Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó, púder, korrektor -...

Alapozó, púder, korrektor - ezeket hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Lehet úgy, hogy csak alapozó és nem teszünk rá púdert?

Vagy csak korrektor (a szemek alá), és nem teszünk rá púdert?

És púdert lehet önmagában használni?



2012. dec. 11. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet

meg is válaszoltad magadnak a kérdéseket

kinek mekkora fedésre van szüksége


én pl. mindhármat használom, mert nem túl szép a bőröm

ezek egymás kiegészítő termékek

2012. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, csak azért kérdeztem, mert a púder ugye fixálásra való, tehát vagy alapozóra vagy korrektorra, és nem tudom, hogy ha valaki csak púdert használ, az nem árt-e a bőrnek.

Illetve ha valaki nem tesz púdert az alapozóra vagy korrektorra, mennyire lesz tartós a smink.

Remélem nem lett túl bonyolult :)

2012. dec. 11. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Először a korrektor: szem alá ha szürke/fekete, apróbb bőr hibákra. Erre az alapozó, kézzel vagy ecsettel vagy koronggal, ahogy neked jól esik, de az ecsettel tudod elérni a legszebb hatást (nem lesz csíkos, maszatos), lehetőleg a dekoltázsig, fül mögé is használj alapozót (így nem lesz nagyon feltűnő). És erre rá a púder mindenhol ahol alapozó van! Tényleg ez fixálja, enélkül maximum 1-2 órát fog tartani a sminked és nyáron csúnyán el is fog folyni! Arc csontra pirosító vagy bronzosító. Szempilla spirál és finoman a szemöldökre is (az alapozótol nagyon el fog halványodni, főleg ha amúgy is világos) És egy jó tanács, amikor alapozol akkor a szádat jól zárd össze (ajkaid a fogad közé) és így nem lesz alapozós a szád (nehéz le vakarni utána és a száj fényednek is változik a színe miatta)

Korrektor nélkül alapozót és púdert használhatsz, nélküle nem mert feltűnő lesz az árnyalatok elütése.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Egy kozmetikus

2012. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha a szemem alá teszek korrektort, arra muszáj púder?
2012. dec. 11. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell minden vacakot magadra kenni ha nincs szükség rá. Csak a bőrödet teszi tönkre a sok kence. Ha neked elég a szemed alá a korrektor akkor egy megfelelő árnyalatút vegyél és elég magában használni, senki nem fogja észrevenni. A púder zsíros, fénylő bőrre való elsősorban. Egy jó alapozóra pedig nem kell púder mert magában is ugyanúgy tartós.
2012. dec. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én korrektort használok önmagába, úgy hogy azt a szem alatti karikáimra kenem néhanapján, meg az egyéb bőrhibáimra, pattanásaimra.
2012. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!