O hány éves vagy?? gondolom ez nem 10 éven belül volt. ezt olyan 30 évvel ezelőttre tudom elkèpzelni.
2012. okt. 15. 14:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg a szüleim úgy neveltek hogy minden nap kell fürödni akár kimentünk az utcára akár tiszták voltunk akár egésznap az ágyban voltunk egy nap egyszer fürdeni kell. Én nem is bírnám ki fürdés nélkül én amikor aznap este nem tudok fürödni valamilyen ok miatt akkor másnap reggel az az első hogy fürödjek utána meg este megint fürdés.

Egyébként a sminket le kell mosni naponta, mert tönkre vágja a bőrödet, meg nem is árt ha 1 napig nem kened ki magad semmivel, hogy az arcbőröd valamit tudjon szellőzni.

2012. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az arcmosás, fogmosás, és a fürdés is alap dolog, minden nap legalább egyszer! Az, hogy valaki ezeket kihagyja, vagy hogy a sminkjét napokig magán hagyja, nagyfokú igénytelenség.
2012. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hat am látszik rajta h igénytelen de hogy igy fel is vállalja.... szégyen
2012. okt. 15. 15:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alap. Egy héten max. hétvégén van egy-két nap, hogy kihagyom a fürdést, de arcot olyankor is mosok, naponta többször. 16l
2012. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron naponta 3x is lefürdök (legalább is vízzel lelocsolom magamat), télen meg mikor hogy, van amikor 1x, van amikor reggel-este. Amikor nem megyek sehová, mondjuk hétvégén, akkor péntek reggel fürdök utoljára és vasárnap este fürdök lk, addig törlőkendőt használok. Arcmosás, fogmosás mindennapi dolog. Olvastam olyat is, hogy az amerikaiaknál sem természetes a mindennapi fürdés...

19L

2012. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A sminket mindenféleképpen le kéne mosni este, mert teljesen tönkremegy a bőr. AZ szerintem meg alap dolog, hogy minden nap fürdik az ember, legalábbis nálam. Nyáron van az, hogy naponta 2x, ritkábban 3x is megfürdök és naponta hajat mosok. A többi évszakban naponta fürdés és hetente 2x-3x hajmosás. Ezt tanították nekem és szerintem ez az alap dolog, meg az, hogy este lemossa az ember a sminkjét(bár én elég ritkán sminkelek, de ha igen, akkor lemosom este, akármilyen fáradt is vagyok...).
2012. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg nem tudok úgy lefeküdni aludni, hogy nem mosakodom meg előtte. Azért napközben mégis csak rakódik ránk némi szennyeződés, por, izzadunk is. Így befeküdni az ágyba?! Fúúúj.

Néhány éve, amikor elromlott a bojlerünk, alig volt melegvíz. Hát be kellett osztani, ki mikor mosakodik. Mivel a szüleim mentem dolgozni másnap korán, így ők tusoltak este, én pedig reggel. Borzalmas volt, alig bírtam ki, de hát a muszáj nagy úr. :D


Az meg, hogy a sminket lemosom, megint alapvető dolog. Ez nálam olyan, mint a mosakodás. Nem fekszem le úgy, hogy ne zuhanyoznék előtte, ebbe pedig beletartozik az arctisztítás is.


Szerintem ez igényesség kérdése, aki nem zuhanyozik naponta és nem tisztítja az arcát naponta nő létére, szerintem igénytelen.


Az arcomat többször is megmosom egy nap. Ugye reggel-este természetes, akkor meg is tisztítom, hidratálom stb. Viszont, ha pl. fáradt vagyok, de még sok dolgom van, vagy ilyesmi, akkor bő, hideg vízzel meg szoktam mosni az arcomat, ettől feléledek egy kicsit. :)

17/L

2012. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
kérdezd a franciákat...
2012. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!